Zielona ściana, która nie gubi liści!

Zielona ściana, która nie gubi liści!

Warto przeczytać

Jesień w Polsce potrafi być pięknym czasem dla marzycieli. Delikatne promienie słońca oświetlają wówczas różnobarwne liście o palecie kolorów tak szerokiej, jak nigdy wcześniej ani później w ciągu roku. Nic tylko wyjść na spacer i rozkoszować się tym widokiem! Kiedy jednak jesteś praktykiem, to doskonale wiesz, że o tej porze roku liście także spadają. Jeśli jesteś właścicielem jakiekolwiek działki, czy ogródka to ten okres spędzisz najpewniej z grabiami w dłoniach.

Godzisz się na to, bo przecież jest to normalna cena posiadania ogródka z różnymi gatunkami krzewów, czy kwiatów. Jesienne porządki obejmują tu nie tylko liście, ale i przekwitłe kwiaty. I żeby chociaż wszystkie te obumarłe części roślin zbierały się w jednym miejscu! Najpewniej jednak, będzie trzeba gonić liście i płatki po całym terenie. Nie wspominając o ręcznym zdejmowaniu z krzewów i ogrodowych ozdób. Czy masz na to ochotę…?

Najczęstsza przyczyna problemu

Najwięcej pracy w ogrodzie z grabieniem liści mają ci, których dom znajduje się w pobliżu drzew liściastych. Na to nie mamy zbyt dużego wpływu, ponieważ szpalery różnorodnych okazów znajdują się przy drogach, uliczkach i… na terenie sąsiadów. Wpływ mamy tylko na to, co dzieje się na naszej działce. Jednak taka ingerencja jest również warta zachodu.

Jeżeli na własnej działce wprowadzimy zmiany to odczuwalnie mniej czasu poświęcimy na grabienie liści. Wtedy będziemy usuwać tylko te z terenów wokół – na które i tak nie mieliśmy nigdy wpływu. Warto więc odjąć sobie pracy i problemów. Pozwala na to przemyślane sadzenie we własnym ogrodzie.

Jak zmniejszyć ilość liści na własnym terenie?

Przede wszystkim stawiaj na iglaki. Zarówno drzewa, jak i krzewy iglaste nie pozostawiają problemu w postaci obumarłych liści. Uważać musimy jedynie na modrzewie, ponieważ one zrzucają swoje igły, tak jak robią to liściaste okazy. Stawiajmy więc na całoroczne jodły, świerki, sosny, bukszpany czy kosodrzewiny. One pozwolą nam zniwelować ilość liści w ogrodzie.

Idźmy jednak o stopień wyżej. Nie tylko chcemy pozbyć się liści, ale również łodyg i kwiatów. Co musimy wówczas zrobić? Niestety, nastawić się na to, aby ich… nie sadzić. Choć róża, czy magnolia wyglądają pięknie, a tulipany są urocze wiosną – będą gubić swoje zwiędłe płatki, które rozszaleją się szybko po całym terenie zielonym. Dla wielu jednak kształtowanie całego terenu zielonego jedynie trawą i drzewami, czy krzewami iglastymi całorocznymi może być nieco… nudną przygodą.

Możesz mieć więcej!

Twój ogród może jednocześnie wyglądać ciekawe i kolorowo, bez generowania starych liści i kwiatków. Tak! To jest możliwe! Wystarczy wiedzieć, jakie okazy na swoją działkę wybrać. Najlepiej od razu zainwestować w gotowe konstrukcje, które stworzą np. spektakularne wieże kwiatowe. Mają swoją popularność głównie na miejskich placach, skwerach i dziedzińcach. Dlaczego nie miałaby się znaleźć w Twoim ogrodzie?

Zielona ściana, która nie gubi liści!

Otworem stoją przed Tobą również kompozycje kwiatowe, które zawiesisz na płocie, ogrodzeniu, parkanie, a nawet… na ścianie. Stworzą przepiękne pionowe dzieła, o które będą pytać Cię sąsiedzi i Twoi goście. A to wszystko, oczywiście, bez chwili sprzątania zeschłych gałązek i liści. Ogród może być Twoim miejscem relaksu i odpoczynku. Bez przykrych obowiązków!

Plantia

Powyższe pozytywy zebrała w swoich produktach firma Plantia. Zadbała o to, aby rośliny wyglądały pięknie, dorodnie i intrygująco. Zastosowany w nich materiał sprawia, że nigdy nie gniją, nie schną i nie przekwitają – niczym w raju! A ten prywatny raj możesz mieć w swoim ogrodzie! Sprawdź już dziś, jaką ozdobę wybierzesz dla siebie!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments