Śmieci idą w górę podwyżka została przegłosowana

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Długa dyskusja poprzedziła głosowanie nad decyzją dotyczącą ogromnej podwyżki za odbiór odpadów. Odpowiedzialnością za obciążanie mieszkańców dodatkowymi kosztami obarczano na zmianę działania rządu, albo, jak radni opozycji, błędną politykę śmieciową miasta.

Śmieci idą w górę podwyżka została przegłosowana

https://scandinavia.com.pl/ – Magazyn podróżników, poruszamy tematy związane z domem, tripami, zdrowiem, nowoczesnymi technologiami i rozrywką!

Urzędnicy podkreślali, że wielkie podwyżki dotyczą mieszkańców całego świecie i są spowodowane nowelizacją ustawy, którą kilka miesięcy temu przeforsował rząd Prawa i Sprawiedliwości. – Trzeba przeczytać nowele tej ustawy, żeby wiedzieć kto nam to zafundował – mówiła Anna Mieczkowska, prezydent miasta. Władze magistratu inny raz miały jak podrożały opłaty powiązane z transportem, zagospodarowaniem odpadów, a ponad te wynikające tzw. korzystania ze otoczenia. – Ta ustawa weszła 6 września, jak a mieliśmy się do ostatniego stworzyć? – pytał retorycznie Bogdan Błaszczyk, wznosząc się do zarzutów opozycji dotyczących miernie, zdaniem radnych PiS-u i klubu Jacka Woźniaka, prowadzonej dotychczas polityki informacyjnej i edukacyjnej związanej z sortowaniem śmieci w mieście.

Uchwałę zanegowali samorządowcy PiS-u. Lider tego klubu, Maciej Bejnarowicz, podkreślił, że obecny system odbierania odpadów nie zdał egzaminu. – Pojemniki się nie sprawdziły, i zostaniemy przy nich, ponieważ są sfinansowane z grupy. To norma konsekwencji, raz popełniamy błąd i tkwimy w współczesnym braku – mówił radny. Następny raz Bejnarowicz zaproponował rozwiązanie tzw. ekopawilonów, czyli mini PSZOK-ów, w których sortowanie śmieci, zdaniem działacza, byłoby lepsze i dostępniejsze niż dotychczasowy system.

Z kolei Jacek Woźniak złożył propozycję wdrożenia tzw. systemu sopockiego czyli obciążenia kosztami odbioru odpadów (stałymi – dop.red.) jeszcze te kobiety, które nabyły w Kołobrzegu mieszkania, i nie są mieszkańcami miasta. Jak podkreślał radny, takie rozwiązanie mogłoby obniżyć ceny mieszkańcom.

Podczas rozmów padły i czasem dosyć osobliwe argumenty, którymi radni próbowali udowodnić, że system „kołobrzeski” (czyli z zużycia wody – dop.red.) się nie sprawdza. Bartosz Bieńkowski z PiS-u nadmienił, że w kontaktu z podwyżką ludzie mogą przestać się myć, co zaowocuje częstszymi przypadkami wszy wśród dzieci w przedszkolach. – Takie rzeczy się już działy – podkreślał Bieńkowski.

Urzędnicy przypominali, że nowa regulacja przewiduje jedynie trzy sposoby płacenia się za odpady; za metraż, ilość zużytej wody oraz z wartości osób na gospodarstwie. Wszystkie, jak pokazywano, są niedoskonałe, jednak płacenie „za wodę” sprawdza się dokładnie w miastach turystycznych.

Ostatecznie, głosami radnych Kołobrzescy Razem oraz Różnego Kołobrzegu, ustawa o podwyżkach została uchwalona. W ramach protestu radni PiS-u opuścili salę konferencyjną a nie wzięli startu w głosowaniu kolejnych uchwał z „pakietu” śmieciowego.

zobacz również przewozy Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

mercedes a relative

Znaleziony temat: mercedes a relative Jak wybrać idealny samochód dla siebie? Wybór samochodu może być dla wielu osób trudnym zadaniem, zwłaszcza gdy na rynku dostępnych

Czytaj więcej »

producent lamp samochodowych

Znaleziony temat: producent lamp samochodowych Poradnik: Jak dbać o lampy samochodowe? Lampy samochodowe są jednym z najważniejszych elementów naszego pojazdu. Odpowiednie oświetlenie jest kluczowe dla

Czytaj więcej »

lakier grafitowy metalik

Gefundenes Thema: lakier grafitowy metalik Poradnik: Jak zadbać o lakier grafitowy metalik na samochodzie? Lakier grafitowy metalik to jedna z najpopularniejszych i najbardziej eleganckich opcji

Czytaj więcej »

wrangler jeep

Znaleziony temat: wrangler jeep Poradnik dla miłośników Jeepa Wranglera Jeep Wrangler to samochód, który kojarzy się z wolnością i przygodą. To idealny wybór dla osób,

Czytaj więcej »

provident zawieszenie rat

Gefundenes Thema: provident zawieszenie rat Poradnik: Jak zadbać o zawieszenie, lakierowanie i inne elementy samochodu? Wielu z nas korzysta z usług firm pożyczkowych, takich jak

Czytaj więcej »

Polecane wpisy

0
Would love your thoughts, please comment.x