Przygotuj się na wszystkich świętych i zaopatrz się w niezbędne akcesoria!

Przygotuj się na wszystkich świętych i zaopatrz się w niezbędne akcesoria!

Warto przeczytać

Zadbaj o grób bliskich Ci osób na zbliżający się Dzień Wszystkich Świętych. Przygotowanie grobowca do tego ważnego święta i przyozdobienie go odpowiednimi akcesoriami, to godny sposób na uczczenie pamięci zmarłych. W takie wyjątkowe dni warto pomyśleć o czymś więcej i nie ograniczać się tylko do postawienia znicza. Sprawdź, na jaki rodzaj galanterii grobowej warto zwrócić uwagę.

Krzyże nagrobkowe w różnych stylach 

Jednym z elementów, które zawsze powinien być wyeksponowany na nagrobku, jest krzyż. Podkreśla on przywiązanie do wiary i pokazuje, że zarówno pochowana w grobowcu osoba, jak i czczący jej pamięć bliscy są blisko Boga. Krzyże nagrobkowe występują w wielu wersjach, zarówno klasycznych, jak i bardziej nowoczesnych. Stanowią doskonałą i znaczącą ozdobę. W ich wykonaniu specjalizują się szczególnie włoscy eksperci sztuki nagrobkowej, a do najbardziej rozpoznawalnych modeli należą produkty firm Cagiatti i Lesef. Są wykonane z nierdzewnych materiałów, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w warunkach zewnętrznych. Możesz postawić je na nagrobku bez obawy o to, że szybko ulegną zniszczeniu. Krzyże są zazwyczaj dostępne w wielu wymiarach, a najpopularniejsze rozmiary to 30, 40 i 50 centymetrów, choć oczywiście zdarzają się modele zarówno mniejsze, jak i większe. 

Pasyjki na pomniki

Obok tradycyjnych, prostych krzyży nagrobkowych, równie popularne są te przedstawiające pasje Jezusa Chrystusa. Prezentują one sobą wyjątkowo mocny przekaz. Są one nazywane zdrobniale pasyjkami. Charakteryzują się bardzo szczegółowym wykonaniem, w którym bardzo dba się o jakość detali. Pasyjki na pomniki przyciągają wzrok i stanowią piękną ozdobę nagrobka. Często wykonane są z ozdobnych metali, które nadają dekoracjom grobu dodatkowej elegancji. 

Różnorodne akcesoria na cmentarz

Do jednych z popularniejszych elementów ozdobnych na grobowcu należą wazony nagrobkowe. Są to akcesoria, które są w pełni funkcjonale, utrzymując i eksponując złożone w nich kwiaty. Dodatkowo same w sobie stanowią przyciągającą oko ozdobę. Istnieje bardzo wiele różnych modeli, które różnią się od siebie stylistyką. W sklepach z akcesoriami na cmentarz można zamówić wazony o prostych geometrycznych kształtach, jak i takie ozdobione roślinnymi ornamentami lub motywami religijnymi. Doskonałym pomysłem na przygotowanie grobowca na Dzień Wszystkich Świętych jest także odświeżenie liter nagrobnych albo umiejscowienie na płycie kunsztownego wizerunku Jezusa lub Maryi. To i wiele innych jakościowych dekoracji znajdziesz w sklepie krzemex.pl! 

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments