Weselny dress code dla mężczyzny na lato

Weselny dress code dla mężczyzny na lato

Artykuł miesiąca

Pytanie „w co się ubrać na wesele” jest stare jak świat i zaprzątało głowy panów nawet tysiące lat temu. Pomimo upływu czasu nikt jeszcze nie znalazł odpowiedzi, która przypadnie do gustu wszystkim mężczyznom, dlatego dziś podpowiadamy, jak ubrać się na letnie wesele.

Weselny dress code – najważniejsze zasady

Elegancja i umiar – w przypadku męskiej mody weselnej mniej znaczy zwykle więcej. Należy unikać przesady, czy to w kwestii dodatków, czy też samego stroju. Smoking jest zdecydowanie zbyt oficjalnym strojem na wesele, ale należy też unikać drugiej skrajności. Koszule z krótkim rękawem to fatalny wybór na taką okazję, dlatego najbezpieczniej jest postawić na garnitur lub dobrze dobrany zestaw marynarka + spodnie.

Moda tkwi w szczegółach – znawcę męskiej mody można poznać po doborze dodatków. Krawat, poszetka oraz obuwie pomagają nadać stylizacji unikalnego charakteru, dlatego warto poświęcić im kilka chwil. Poszetka to drobiazg, który może dodać garniturowi polotu za sprawą intensywnych kolorów. W przypadku wesela można pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Jeżeli wybieramy się na uroczystość wraz z partnerką, dobrym pomysłem jest dopasowanie barwy poszetki do dominującego kolory kreacji osoby towarzyszącej. W przypadku obuwia najlepszym wyborem będą skórzane oxfordy, brogsy lub derby, natomiast podczas doboru krawata warto dopasować kolor (chociaż nie odcień) do marynarki.

Wzory na koszuli lub marynarce – jeżeli jesteś osobą, która preferuje garnitury z ciekawymi printami, warto pamiętać o kluczowej zasadzie dla tego typu ornamentów. Jeżeli marynarka posiada wzór, koszula powinna pozostać gładka i vice versa.

Czego unikać podczas wyboru stroju na wesele?

Casualowy ubiór – jeansy, t-shirty, trampki to elementy, które nie powinny pojawić się na żadnym weselu pod warunkiem, że państwo młodzi wyraźnie nie zaznaczą, że tego typu elementy są dopuszczalne. Niektóre uroczystości odbywają pod namiotami lub w nietypowych okolicznościach, ale jeżeli nie jest to wyszczególnione na zaproszeniu, należy unikać codziennych ubrań i obuwia, gdyż pokazują one, że lekceważymy rangę uroczystości – z tego samego powodu nie powinno się wybierać koszul z krótkimi rękawami.

Połyskujące garnitury w stylu disco – ich czas dawno minął.

Jak powinny wyglądać modne garnitury męskie na wesele?

Po pierwsze modne garnitury męskie na wesele powinny być odpowiednio dopasowane do ciała. Dobrze skrojony garnitur podkreśla sylwetkę mężczyzny oraz akcentuje jej kształt, dlatego warto upewnić się, że kupiona marynarka i spodnie zostaną dopasowane do naszych potrzeb. Zwykle kupowane w sklepie garnitury mają nieco zbyt długie rękawy i nogawki właśnie po to, aby pozostawić swobodę w czasie modyfikacji.

Letni garnitur powinien być stosunkowo jasny. Pozwoli to lepiej znosić wysokie temperatury, jak i pozwoli uniknąć faux pas, związanego z faktem, że czarny garnitur w dniu ślubu zarezerwowany jest dla pana młodego. Rozsądnie jest również zwrócić uwagę na materiał, gdyż im bardziej naturalne włókna w ubrani, tym większa żywotność stroju oraz lepsza przepuszczalność powietrza – cecha szczególnie ważna przy upale.

Marynarka ze wzorem kraty lub w paski to klasyczny wybór, który doskonale prezentuje się zarówno w przypadku marynarek beżowych, kremowych, brązowych, jak i granatowych lub w odcieniu butelkowej zieleni. Jeżeli preferujemy bardziej śmiałe rozwiązania, możemy wybrać garnitur z nietypowym wzorem. Tak długo, jak nie będzie on zbyt odbiegał od rodzaju wesela, nie przekroczymy granicy dobrego smaku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments