Ranking parabanków – czyli jak wybrać dobrą firmę pożyczkową

Ranking parabanków – czyli jak wybrać dobrą firmę pożyczkową

artykuły

Pożyczki w parabankach to coraz popularniejsze produkty finansowe. Polacy korzystają z nich chętnie, a większa wiedza na temat działania instytucji pożyczkowych pozwala im uchronić się przed nieuczciwymi firmami, które pożyczają na wysoki procent. Szeroki dostęp do informacji sprawia, że dziś parabanki w łatwy sposób można sprawdzić i poznać opinie o ich działaniu. Umożliwiają to zarówno fora internetowe, jak i popularne rankingi instytucji pożyczkowych. Klienci mogą (i powinni) też odwiedzić stronę KNF, która publikuje listę zaufanych parabanków.

Ile kosztują pożyczki w parabankach?

Chcąc wybrać dobrą firmę pożyczkową, przede wszystkim trzeba sprawdzić, jakiej ceny za swoje usługi ona żąda. Należy pamiętać, że maksymalna wysokość odsetek oraz kosztów pozaodsetkowych jest ściśle określana przez prawo. Jeśli parabank narzuca wyższe opłaty, to jest to działanie niezgodne z prawem i można zgłosić go do KNF – nie warto z nim też rozpoczynać współpracy. O tym, jakie są maksymalne wysokości oprocentowania i innych kosztów pożyczki w parabankach mówi ustawa antylichwiarska.

Oferty poszczególnych parabanków prosto można porównać, korzystając z rankingów i internetowych porównywarek. Dane w nich są aktualizowane na bieżąco, co więcej zgromadzone w nich informacje mówią o całości kosztów. Klient może więc zapoznać się z wysokością odsetek, kosztem ubezpieczeń, opłat za rozpatrzenie wniosku itp. Nie mając zaawansowanej wiedzy o finansach, warto porównać ze sobą RRSO szybkiej pożyczki. Wskaźnik ten informuje o całości kosztów, jakie trzeba ponieść, zaciągając dług.

Ranking parabanków – czyli jak wybrać dobrą firmę pożyczkową
Ranking parabanków – czyli jak wybrać dobrą firmę pożyczkową

Typy pożyczki w parabankach

Rozwój szybkich pożyczek sprawił, że parabanki w Polsce proponują różne typy chwilówek. Klienci mogą wybierać pomiędzy tymi oferującymi kilkaset złotych a tymi pozwalającymi na uzyskanie wsparcia do 255 550 złotych. Oferta różni się też pod względem warunków spłaty zadłużenia. Niektóre długi należy spłacić szybko, w jednej racie, inne pożyczki mogą być rozłożone na kilka miesięcy, a nawet lat. To, po jaki produkt finansowy się sięgnie, powinno być uzależnione od potrzeb, a także poprzedzone osobistą analizą możliwości finansowych.

Parabanki w Polsce pożyczając bez BIK

Kolejną ważną sprawą przy wyborze firmy pożyczkowej są formalności. W większości parabanki nie wymagają gromadzenia dokumentacji potwierdzającej zatrudnienie, osiągane przychody czy historię kredytową. Formalności zredukowane są do minimum, a aby uzyskać pożyczkę, wystarczy wypełnić wniosek internetowy. Jest on weryfikowany w ciągu kilku minut, tak samo szybko pieniądze pojawiają się na koncie. Osoby, którym zależy na błyskawicznej pożyczce, powinny przede wszystkim skupić się na wybraniu parabanku działającego szybko, bez zbędnych formalności i przez całą dobę. Istotne dla nich parametry to czas rozpatrzenia wniosku, weryfikacji, wypłaty gotówki.

Ranking parabanków – czyli jak wybrać dobrą firmę pożyczkową
Ranking parabanków – czyli jak wybrać dobrą firmę pożyczkową

Parabanki: opinie i wiarygodność

Zaciągając pożyczkę pozabankową, nie można pominąć kwestii wiarygodności instytucji, z którą zamierza się podjąć współpracę. Pierwszym krokiem przy jej sprawdzaniu powinno być odwiedzenie strony internetowej Komisji Nadzoru Finansowego i ustalenie, czy parabank figuruje na liście firm pożyczkowych. Rejestr ten zbiera legalnie działające w Polsce parabanki – tylko w takich warto zaciągać pożyczki. Źródłem opinii o parabankach są też fora internetowe i rankingi dające możliwość dodawania opinii klientom. Trzeba jednak pamiętać, aby podchodzić do nich z dużą ostrożnością. Negatywne opinie nie zawsze są wynikiem nierzetelności parabanku, ale np. niezadowolenia osoby, która ma problem ze spłatą zadłużenia.

Chcesz wiedzieć więcej jak działają parabanki i jak wybrać najlepszą ofertę pożyczki? Wejdź na stronę http://kurlahajsy.pl/

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments