W jaki sposób rozpoznać zużycie wycieraczek w samochodzie?

W jaki sposób rozpoznać zużycie wycieraczek w samochodzie?

Warto przeczytać

Pogorszenie widoczności, smugi pozostawiane przez poruszające się wycieraczki oraz nieprzyjemny dźwięk przesuwania gumy po szybie to znaki, że czas sprawdzić stan wycieraczek w samochodzie. Każdy kierowca zapewne doskonale wie, jak ważne podczas jazdy są czyste szyby, na których nic nie ogranicza widoczności. Ma to szczególne znaczenie w zimie i podczas deszczu, gdy na szybach gromadzi się woda.

Wycieraczki do wymiany

Pierwszą oznaką konieczności wymiany wycieraczek jest nagły spadek ich skuteczności. Na szybach początkowo pozostają niewielkie ślady brudu lub wody, układające się w charakterystyczne paski. Nie przywiązujemy zwykle do tego wagi, a to błąd. Z czasem wycieraczki zużywają się niemal całkowicie i mogą uszkodzić szybę samochodu, pozostawiając na jej powierzchni wyraźne rysy. Co więcej, nieskuteczne wycieraczki przyczyniają się do pogorszenia komfortu i bezpieczeństwa jazdy.

Zanim jednak udacie się do sklepu po nowe pióra, warto sprawdzić, czy na gumie nie osiadł na przykład piasek, czy drobny kamyk. „Ciało obce” może zmniejszać skuteczność wycieraczek, dlatego ich przemycie wodą i gąbką w wielu przypadkach powinno przynieść oczekiwany efekt. Jeśli jednak tak się nie stanie, a widoczność wciąż nie jest zadowalająca, zainwestujcie z pomocą pożyczki gotówkowej w nowe wycieraczki. Pamiętajcie jedynie, aby wybierać dobre jakościowo pióra, które będą pracować cicho i jednocześnie skutecznie oczyszczać szybę.

Uszkodzenia

Wycieraczki mogą także ulegać uszkodzeniom mechanicznym. Dzieje się tak najczęściej z winy samego użytkownika. Najlepszym tego przykładem jest sezon zimowy, gdy nie chcemy odśnieżać ręcznie przedniej szyby. Zalegający na niej lód próbujemy roztopić ogrzewaniem włączonym w samochodzie oraz wycieraczkami. Charakterystyczny hałas trących o szorstką powierzchnię wycieraczek jest niestety codziennością w mroźne poranki. Unikajcie tego rodzaju zachowań, dzięki czemu przedłużycie żywotność piór. Wystarczy wyposażyć się w skrobaczkę lub zainwestować w podgrzewane szyby, w czym pomoże pożyczka gotówkowa, aby skutecznie poradzić sobie ze śniegiem i lodem.

Innym problemem, który powoduje obniżenie skuteczności wycieraczek, jest nieodpowiedni płyn do spryskiwaczy. Często używamy koncentratów, które powinny być wymieszane w odpowiednich proporcjach z wodą. Zbyt silne płyny mogą przyczyniać się do niszczenia gumy, a tym samym spowodują konieczność jej wymiany.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments