Zakupy online w Polsce – jak chętnie kupujemy w internecie?

Zakupy online w Polsce – jak chętnie kupujemy w internecie?

Warto przeczytać

Jak zmieniły się przyzwyczajenia Polaków do kupowania w sieci? Dlaczego coraz więcej internautów kupuje w sklepach internetowych i po jakie produkty sięgają najczęściej?

Według szacunków w 2019 roku ok. 2 miliardów ludzi na całym świecie dokonało zakupów online. W Polsce aktywnych internautów doceniających potencjał e-commerce jest ok. 27,8 miliona osób.

Branża e-commerce rozwija się z roku na rok. Każdego roku powstają nowe e-sklepy, które odnotowują wysoki wzrost sprzedaży. Popularność dokonywania zakupów online szczególnie przybrała na sile podczas trwającej pandemii. Obecna sytuacja gospodarcza na zawsze zmieniła podejście Polaków do zakupów i jeszcze bardziej wpłynęła na to, że wielu właścicieli sklepów e-commerce mogło znacznie zwiększyć zyski.

Jak zmieniły się przyzwyczajenia zakupowe Polaków?

Przede wszystkim ze względu na pandemię klienci stali się bardziej wymagający. Przed każdym zakupem w sieci jeszcze dokładniej chcą porównać każdy z produktów i dokładniej zapoznają się z możliwością ewentualnych zwrotów w wielu sklepach internetowych. Niektórzy stosują bracketing, czyli zamawiają kilka rodzajów tego samego produktu, aby móc go porównać w domu, a później – odesłać te, które nie spełniają oczekiwań.

Bardzo wielu Polaków podczas zakupów online szuka prawdziwych okazji do oszczędności np. tańszej lub darmowej wysyłki czy poluje na tzw. okazje cenowe. Ułatwiają to porównywarki cenowe, które pozwalają klientom spokojnie porównać oferty ze sklepów np. pod względem cen czy zawężonych wyników wyszukiwania. Taka możliwość pomaga wybrać najlepsze produkty dla siebie, dopasować je do budżetu i łatwiej podjąć decyzję o zakupie.

Dlaczego warto kupować w sklepach internetowych?

Większość Polaków uwielbia korzystać z dobrych okazji w sklepach internetowych i kupować taniej wiele produktów z różnych branż: od elektronicznej po ogrodową. Bardzo często na decyzję zakupową mają wpływ ceny, a te zawsze dobrze jest porównać przed zakupem. Porównywarki cenowe pozwalają wygodnie i szybko porównać produkty, sprawdzić ceny, przeanalizować oferty ze sklepów w jednym miejscu czy zawęzić wyniki wyszukiwania do konkretnych filtrów np. budżetu. Takie udogodnienia nie tylko pozwalają oszczędzać cenny czas, ale i podejmować lepsze decyzje zakupowe w sieci.

Jak Polacy kupują online i co najczęściej wybierają?

W internecie informacja o zniżce, ofercie limitowanej czy okazja darmowej wysyłki często wywołuje w klientach pokusę zrobienia szybkich zakupów. Niektóre z okazji z e-sklepów umożliwiają zaoszczędzenie pieniędzy na zakupie pewnych produktów. Co Polacy najczęściej kupują w sieci? Najczęściej przez internet Polacy zamawiają termometry elektroniczne i drobną elektronikę np. kamery do rozmów video przez internet. Bardzo często wybór klientów pada na środki czystości, akcesoria medyczne czy książki dla dzieci. Sporo osób szuka również sprzętu sportowego w dobrych cenach do ćwiczeń w domu czy odpowiednich nawilżaczy powietrza.

Zakupy online – to się opłaca!

Ze względu na mnóstwo ofert cenowych, rabatów i kuponów rabatowych zakupy w sieci zwyczajnie się opłacają dla portfela każdego Polaka! Ogromna ilość ofert w sieci, łatwy proces zamówień i korzystna dla zamawiających polityka zwrotów sprawia, że zakupy online są bardzo przyjemne.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments