Futures na akcje - wybierz mądrze!

Kontrakt futures na akcje na dobry początek

Warto przeczytać

Kontrakt futures na akcje na dobry początek

Każdy inwestor, który pragnie zacząć inwestować w kontrakty terminowe futures staje przed poważną decyzją. Musi wybrać kontrakty z odpowiednimi instrumentami bazowymi. Jak to zrobić skoro na świecie istnieją setki takich aktywów? Na co zwrócić uwagę i jak inwestować w futures? Sprawdź nasz poradnik i zacznij zarabiać!

Zanim wybierzesz najlepsze twoim zdaniem aktywo bazowe, musisz zdecydować na czym znasz się najlepiej. Być może jesteś ekspertem w obligacjach? A może zdecydowanie preferujesz surowce? Jesteś dobry w indeksach giełdowych takich jak SP500 lub DAX? Nie ulega wątpliwości, że powinieneś wybrać taki instrument, o którym masz spore pojęcie. Dzięki temu inwestowanie będzie dla Ciebie nie tylko formą pomnażania kapitału, ale również interesującą przygodą. 

Rodzaj giełdy ma znaczenie

Bardzo ważną kwestią w przypadku kontraktów terminowych są godziny otwarcia giełdy, na której notowane są Twoje futures. Inwestując w kontrakty staraj się wybierać w taki sposób, aby odpowiadały Ci godziny handlu na giełdzie. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na indeksy notowane na giełdach azjatyckich czy amerykańskich, ale musisz brać pod uwagę, że są one otwarte w godzinach, kiedy zazwyczaj śpisz, gdyż w Polsce jest w tym czasie noc. Zdecydowanie lepiej zatem handlować na kontraktach futures notowanych na jednej z giełd europejskich czyli w naszej strefie czasowej. 

Przydatne narzędzia do implementacji strategii

Strategi w handlowaniu futures jest naprawdę wiele. Zaliczamy do nich zarówno te krótkoterminowe, jak i długoterminowe strategie, które są szczególnie popularne wśród doświadczonych traderów. Jak zaplanować strategię i z jakich narzędzi korzystać? Sprawdź, co oferuje inwestuj z Saxo i wybierz narzędzia najbardziej odpowiednie dla Ciebie. 

Inwestorzy krótkoterminowi czyli tak zwani day traders, najczęściej korzystają z analizy technicznej. To jednak nie wszystko. Oprócz analizy wykresów, warto także korzystać z rozmaitych wskaźników. Do najbardziej znanych należą między innymi RSI, MACD oraz średnie kroczące. 

Klienci renomowanego brokera, Saxo Bank Polska mają do dyspozycji aż kilkadziesiąt różnych wskaźników analizy technicznej. Nie warto się jednak skupiać tylko na jednym wskaźniku lecz stosować ich kombinacje, które znacznie ułatwią podjęcie decyzji w sprawie futures. Oczywiście dużą pomocą w układaniu strategii jest szybka i stabilna platforma, która zapewnia obszerne możliwościami inwestowania.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments