Wybieramy najlepsze buty na deszcz dla dzieci

Wybieramy najlepsze buty na deszcz dla dzieci

Warto przeczytać

Okres wiosenny to czas, w którym pogoda potrafi być jeszcze bardzo zmienna. Raz świeci słońce, a już za chwilę pada deszcz. Aby dobrze przygotować się na spacer w pogodę w kratkę, wybierz odpowiednie buty na deszcz. Jakie? Oczywiście kalosze! Sprawdź, na co zwracać uwagę!

Kalosze do pary

Pierwszym rodzajem butów dziecięcych, które nasuwają się na myśl, jeśli mowa o deszczowej pogodzie, to oczywiście kalosze. W ostatnim czasie to właśnie kalosze stały się bardzo modne i zawędrowały nie tylko do dziecięcych szaf. W tym sezonie nie jest inaczej i w domowych garderobach możemy zauważyć kaloszowe duety – kalosze dla dziecka i kalosze dla mamy. Takie zestawy powodują, że wiosenny spacer, nawet w deszczową pogodę, staje się od razu przyjemniejszy.

Nieprzemakalność – główna zaleta kaloszy

Kalosze dla dzieci wykonane są z tworzywa sztucznego, które jest giętkie, ale przy tym twarde. Ponadto, tworzywo to nie przepuszcza wody ani wilgoci, zatem jest idealne na harcowanie w deszczu i w kałużach. Kalosze dla dzieci przydadzą się nie tylko do noszenia na co dzień, ale również na piesze wycieczki np. do lasu. Stopy i nogi dziecka mają wtedy zapewnioną ochronę nie tylko przed wilgotną, leśną ściółką, ale również przed różnego rodzaju insektami, które nie przebiją się przez twarde tworzywo obuwia.

Poręczne uchwyty w kaloszach

Producenci butów dziecięcych prześcigają się w tym, żeby zaproponować jak najbardziej funkcjonalne i praktyczne rozwiązania w kaloszach dla dzieci. Przykładem jednego z nich są uchwyty pomocne przy wkładaniu kaloszy na stopy. Tzw. kalosze z uszami z pewnością przypadną do gustu najmłodszym dzieciom, gdyż nie tylko pomogą im przy wkładaniu obuwia na stopy, ale będą również wesołym elementem, który umili dziecku spacer w pochmurne i deszczowe dni.

Kalosze dziecięce z ociepleniem

Kalosze dla dzieci mogą być obuwiem, które dziecko będzie nosić nie tylko ciepłą wiosną. Jeśli wybierzesz model z dodatkową warstwą ocieplenia lub z wyciąganą wkładką izolacyjną – zapewnisz swojemu maluszkowi buty dziecięce do noszenia również podczas spacerów w chłodniejsze dni. Pamiętaj jednak o tym, żeby latem również zadbać o komfort dziecka i zakładaj mu na stopy cienkie, oddychające skarpetki, aby nie dopuścić do przegrzania lub zapocenia stóp w cieplejsze dni.

Spacery w kałużach i kolorowych kaloszach

Ten rodzaj obuwia dziecięcego daje wiele możliwości, jeśli chodzi o wybór kolorów i wzorów. Na powierzchni deszczowców jest sporo miejsca na różnego rodzaju ozdoby i radosne detale. Dzieci uwielbiają kalosze w kształcie zwierzęcych pyszczków, z wyprofilowanymi zębami, oczkami, a nawet uszami – o czym wspominaliśmy już wyżej. Producenci oferują również szeroki wybór spośród różnych kolorów dziecięcych kaloszy.

Czy kalosze można dopasować do stopy?

Większość z nas kojarzy kalosze z jednolitym kawałkiem materiału, który w żaden sposób nie da się dopasować do stopy. Otóż, obok takiego rodzaju obuwia na deszcz, mamy również i takie, które do połowy wykonane jest z tworzywa sztucznego, a do połowy z nieprzemakalnego, ale giętkiego materiału. Takie kalosze zazwyczaj mają pasek regulujący dopasowanie buta do stopy. Ponadto, kalosze dziecięce mogą mieć wewnętrzny “rękaw” regulowany na troczek. To rozwiązanie zapewnia optymalny stopień ciepła oraz przeciwdziała moczeniu skarpetek od padającego z góry deszczu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments