tablice u-21

Baza Wiedzy

Znaleziony temat: tablice u-21

Jak legalnie i bezpiecznie jeździć samochodem z tablicami U-21?

Tablice rejestracyjne U-21 to specjalne tablice, które są wydawane kierowcom, którzy nie ukończyli 21 lat. Jeśli jesteś posiadaczem takich tablic, musisz pamiętać o kilku ważnych kwestiach, aby móc legalnie i bezpiecznie poruszać się po drogach.

Po pierwsze, musisz pamiętać, że tablice U-21 są ważne tylko przez okres 2 lat. Po upływie tego czasu musisz wymienić je na standardowe tablice rejestracyjne. W przypadku braku wymiany tablic, grozi Ci mandat i punkty karne.

Po drugie, musisz pamiętać, że tablice U-21 nie uprawniają Cię do przewożenia pasażerów. Możesz przewozić tylko jedną osobę, która posiada prawo jazdy i ma co najmniej 5 lat stażu. W przypadku przewożenia więcej niż jednej osoby, grozi Ci mandat i punkty karne.

Po trzecie, musisz pamiętać, że nie możesz prowadzić samochodu o pojemności silnika przekraczającej 2,0 litra. Jeśli posiadasz samochód o większej pojemności, musisz wymienić go na mniejszy lub zrezygnować z tablic U-21. W przypadku prowadzenia samochodu o większej pojemności, grozi Ci mandat i punkty karne.

Po czwarte, musisz pamiętać, że nie możesz prowadzić samochodu na terenie autostrad i dróg ekspresowych. Możesz poruszać się tylko po drogach krajowych i lokalnych. W przypadku prowadzenia samochodu na terenie autostrad i dróg ekspresowych, grozi Ci mandat i punkty karne.

Po piąte, musisz pamiętać, że nie możesz prowadzić samochodu w godzinach nocnych, czyli od godziny 23:00 do godziny 5:00. W przypadku prowadzenia samochodu w godzinach nocnych, grozi Ci mandat i punkty karne.

Podsumowując, posiadanie tablic U-21 wiąże się z pewnymi ograniczeniami i wymogami. Pamiętaj o nich, aby móc legalnie i bezpiecznie poruszać się po drogach. Przestrzeganie tych zasad pozwoli Ci uniknąć mandatów i punktów karne oraz zapewni Ci bezpieczeństwo na drodze.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: tablice u-21

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments