Rzęsyw kępkach - co powinnaś o nich wiedzieć

Rzęsyw kępkach – co powinnaś o nich wiedzieć

Artykuł miesiąca

W życiu każdej kobiety zdarzają się okazje, kiedy chce wyglądać naprawdę wyjątkowo. Rodzinne imprezy, ważne przyjęcia, spotkania – każdy chce wtedy zabłysnąć i zaprezentować się z jak najlepszej strony. Kobiety na ważne okazje wybierają modne, stylowe kreacje. Zazwyczaj decydują się również na podkreślenie swojej urody odpowiednim makijażem. Choć każda kobieta jest piękna bez używania kosmetyków, warto pamiętać o tym, że z ich pomocą można delikatnie, a jednocześnie skutecznie podkreślić swoją urodę. Odrobina delikatnego, lekkiego podkładu, bronzer, rozświetlacz, maskara wydłużająca oraz pogrubiająca rzęsy, a na koniec rzęsy w kępkach – wystarczy tylko tyle, by stworzyć elegancki look w stylu glamour. Sprawdzi się on doskonale podczas wielkich wyjść!

Przedłużanie rzęs w domowych warunkach

W profesjonalnych salonach kosmetycznych przedłużanie rzęs jest aktualnie najczęściej wybieranym zabiegiem. Decyduje się na niego wiele kobiet – zapewnia on bowiem imponujący efekt bez dużej, inwazyjnej ingerencji. Jest bezbolesny, nie trzeba go powtarzać codziennie (jak wykonywanie makijażu), a przy tym płaci się za niego stosunkowo niewielką cenę.

Nie każdy lubi jednak regularne wizyty w salonie kosmetycznym, dlatego istnieje również duża grupa kobiet, które decydują się na domowe alternatywy zapewniające podobny efekt. Jedną z nich są sztuczne rzęsy na pasku, drugą – sztuczne rzęsy w kępkach.

Oba te rozwiązania sprawdzają się idealnie na wielkie wyjścia, ale także na co dzień. Założenie ich wymaga nieco wprawy (warto jest poćwiczyć przed zbliżającą się ważną okazją) i może być czasochłonne, lecz z pełnym powodzeniem można tego dokonać w domowym zaciszu, nie trzeba udawać się w tym celu do salonu kosmetycznego czy wizażystki. Uzyskany efekt różni się nieco w zależności od wariantu, jaki się wybierze, zawsze jest jednak dostrzegalny. Bardziej wyrazisty rezultat daje zastosowanie rzęs na pasku, jednakże również te w kępkach sprawdzą się dobrze, jeśli odpowiednio się je zaaplikuje.

Decydując się na sztuczne rzęsy należy pamiętać o tym, by wybierać tylko kleje ze sprawdzonych źródeł, posiadające wszelkie certyfikaty i atesty. Stosuje się je bowiem na bardzo delikatną okolicę oka, której podrażnienia mogą mieć bardzo poważne konsekwencje. Warto szukać również kleju w kolorze czarnym – dzięki temu rzęsy nie będą się odznaczały od reszty powieki.

Rzęsy w kępkach

Rzęsy w kępkach są wariantem nieco pomijanym, jednak zupełnie niesłusznie. Choć na pierwszy rzut oka mogłoby się zdawać, że ich aplikacja jest bardziej czasochłonna i skomplikowana niż rzęs na pasku, w rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie. Co prawda przykleja się je stopniowo, po jednej kępce, jest to o wiele łatwiejsze, niż przyklejenie jednocześnie całego paska pokrytego klejem.

Ogromną zaletą rzęs w kępkach jest delikatny, naturalny wygląd. Choć są one na oku widoczne – zapewniają tak zwany „efekt wow” – z powodzeniem można je stosować także na co dzień. Są bowiem delikatne, a ponadto można stopniować natężenie uzyskanego efektu poprzez przyklejenie większej lub mniejszej ilości kępek.

Artykuł powstał przy współpracy z Amazinglashes.com
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments