Wszystko co musisz wiedzieć przed zakupem pierścionka zaręczynowego

Wszystko co musisz wiedzieć przed zakupem pierścionka zaręczynowego

Aktulności

Chcesz przypieczętować swoje uczucie do ukochanej i planujesz zaręczyny? Czeka Cię wybór najważniejszego pierścionka, a Ty nadal szukasz pomysłu? Oświadczyny często wiążą się z dawką niepewności i stresu. Wybór biżuterii, która do końca życia będzie zdobiła dłoń Twojej wybranki, nie jest łatwy. W tym tekście przedstawimy kilka podstawowych wskazówek, które z pewnością ułatwią wybór odpowiedniego pierścionka zaręczynowego.

Wybierz kolor złota

Nieustannie do najbardziej popularnego metalu wykorzystywanego na oprawę pierścionka zaliczamy złoto. Choć coraz częściej panie decydują się na białe lub różowe złoto. Jednak podczas wyboru należy wziąć pod uwagę przede wszystkim kolor biżuterii, którą na co dzień nosi przyszła narzeczona. Warto, aby pierścionek zaręczynowy współgrał z resztą jubilerskich kosztowności. Ciekawym rozwiązaniem, które sprawdzi się w przypadku pań bez sprecyzowanych preferencji, jest zakup pierścionka z dwukolorowego złota.

Poznaj rozmiar pierścionka

Rozmiar pierścionka to jedna z pierwszych kwestii, o której należy pomyśleć przed zakupem. Na pewno nie powinien być on wybierany “na oko”. Jeżeli zaręczyny chcemy utrzymać w tajemnicy, uzyskanie informacji o rozmiarze może być naprawdę trudne. Najprostszym sposobem jest “pożyczenie” tego modelu, który aktualnie nosi nasza wybranka i udanie się z nim do jubilera. Jeżeli nie możemy zabrać go ze sobą, zmierzmy dokładnie jego wewnętrzną średnicę. Jeśli przed zakupem nie jesteśmy pewni, który rozmiar będzie lepszy, zawsze bezpieczniejszym rozwiązaniem jest wybór tego większego. Zdecydowanie lepiej, aby w momencie zaręczyn luźno oplatał palec, niż w ogóle się na nim nie znalazł.

Wszystko co musisz wiedzieć przed zakupem pierścionka zaręczynowego
Wszystko co musisz wiedzieć przed zakupem pierścionka zaręczynowego

Brylant, diament, a może szafir?

Kolejną kwestią, która wymaga zastanowienia, jest wybór kamienia szlachetnego. Oczka pierścionków zaręczynowych są wykonywane z wielu różnych minerałów. Okazuje się, że panowie coraz częściej wybierają kolorowe kamienie, takie jak szafir, topaz czy rubin. Są one wyjątkowo piękne, jednak należy pamiętać o tym, że taki minerał determinuje stylizację i niestety nie będzie pasował do wszystkiego. Od kilku lat triumfy święci szafir, który pojawił się na pierścionku zaręczynowym Kate Middleton. Jednak to właśnie brylanty i diamenty są najchętniej wybierane przez panów i najczęściej polecane przez jubilerów. Najpopularniejsze są białe kamienie, które ze złotem tworzą klasyczne i eleganckie połączenie.

Określ styl pierścionka zaręczynowego

Pierścionek zaręczynowy będzie zdobił dłoń Twojej ukochanej przez wiele lat, dlatego zadbajmy o to, aby swoim stylem pasował do gustu przyszłej narzeczonej. Różnorodność dostępnych na rynku modeli sprawia, że znajdziemy wśród nich m.in.: mnóstwo wzorów klasycznych, w stylu retro, vintage, a nawet awangardowym. Ważną kwestią jest także budowa ręki naszej wybranki. Na delikatnych dłoniach dobrze będzie wyglądał pierścionek z delikatnym kamieniem, większe oczka są zarezerwowane dla pań o szerszych palcach. Przed ostatecznym zakupem warto także zorientować się, jaki kolor złota preferuje nasza wybranka. Jeżeli wiesz, że Twoja ukochana nie lubi nosić biżuterii, zdecyduj się na subtelny i minimalistyczny model, pasujący w przyszłości do obrączki.

Sposób zapakowania pierścionka

Ostatnią kwestią jest detal na który z pewnością warto zwrócić uwagę. A mianowicie chodzi tutaj o pudełeczko na pierścionek zaręczynowy. Po zaręczynach z pewnością posłuży Twojej wybrance do przechowywania biżuterii. Dlatego podczas zakupu warto wybrać elegancki i estetyczny model. Większość sklepów przed dokonaniem zakupu prezentuje kilka rodzai pudełek, dlatego warto szczegółowo przyjrzeć się im przed ostatecznym wyborem.

Zakup idealnego pierścionka zaręczynowego powinien być bardzo dobrze przemyślany. Nie jest to łatwa decyzja, dlatego w miarę możliwości warto zasięgnąć opinii najbliższej przyjaciółki lub mamy naszej wybranki serca. To wyjątkowy symbol miłości, dlatego musi być szczególny. Jednak przede wszystkim powinien przypaść do gustu kobiecie oraz pasować na jej palec. W końcu pierścionek zaręczynowy będzie nosić na palcu do końca życia.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem Marko.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o