Sporty wodne, których musisz spróbować w tym roku

Sporty wodne, których musisz spróbować w tym roku

Warto przeczytać

Latem nie sposób nie skorzystać atrakcji wodnych, które dostarczają nie tylko mnóstwa wrażeń, ale również przynoszą ulgę i ochłodę podczas upalnych dni. W tym roku zachęcamy do wypróbowania nowych sportów wodnych, które oprócz powyższych korzyści zapewnią nam sporą dawkę adrenaliny.

 

 

Kitesurfing

 

Sport ten cieszy się w Polsce coraz większą popularnością, a latem możemy zobaczyć kitesurferów uprawiających go zarówno na jeziorach, jak i u wybrzeży Bałtyku. Kitesurfing to sport polegający na poruszaniu się po tafli wody na desce, która w ruch wprawiana jest siłą pędu latawca. Sama technika jest bardzo podobna do tej, którą stosują snowboardziści. Aby móc uprawiać kitesurfing, niezbędne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu, a więc deski, latawca i baru, czyli linki utrzymującej. Natomiast jeśli chodzi o warunki pogodowe, które są niezbędne do tego, aby móc w ogóle wystartować z lądu, to musi występować stabilny wiatr o sile od 15 do 25 węzłów. Zanim rozpoczniemy przygodę z kitesurfingiem, warto zainwestować w kurs, dzięki któremu zdobędziemy nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również praktyczne umiejętności.

 

Spływ kajakowy

 

Spływ kajakiem w dół rwącej rzeki to wyzwanie dla osób, które uwielbiają czuć dreszczyk emocji. W czasie wakacji wiele ośrodków organizuje tego typu rozrywkę, więc bez problemu znajdziemy spływ w interesującej nas lokalizacji. Jeśli do tej pory nie mieliśmy okazji pływać kajakiem, przed skorzystaniem z oferty spływu kajakowego warto zainteresować się wykupieniem kilku lekcji pływania tym sprzętem, aby lepiej czuć balans i równowagę, tym bardziej, że pływanie po rzece jest bardziej wymagające niż pływanie po jeziorze.

Warto wiedzieć, że spływy kajakowe mogą mieć różną trudność. Na początek warto wybrać tę mniej wymagającą, aby sprawdzić własne umiejętności, a z czasem, gdy nabędziemy więcej praktyki, wybierać coraz trudniejsze trasy, które dostarczą nam więcej adrenaliny.

 

 

Żeglarstwo

Ten piękny sport cieszy się w Polsce popularnością od wielu lat, a sercem żeglarstwa są nasze polskie Mazury. Tam właśnie istnieją idealne warunki do uprawiania tego sportu zarówno pod względem pogody, jak i możliwości wypożyczenia odpowiedniego sprzętu. Aby móc sterować żaglówką, musimy posiadać patent żeglarski, którego uzyskanie uzależnione jest od ukończenia kursu z egzaminu certyfikującego.

Żeglarstwo daje mnóstwo satysfakcji i jeśli raz spróbujemy, z pewnością będzie to dla nas ulubiony sport wodny.

 

Inwestuj w sport

Choć wakacje trwają tylko 2 miesiące, to większość z wyżej wymienionych sportów możemy uprawiać tak długo, jak tylko pozwalają nam na to warunki pogodowe. Inwestowanie w kurs kitesurfingu czy żeglarstwa bądź wykupienie lekcji pływania kajakiem to sposób na to, aby czerpać prawdziwą radość z wolności, jaką dają te fascynujące sporty. Jeśli chwilowo brakuje nam wolnych środków na sfinansowanie takiego kursu, przydatna może być szybka pożyczka w Wandoo w kwocie kilkuset złotych, którą spłacimy w krótkim czasie, natomiast umiejętności, jakie nabędziemy dzięki kursom, pozostaną nam na całe życie.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments