Wyjazdy incentive - nowa forma motywacji pracowników

Wyjazdy incentive – nowa forma motywacji pracowników

Aktulności

Pomimo że incentive jest stosunkowo nową formą nagradzania pracowników, pracodawcy coraz częściej i chętniej po nią sięgają. Wyjazdy incentive to narzędzie marketingowe wykorzystywane w celu nagradzania pracowników za osiągnięte wyniki. Równie często incentive wykorzystywane jest również po to, aby zwiększyć lojalność partnerów biznesowych i zachęcić ich do dalszej współpracy.

Incentive, czyli turystyka motywacyjna

W ostatnim czasie rynek pracy uległ dynamicznym zmianom. Nie jest tajemnicą, że to pracownicy zaczynają dyktować warunki współpracy, a pozyskanie wykwalifikowanej kadry to nie lada wyzwanie. W wielu przypadkach pozyskanie nowego pracownika wymaga większych nakładów finansowych niż lepsze zmotywowanie pracowników do pracy, co związane jest wprowadzeniem zaplanowanego i atrakcyjnego systemu motywacji. Trudno przecież jest utrzymać swoich pracowników bez oferowania im dodatkowych korzyści i nie chodzi tutaj o podwyżkę. Z tego powodu wiele firm decyduje się wprowadzać rozbudowane systemy motywacyjne dostosowywane do aktualnych potrzeb przedsiębiorstwa. Wyjazdy incentive to obecnie jedna z najpopularniejszych metod motywowania pracowników.

Jakie korzyści niesie za sobą podróż motywacyjna?

Udowodniono, że wyjazdy motywacyjne dostarczają pracownikom niecodziennych wrażeń i dlatego są zdecydowanie bardziej skuteczne niż nagrody pieniężne. Dobrze zorganizowany wyjazd motywacyjny z jednej strony jest formą nagrody za dobrze wykonaną pracę, z drugiej – powinien wpływać na większe zaangażowanie pracowników oraz na poprawienie wizerunku firmy w oczach zatrudnionych w niej osób.

Incentive to skuteczna forma motywacji pracowników do dalszej pracy, która łączy w sobie zabawę i wypoczynek. Jest to rodzaj imprezy integracyjnej, która pomaga stworzyć lepszą atmosferę w miejscu pracy. Wyjazdy incentive dają również możliwość podniesienia kwalifikacji osób zatrudnionych w firmie poprzez szkolenia połączone z aktywnym wypoczynkiem. Relaks i rozrywka zmieniają obowiązkowe szkolenia i kursy w przyjemny przerywnik od codziennej pracy.

Jednym z najważniejszych celów imprez integracyjnych jest budowanie zespołów (team building) i tworzenie więzi interpersonalnych, które mają na celu uzmysłowić pracownikom, że pracują w jednej grupie, działają wspólnie i mogą na siebie nawzajem liczyć.

Wyjazdy incentive - nowa forma motywacji pracowników
Wyjazdy incentive – nowa forma motywacji pracowników

Wyjazdy motywacyjne nie tylko dla pracowników

Wyjazdy motywacyjne organizowane są nie tylko dla pracowników. Jest to również szansa na podtrzymanie i rozwinięcie współpracy z partnerami biznesowymi (B2B). Wyjazdy typu incentive organizowane dla kontrahentów mają na celu pogłębienie relacji z kluczowymi klientami oraz budowanie lojalności pomiędzy obiema stronami. Dobrze zorganizowany incentive może stanowić początek współpracy na następnych kilka sezonów.

Gdzie na wyjazd incentive?

Organizacja incentive powinna rozpocząć się od określenia:

  • celu, jaki firma chce osiągnąć;
  • grupy docelowej, która ma wziąć udział w wyjeździe;
  • budżetu;
  • terminu;
  • miejsca.

Organizując incentive, należy pamiętać, że najważniejszy jest wybór niecodziennego i oryginalnego miejsca po to, aby uczestnicy mogli doświadczyć czegoś nowego. Na wyjazd incentive można wybrać w zasadzie każdy kierunek – zarówno ten bliższy, jak i dalszy, w kraju i za granicą. Może to być podróż marzeń do kraju, w którym grupa ma okazję zobaczyć piękne zabytki i krajobrazy, wypocząć i nabrać sił do dalszej pracy. Ale nie tylko…

Coraz popularniejsze stają się również wszelkiego rodzaju imprezy motywacyjne o charakterze sportowym tj. snowboarding, nurkowanie, windsurfing, kitesurfing, wspinaczka. Dużym zainteresowaniem w ostatnim czasie cieszą się imprezy motoryzacyjne. Szkolenia z technik doskonalenia jazdy, rajdy po torach wyścigowych czy off-road to świetna okazja do sprawdzenia swoich sił za kółkiem i do czerpania radości z emocjonującej zabawy pełnej adrenaliny.

Wyjazdy incentive przynoszą szereg korzyści nie tylko dla samego pracownika, ale również dla firmy, która taki wyjazd organizuje. Jeżeli impreza motywacyjna jest zorganizowana w sposób przemyślany, jest to inwestycja, dzięki której zyski firmy rosną. Dlatego tak ważny jest odpowiedni wybór miejsca, rodzaju atrakcji, czy organizatora takiego wyjazdu.

Autorem artykułu jest drivingexperience.pl – Agencja Eventowa z adrenaliną we krwi. Naszą specjalnością jest organizacja imprez samochodowych

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments