Rośliny doniczkowe dla początkujących - jakie gatunki są łatwe w uprawie?

Rośliny doniczkowe dla początkujących – jakie gatunki są łatwe w uprawie?

Warto przeczytać

Każdy pasjonat uprawiania roślin musiał kiedyś od czegoś zacząć, zanim mógł podołać zadaniu dbania o najbardziej wymagające gatunki. Aby się nie zniechęcić, najlepiej na początek wybrać rośliny proste w uprawie, o niskich wymaganiach.

Jeżeli i Ty dopiero zaczynasz, koniecznie poznaj najciekawsze gatunki roślin doniczkowych, które pięknie się prezentują we wnętrzach, a jednocześnie będą łatwe w utrzymaniu. Poniżej znajdziesz najciekawsze propozycje kwiatów doniczkowych dostępnych w sklepie z roślinami Plants For Humans.

Aspidistra elatior – idealna roślina doniczkowa dla początkujących

Jeśli szukasz prawdziwego gladiatora spośród roślin, odpornego na niesprzyjające warunki, wybierz Aspidistrę elatiorę. To roślina doniczkowa o bardzo wdzięcznym wyglądzie i małymi wymogami uprawowymi.

Dobrze znosi rzadkie podlewanie, może stać zarówno w miejscu, gdzie wpada rozproszone światło, jak i całkowicie zacienionym. Przy jej uprawie nie trzeba się też martwić wilgotnością powietrza – nie przeszkadza jej niski poziom wilgotności powietrza. I co dla wielu osób najważniejsze, Aspidistra elatior to kwiat bezpieczny dla zwierząt domowych.

Możesz więc śmiało ustawić go na podłodze, nawet jeśli Twój pupil ma nawyk podgryzania liści. Aspidistra będzie dobrze wyglądać zarówno w rogu, jak i w centrum pomieszczenia. Jej rozłożyste, intensywnie zielone liście dodadzą wnętrzu przytulności i naturalności. Może być ozdobą salonu, sypialni, kuchni, a nawet łazienki.

Rośliny doniczkowe dla początkujących - jakie gatunki są łatwe w uprawie?

https://plantsforhumans.com/products/aspidistra

Sukulenty dla początkujących –  odkryj urok Crassula Ovata

Sukulenty cieszą się dużą popularnością, jeśli chodzi o rośliny do ozdoby wnętrz. Dla osób, które nie miały z nimi wcześniej do czynienia, dobrym wyborem będzie urokliwa Crassula Ovata, czyli popularny Grubosz.

Swoją nazwę zawdzięcza charakterystycznym listkom przypominającym miękkie poduszeczki. Grubosz rośnie powoli, zmieniając się w piękne, doniczkowe drzewko. Dzięki małym wymaganiom będzie idealnym wyborem dla zapominalskich i zabieganych.

Crassula Ovata będzie rosnąć zarówno w nasłonecznionym, jak i nieco zacienionym stanowisku. Nie wymaga częstego podlewania ani wysokiej wilgotności powietrza. Właściciele zwierząt powinni jednak uważać, gdyż jej liście mogą zaszkodzić czworonogom po ich spożyciu.

Rośliny doniczkowe dla początkujących - jakie gatunki są łatwe w uprawie?

https://plantsforhumans.com/products/crassula-ovata

Epiphyllum anguliger –  egzotyczna roślina doniczkowa łatwa w pielęgnacji

Egzotyczna roślinność prezentuje się we wnętrzach bardzo efektownie i oryginalnie. Nawet osoby niedoświadczone mogą cieszyć się egzotycznymi gatunkami roślin doniczkowych, wybierając gatunki najmniej wymagające.

Jednym z nich jest Epiphyllum anguliger, czyli kaktus zygzak. Często wybierany jest w miejsce pospolitej paprotki. Wyróżnia się rozłożystymi, zygzakowatymi liśćmi i świetnie wygląda podwieszony pod sufitem.

Jest też bardzo łatwy w utrzymaniu i pielęgnacji. Nie jest wymagający, jeśli chodzi o częstotliwość podlewania, można go ustawić na stanowisku z rozproszonym światłem słonecznym, na przykład za zasłoną lub firanką. Kaktus zygzak dobrze znosi niską wilgotność powietrza i jest bezpieczny dla zwierząt.

Rośliny doniczkowe dla początkujących - jakie gatunki są łatwe w uprawie?

https://plantsforhumans.com/products/epiphyllum-anguliger

Euphorbia tirucalli –  idealna roślina dla początkujących z pasją do tropikalnych roślin

Dla miłośników egzotycznych i tropikalnych roślin idealna na początek będzie Euphorbia tirucalli, nazywana także Wilczomleczem palczastym. To bardzo wyjątkowa roślina doniczkowa, o nieco dziwnym, intrygującym wyglądzie. Jego patyczkowate gałązki przypominają długie palce ułożone w geometryczny wzór. Obok takiej rośliny nie da się przejść obojętnie.

Oprócz wyjątkowego wyglądu, Wilczomlecz odznacza się też niewielkimi wymaganiami uprawowymi. Można go rzadko podlewać i ustawić na nasłonecznionym lub lekko zacienionym stanowisku. Dobrze znosi niską wilgotność powietrza. Jest jednak szkodliwy dla zwierząt, dlaczego trzeba trzymać go z dala od czworonogów.

Rośliny doniczkowe dla początkujących - jakie gatunki są łatwe w uprawie?

https://plantsforhumans.com/products/euphorbia-tirucalli

Opuntia quitensis –  doskonała roślina dla początkujących kaktusowych miłośników

Dla tych, którzy ze wszystkich roślin najbardziej lubią niewymagające kaktusy, na początek rewelacyjnym wyborem będzie Opuntia quitensis. To kaktus kwitnący o pięknych, kolorowych kwiatach.

Przy regularnym podlewaniu i dostępie do światła słonecznego przepięknie zakwitnie i będzie prawdziwą ozdobą okna. Ten gatunek Opuncji jest odporny na niską wilgotność powietrza. Ale jest też szkodliwy dla zwierząt, dlatego lepiej trzymać go w miejscu dla nich niedostępnym.

Rośliny doniczkowe dla początkujących - jakie gatunki są łatwe w uprawie?

https://plantsforhumans.com/products/opuntia-quitensis

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments