Zewnętrzne rolety do okna. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Zewnętrzne rolety do okna. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Warto przeczytać

Zewnętrzne rolety do okna. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Remont, adaptacja budynku czy budowa od podstaw – to dobra okazja, aby zainstalować solidne rolety do okna. Jednak dzisiejszy rynek obfituje w wiele rozwiązań i wybór rolet nie zawsze jest taki oczywisty, jak się to może na początku wydawać. Nie wszyscy też wiedzą, czy warto inwestować w systemy zewnętrzne. W związku z tym przygotowaliśmy krótki przegląd technologiczny, aby ułatwić Państwu orientację w zagadnieniu. Zapraszamy do lektury!

Bezpieczne rolety okienne

Kiedy mowa o roletach okiennych, na myśl przychodzą pancerze antywłamaniowe. Takie osłony okienne są coraz częściej widoczne w biurowcach i na osiedlach domów jednorodzinnych. Dopasujrolety.pl – sklep internetowy z roletami to miejsce, gdzie coraz więcej Polaków decyduje się zamówić tego typu systemy. Dlaczego? Ponieważ oferują doskonałą ochronę mienia przy jednoczesnym zapewnieniu praktycznej funkcjonalności. Ponadto wpływają na energooszczędność pomieszczeń, a także pozwalają je wygłuszyć.

Polskie rolety antywłamaniowe klasy RC2 to bezpieczeństwo zapewnione certyfikatem. Pozwalają ochronić dobytek przed włamywaczami, którzy zwykle nie stosują zbyt wyrafinowanych narzędzi. Rzecz w tym, że konstrukcja rolet zewnętrznych uwzględnia profil ekstrudowany PE41. Jego odporność na uderzenia i uszkodzenia mechaniczne jest wyjątkowo skuteczna. Do tego cały system jest tak zaprojektowany, aby utrudnić uniesienie pancerza od dołu.

Inne zalety rolet zewnętrznych

Jak już wspomnieliśmy, zewnętrzne rolety do okna mogą chronić nie tylko przed włamaniem. Wysokiej klasy rolety zaciemniające ograniczą negatywne działanie promieni słonecznych. Dzięki temu przegrzane mieszkanie lub gabinet nie będzie już problemem, a wszyscy wiemy, jak duży to dyskomfort wczas letnich upałów… Podobnie można powiedzieć o hałasie. Biura usytuowane w pobliżu torowisk narażone są na ciągłe zakłócenia spokoju, co pogarsza koncentrację pracowników i utrudnia rozmowy telefoniczne, dajmy na to. Zasłonięcie rolet jest proste i może odbyć się za sprawą pilota. Taki system sprawdza się też w pokojach dzieci, które mają niezdrowy sen, ponieważ ruchliwa droga za oknem nie jest czymś, do czego można się tak naprawdę przyzwyczaić. Oczywiście rolety zewnętrzne na wymiar da się zamontować do wszystkich rodzajów okien.

Ważną zaletą nowoczesnych rolet jest także energooszczędność. Firmy, które zdecydowały się na taką inwestycję, nie muszą wydawać zawrotnych sum na klimatyzację. Zimą natomiast zasłanianie okien wieczorami pozwala zachować nagromadzone wewnątrz ciepło. Okna są w końcu jednym z podstawowych powodów utraty temperatury. Nawet najbardziej nowoczesne rolety wewnętrzne nie są w stanie na to poradzić. Instalacje zewnętrzne już tak.

Nowoczesne żaluzje fasadowe

Dopasujrolety.pl – sklep internetowy z roletami ma w ofercie również żaluzje, które umieszcza się na zewnątrz budynków. Chodzi oczywiście o fasadowe rolety do okna, które mocno przypominają klasyczne żaluzje i działają na podobnych zasadach. Są jednak montowane po zewnętrznej stronie otworów okiennych i tarasowych. Czy to dobry pomysł? Tak, ponieważ tego typu żaluzje mają zalety zbliżone do jednolitych profili. Chronią przed przegrzaniem, wygłuszają, ale są bardziej estetyczne. Swobodna regulacja nachylenia lameli – łatwe sterowanie od wewnątrz – daję więcej kontroli nad światłem słonecznym w danym pomieszczeniu. Lepiej się też prezentują pod względem architektonicznym. Szeroki wybór kolorów umożliwia dopasowanie zarówno do domu o charakterze rustykalnym, jak i futurystycznego biurowca w centrum miasta.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments