Wiata drewniana - ekonomiczna alternatywa dla tradycyjnego garażu

Wiata drewniana – ekonomiczna alternatywa dla tradycyjnego garażu

Warto przeczytać

Szukając oszczędności, bardzo często zamiast tradycyjnego garażu murowanego decydujemy się na wiatę, która stanowi idealne rozwiązanie także dla wszystkich zwolenników garażowania auta na świeżym powietrzu. Wiata samochodowa od najlepszych producentów stanowi doskonałe zabezpieczenie pojazdu przed warunkami atmosferycznymi – deszczem oraz śniegiem. Na polskim rynku oferta wiat jest na tyle szeroka, że potencjalny użytkownik, nie będzie miał najmniejszych problemów z wyborem konkretnego modelu wiaty garażowej. Zarówno drewniane wiaty jak i te wykonane z poliwęglanu stanowią doskonałe miejsce do postoju auta pod chmurką.

 Aby dokonać najodpowiedniejszego wyboru wiaty samochodowej warto spośród wielu konstrukcji wiat wybrać taką, która będzie w pełni odpowiadać potrzebom danego użytkownika. By dokładnie zapoznać się z oferowanym asortymentem wiat, warto zwrócić uwagę na ich rodzaj, sposób montażu, ewentualne dodatkowe zastosowanie oraz rodzaj materiału, z którego zostały wykonane.

Wiaty garażowe – rodzaje

Decydując się na zakup wiaty dla samochodu, możemy wybierać spośród setek modeli wolnostojących, a także takich, których konstrukcję należy oprzeć o ścianę budynku. Wiele z nich posiada dachy proste, dwuspadowe i półokrągłe. Jednakże bez względu na rodzaj zadaszenia zapewniają skuteczną ochronę pojazdu przed różnymi warunkami pogodowymi. Wiele modeli wiat jest dodatkowo wyposażonych w pomieszczenia gospodarcze, które w zależności od potrzeb mogą pełnić funkcję drewutni, składziku na narzędzia lub spiżarni.

Wiaty drewniane i poliwęglanowe

Decydując się na wiatę z drewna pokrytą gontem dachowym lub blachodachówką wraz z orynnowaniem, możemy ją zamówić w wersji pomalowanej lub zaimpregnowanej. Użytkując tego rodzaju wiatę, musimy pamiętać o jej regularnym konserwowaniu, by jak najdłużej cieszyły nas swoją niezawodną konstrukcją.

Szukając materiału wręcz niezniszczalnego warto rozważyć zakup wiaty garażowej poliwęglanowej wspartej na konstrukcji z profili stalowych lub aluminiowych. Panele poliwęglanowe sprawdzają się przez cały roku – nie wyginają się ani nie blakną pod wpływem promieni UV, są wytrzymałe na wysokie mrozy a poza tym stanowią nowoczesną konstrukcję, która doskonale uzupełnia przestrzeń nowoczesnych ogrodów. W zależności od potrzeb wiata z poliwęglanu może stanowić doskonałe miejsce do relaksu lub przechowywania narzędzi.

Nowoczesna wiata garażowa

Stając przed wyborem wiaty garażowej musisz wziąć pod uwagę kilka kwestii, takich jak:

  • lokalizacja wiaty – czyli to, czy ma być konstrukcją wolnostojącą, czy opartą o sąsiadujący budynek,
  • typ konstrukcji  – zdecyduj, czy chcesz zabudować i ukryć jej zawartość, czy preferujesz wyłącznie zadaszenie,
  • rodzaj materiału – do wyboru masz wiaty drewniane lub wykonane z tworzyw sztucznych, które nie wymagają impregnacji
  • wielkość wiaty – czyli to, czy ma być jedno- dwu- lub trzystanowiskowa, jeśli w przyszłości planujesz zakup dodatkowego auta lub przyczepki, opcja jednostanowiskowej wiaty nie będzie zbyt rozsądnym rozwiązaniem. Nawet jeśli nie masz tego rodzaju planów, to przestrzeń dwustanowiskowej wiaty z pewnością okaże się przydatna do przechowywania rowerów, motocykla lub narzędzi ogrodniczych takich jak taczki, szpadle czy grabie.
  • przeznaczenie wiaty – dostosuj konstrukcję wiaty do swoich wymagań i oczekiwań, jeśli ma być np. pomieszczeniem gospodarczym,

Miłośników funkcjonalnych i atrakcyjnych wizualnie rozwiązań odsyłamy pod adres nowoczesne-domki.pl/wiaty-garazowe, gdzie czekają wysokiej jakości konstrukcje, o wielu zastosowaniach.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments