volkswagen what do they own

Baza Wiedzy

Znaleziony temat: volkswagen what do they own

Volkswagen – co warto o nim wiedzieć?

Volkswagen to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek samochodowych na świecie. Niemiecki producent od lat cieszy się uznaniem kierowców z całego świata, którzy doceniają nie tylko wysoką jakość i niezawodność pojazdów, ale także innowacyjne rozwiązania technologiczne oraz nowoczesny design.

Jeśli interesujesz się motoryzacją, na pewno zastanawiałeś się kiedyś, co jeszcze oprócz samochodów i marki Volkswagen znajduje się w portfolio tego producenta. Okazuje się, że lista jest naprawdę długa i obejmuje wiele znanych i cenionych marek oraz firm z różnych branż.

Oto kilka przykładów:

– Otomoto – popularny portal motoryzacyjny, na którym można znaleźć ogłoszenia sprzedaży samochodów, motocykli oraz innych pojazdów. Otomoto należy do grupy Allegro, a ta z kolei jest częścią holdingu Naspers, w skład którego wchodzi m.in. serwis OLX.

– Tablice – serwis internetowy umożliwiający zamawianie i personalizowanie tablic rejestracyjnych. Tablice.pl to jedna z marek należących do spółki Inter Cars, która zajmuje się dystrybucją części samochodowych i akcesoriów motoryzacyjnych.

– BMW i Toyota – dwie marki samochodowe, które mają coś wspólnego z Volkswagenem. Otóż Volkswagen Group (czyli holding, do którego należy Volkswagen) posiada udziały w koncernach BMW i Toyota, co pozwala na współpracę między tymi producentami oraz wymianę technologii i know-how.

– Quebonafide – polski raper i producent muzyczny, który od niedawna jest ambasadorem marki Volkswagen. Quebonafide wziął udział w kampanii reklamowej promującej nowy model Volkswagena T-Cross, a także zaprojektował limitowaną kolekcję ubrań z logo tej marki.

– Mercedes-Benz – niemiecki producent luksusowych samochodów, który jest jednym z największych konkurentów Volkswagena. Niemniej jednak, Volkswagen Group posiada udziały w koncernie Daimler AG (właścicielu marki Mercedes-Benz), co świadczy o tym, że rywalizacja między tymi producentami nie przeszkadza im w nawiązywaniu strategicznych relacji biznesowych.

– Robert Kubica – polski kierowca wyścigowy, który od lat jest związany z marką Volkswagen. Kubica startował m.in. w rajdach samochodowych na Volkswagenie Polo R WRC, a także brał udział w testach i rozwijaniu nowych modeli tej marki.

Jak widać, Volkswagen to nie tylko marka samochodowa, ale także cały holding złożony z wielu firm i marek z różnych branż. Dzięki temu Volkswagen Group ma silną pozycję na rynku i może oferować swoim klientom nie tylko wysokiej jakości samochody, ale także wiele innych produktów i usług.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: volkswagen what do they own

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments