Zarejestrowane karty SIM sprzedajemy

Zarejestrowane karty SIM sprzedajemy

Artykuł miesiąca

Sprzedawanie zarejestrowanych kart SIM w tej formie legalnej się udaje, ale jest to unormowane, czyli nie kupi i nie sprzeda się takiej karty szybko, bo podmioty handlujące nimi legalnie muszą te karty rejestrować w chwili sprzedaży i to na osobę kupującą. Jednym słowem podczas trwania takiego zakupu konkretny kupujący powinien okazać dokument tożsamości, czyli coś takiego jak dowód osobisty. Taka procedura powinna wyglądać na obowiązkową, ale nie zawsze wygląda to tak ładnie, czyli czasami karty zarejestrowane na jakiegoś staruszka do kogoś kto handluje samochodami z przeszłością wypadkową. Sprawy tego typu będą miały miejsce i to jeszcze przez długie lata, bo ludzie kombinują w tych kwestiach od lat i nadal będą kombinować.

Zarejestrowane karty SIM sprzedajemy

 

Zarejestrowane karty SIM sprzedajemy

Czy każdy postępuje ładnie?

Rządzący spodziewają się tego, że każdy grzecznie zarejestruje kartę SIM pod własnym imieniem i nazwiskiem, ale tak rzecz jasna się nie dzieje. Jednym słowem tak na pewno nie postąpi nie uczciwy handlarz sprzedający odpady produkcyjne jako nie uszkodzony sprzęt wysokiej klasy. Mowa tu dokładnie o tym, że ludzie oszukujący innych zawsze będą wykorzystywać luki w przepisach i to jest faktem aktualnym dla wielu. Natomiast system rejestracji w formie obecnej, czyli rejestrowanie w niektórych sklepach, na poczcie i za pomocą wiadomości tekstowej, to formy nie idealne, ze względu na to, że z jednego numeru da się zarejestrować dziesięć kolejnych i to dowolnych. Kluczowe znaczenie ma też i to, że rejestrowanie numeru na poczcie też jest opcją wadliwą, bo nie każdy pracownik poczty rozpozna doskonale podrobiony dowód osobisty. Właśnie ze względu na te przyczyny sama konieczność rejestrowania numerów nie likwiduje pewnych problemów, a ludzie nadal będą jakoś obchodzić przepisy. Mowa tu dokładnie o tym, że osoba która nie chce zostać wyśledzoną zarejestruje numer z karty SIM osoby przypadkowej lub zakupi kartę po znajomościach i to nie po to by dokonać przestępstwa, lecz po to by ukryć własną zdradę, bo ludzie mają różne i często nie ładne motywy.

Da się ludzi zmusić do właściwego rejestrowania numeru?

Pewnym jest to, że większość ludzi kupi zarejestrowaną kartę SIM w ładny sposób, ale taka zwyczajna komórka na kartę kiedyś była opcją ciekawą głównie dlatego, że dla wielu rozmówców mogliśmy być kimś nie znanym. Obowiązek rejestracji do pewnego stopnia zmienił te realia, choć nadal można w jakiś sposób go obejść. Mowa tu dokładnie o tym, że własną kartę SIM da się zarejestrować z poziomu karty SIM, która jest już zarejestrowaną. Może być ona zarejestrowana na osobę nie żyjącą lub na kogoś, kto faktycznie nie istniał. Możliwości te mogą chronić tożsamość kogoś, kto zdradza lub kogoś kto po części unika kontroli skarbowej. Ludzie będą w ten sposób kombinować aż do chwili, w której to system w pełni się nie uszczelni, albo do momentu, w którym to obowiązek rejestracji zniknie i będzie tak jak dawniej. Dla dość wielu łatwość zarejestrowania karty SIM na osobę przypadkową to przykład na to, że obowiązek ten musi zniknąć, bo system jest nie doskonały.

Czy obowiązek rejestracji numeru musi trwać?

Sprzedawanie zarejestrowanych kart SIM legalne lub nie to tylko jeden z problemów. Drugim problemem jest możliwość zarejestrowania karty SIM na osobę przypadkową. Mowa tu dokładnie o tym, że ten system nie zmusza ludzi do rejestrowania kart SIM pod własnymi danymi personalnymi, czyli równie dobrze mógłby nie istnieć. Jednym słowem nawet obecnie ktoś może użyć karty SIM i to nawet tej zarejestrowanej do przekrętu, bo taką kartę SIM na poczcie da się zarejestrować na ten podrobiony dowód osobisty. Rzecz jasna nie na tania podróbkę, tylko na wzorowo wykonaną i dość drogą podróbkę. Takowej nie wykona każdy, ale jeśli już się taka posiada to można zarejestrować numer bez większych przeszkód. dlatego nie istnienie tego obowiązku rejestracji i powiązanego z nim systemu nic nie zmieni, bo nadal poszukiwanie przestępcy po numerze telefonu na kartę będzie silnie utrudnione. Ze względu na tę ten obowiązek rejestracji w obecnej formie powinien zostać zniesiony lub zastąpiony znacznie bardziej szczelnym systemem.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Zobacz również Zarejestrowane karty SIM sprzedajemy […]