Wynajem samochodów w miastach jest bardziej opłacalny. Dowiedz się dlaczego

Wynajem samochodów w miastach jest bardziej opłacalny. Dowiedz się dlaczego

Warto przeczytać

Dla osób, które mieszkają w mieście, regularne dojazdy stanowią kwestię priorytetową. Trzeba przecież kilka razy w tygodniu dojechać do pracy, zrobić zakupy, podwieźć dziecko do szkoły lub na zajęcia, oraz dotrzeć do lekarza czy na spotkanie. Wielu ludzi uważa, że tylko własne auto pozwoli im na swobodę i elastyczność w podróżowaniu na terenie miasta. Niemniej jednak, wynajem długoterminowy samochodów Katowice może okazać się równie wygodny, a przy tym bardziej opłacalny finansowo. Dlaczego tak się dzieje?

Jak często korzysta się z samochodu?

Mieszkańcy wsi muszą korzystać z własnego auta, żeby dojechać gdziekolwiek dalej, niż do lokalnego sklepiku. Infrastruktura zwykle znajduje się zbyt daleko od ich miejsca zamieszkania, żeby dotrzeć do niej na rowerze lub autokarem. Niemniej jednak, w Katowicach kwestia dojazdów wygląda zupełnie inaczej. Bardzo często punkty usługowe znajdują się blisko domu, a do pracy bez problemu można dojechać komunikacją miejską. Wprawdzie czasami nie obejdzie się bez użycia samochodu, ale auto nie jest tak naprawdę potrzebne na codzień.

W takiej sytuacji często okazuje się, że korzystanie z autobusów, tramwajów, pociągów czy taksówek w tygodniu, a wynajem samochodu tylko na specjalne okazje znacznie bardziej się opłaca pod względem finansowym. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy z auta korzysta się bardzo często? Wtedy też nie trzeba koniecznie kupować sobie wozu, gdyż często wynajem długoterminowy samochodów Katowice kosztuje znacznie mniej, niż wypożyczenie auta na jeden czy dwa dni.

Ile kosztuje ubezpieczenie, przeglądy i naprawy w Katowicach?

Utrzymywanie własnego samochodu wiąże się ze znacznymi kosztami stałymi, niezależnie od tego, czy auto jest intensywnie użytkowane, czy też spędza bezczynnie większość czasu w garażu. Właściciel pojazdu musi regularnie opłacać wymagane prawem składki ubezpieczeniowe oraz obowiązkowe przeglądy techniczne. Ponadto, od czasu do czasu trzeba też poddać samochód konserwacji, naprawić go, umyć czy wyposażyć. Z czasem robią się z tych wydatków znaczne kwoty.

W przypadku samochodu, który wynajmuje się od firmy, to jego właściciel musi zadbać o jego ubezpieczenie, konserwację, przeglądy czy naprawy. Wprawdzie najemca pośrednio płaci za te usługi w cenie najmu, ale przedsiębiorstwo, które prowadzi długoterminowy wynajem aut zwykle ma wynegocjowane znaczne zniżki w katowickich warsztatach autoryzowanych oraz w instytucjach ubezpieczeniowych, z uwagi na skalę prowadzonej działalności. Dzięki temu kierowca, który korzysta z wypożyczonego pojazdu, oszczędza nie tylko pieniądze, ale również czas.

Ile wyniesie amortyzacja użytkowanego auta?

Samochód własnościowy traci szybko na wartości z uwagi na czas, który upłynął od zakupu, zużycie materiałów, oraz coraz większy przebieg pojazdu. Co za tym idzie, zastąpienie starzejącego się auta nowym modelem wiąże się ze znacznym wydatkiem, który trzeba ponosić co 2-3 lata. Aby kupić nowy samochód, trzeba albo regularnie oszczędzać, albo wspomóc się kredytem konsumpcyjnym, który jeszcze bardziej zwiększy nakład finansowy na zakup auta.

W przypadku wypożyczenia wozu kierowca nie musi się przejmować jego wartością, gdyż to firma, która prowadzi wynajem długoterminowy samochodów Katowice, odpowiada za jego amortyzację. W umowie zwykle określa się, po jakim czasie użytkowane auto zostanie zastąpione nowym modelem, a związane z tym koszta ponosi wyłącznie jego właściciel.

Co więcej, z uwagi na zniżki u producentów, oraz możliwość skorzystania z leasingu i wrzucenia zakupu w koszt prowadzonej działalności gospodarczej, taka transakcja okaże się znacznie bardziej opłacalna finansowo dla wynajmującego. W związku z tym również koszty amortyzacji wkalkulowane w cenę najmu samochodu w Katowicach okażą się znacznie niższe.

Czasem warto mieć własny samochód, a czasem znacznie bardziej opłaci się jego wypożyczenie na dłuższy okres czasu. Dlatego warto zwrócić uwagę na cennik firmy, która prowadzi wynajem długoterminowy samochodów Katowice i przeliczyć sobie, które rozwiązanie bardziej opłaci się danemu użytkownikowi. Oszczędności związane z wynajem okażą się szczególnie znaczące, gdy kierowca z różnych względów musi korzystać z luksusowego modelu, który wymaga wysokich składek, kosztownych napraw, oraz znaczących nakładów na zastąpienie danego wozu nowym egzemplarzem.

zobacz cennik https://carforyou.com.pl/cennik-katowice

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments