tablice rejestracyjne w szwajcarii

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Znaleziony temat: tablice rejestracyjne w szwajcarii

Tablice rejestracyjne w Szwajcarii – jak je rozpoznać i co oznaczają?

Jeśli planujesz zakup samochodu w Szwajcarii lub po prostu interesujesz się tematyką motoryzacyjną, z pewnością zastanawiasz się, jakie znaczenie mają tablice rejestracyjne na szwajcarskich drogach. W tym artykule postaramy się przybliżyć Ci tę tematykę i odpowiedzieć na najważniejsze pytania.

Jakie są rodzaje tablic rejestracyjnych w Szwajcarii?

W Szwajcarii istnieją trzy rodzaje tablic rejestracyjnych: zwykłe, tymczasowe oraz specjalne. Zwykłe tablice mają białe tło i czarne litery oraz cyfry, a także flagę Szwajcarii i oznaczenie kantonu, w którym zostały wydane. Tymczasowe tablice mają z kolei niebieskie tło i białe litery oraz cyfry, a także datę ważności. Są one wydawane na okres od 1 do 180 dni i służą m.in. do przeprowadzenia samochodu lub jego naprawy. Natomiast specjalne tablice są przeznaczone dla pojazdów służbowych, policyjnych, wojskowych czy też dla samochodów zabytkowych.

Co oznaczają litery i cyfry na tablicach rejestracyjnych w Szwajcarii?

Litery i cyfry na tablicach rejestracyjnych w Szwajcarii mają swoje określone znaczenie. Pierwsze dwie litery oznaczają kanton, w którym została wydana tablica, np. ZH – Zurych, BS – Bazylea, GE – Genewa. Następnie pojawiają się dwie lub trzy cyfry, które są przydzielane kolejno dla każdego pojazdu. Ostatnie litery na tablicy to zwykle skrót nazwy miasta lub gminy, w której zarejestrowany jest samochód.

Czy na tablicach rejestracyjnych w Szwajcarii pojawiają się specjalne oznaczenia?

Tak, na tablicach rejestracyjnych w Szwajcarii pojawiają się specjalne oznaczenia, np. dla samochodów elektrycznych lub hybrydowych. W przypadku samochodów elektrycznych na tablicy pojawia się litera E, a dla hybryd – litera H. Ponadto, na tablicach rejestracyjnych można również zauważyć specjalne oznaczenia dla samochodów zabytkowych lub dla pojazdów służbowych.

Podsumowanie

Tablice rejestracyjne w Szwajcarii mają swoje określone znaczenie i pozwalają na łatwe rozpoznanie pochodzenia i charakteru pojazdu. Zwykłe tablice mają białe tło i czarne litery oraz cyfry, a także flagę Szwajcarii i oznaczenie kantonu, w którym zostały wydane. Natomiast litery i cyfry na tablicach rejestracyjnych mają swoje określone znaczenie, np. pierwsze dwie litery oznaczają kanton, w którym została wydana tablica. Warto zwrócić uwagę na specjalne oznaczenia, np. dla samochodów elektrycznych lub hybrydowych, które pojawiają się na tablicach rejestracyjnych w Szwajcarii.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: tablice rejestracyjne w szwajcarii

0 0 votes
Article Rating
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mathematics 2227-7390

Nazwa Mathematics 2227-7390   Unikalny numer czasopisma:    14042   Nazwa czasopisma:    Mathematics 2227-7390   liczba punktów:   20   Przypisane dyscypliny naukowe:  

Czytaj więcej »

hymn elektryka

Gefundenes Thema: hymn elektryka Poradnik dla elektryka – jak zadbać o lakierowanie, zawieszenie, koła, karoserię, wydech, napęd, układ elektryczny, lakier i blacharkę? Elektryka samochodowa jest

Czytaj więcej »

europejska polityka klimatyczna

Znaleziony temat: europejska polityka klimatyczna Poradnik: Jak zrozumieć i wpływać na europejską politykę klimatyczną W dzisiejszych czasach zmiany klimatyczne, bioróżnorodność i globalne ocieplenie są jednymi

Czytaj więcej »

Polecane wpisy

0
Would love your thoughts, please comment.x