Przeprowadzka i przewóz mebli w Katowicach – komu zlecić i po czym poznać profesjonalną firmę?

Przeprowadzka i przewóz mebli w Katowicach – komu zlecić i po czym poznać profesjonalną firmę?

Aktulności

Czy w planach jest przeprowadzka firmy, mieszkania lub domu, czy po prostu przewóz mebli, warto decydować się na sprawdzone i pewne rozwiązania. Jak wybrać solidną firmę i na co zwrócić uwagę przed zleceniem usługi transportowej?

Przeprowadzka to zadanie, które zwykle wywołuje wiele emocji – tych pozytywnych, jak również tych negatywnych. To właśnie dlatego od firmy przeprowadzkowej oczekujemy pełnego profesjonalizmu i wsparcia na różnych etapach przeprowadzki. Cóż, skoro płacimy, to wymagamy obsługi na najwyższym poziomie.

Szeroka i dopasowana do potrzeb oferta

A czym jest najwyższy poziom obsługi? – każdy z nas zdefiniuje go inaczej, jednak aby dowiedzieć się, co można określić mianem profesjonalnie świadczonych usług, przyjrzyjmy się przykładowej ofercie przedsiębiorstwa transportowego. Zakładamy przy tym, że nasze przykładowe przedsiębiorstwo oferuje usługi kompleksowe, a zatem:

 • przeprowadzki mieszkań i domów,
 • przeprowadzki firm, instytucji państwowych i organizacji, w tym np. biur, sklepów, magazynów, hal, bibliotek, archiwów i innych obiektów,
 • transport przedmiotów drobnicowych i gabarytowych oraz transport specjalistyczny mebli, sprzętów, urządzeń, pianin, fortepianów, sejfów, kas i szaf pancernych, szaf serwerowych i innych przedmiotów.

W zakres usług takiego przedsiębiorstwa – załóżmy, że jest to naprawdę dobra firma, która troszczy się o potrzeby i oczekiwania klienta, wchodzić mogą m.in.:

 • wsparcie planistyczne i organizacyjne (czyli wszechstronna pomoc w zaplanowaniu przeprowadzki),
 • dostęp do bezpłatnych lub odpłatnych materiałów pakowych (np. pojemniki i kartony przeprowadzkowe, papier pakowy, folia bąbelkowa i stretch, taśma klejąca i inne),
 • segregacja i pakowanie dobytku,
 • możliwość transportowania przedmiotów wartościowych oraz dokumentów poufnych (na podstawie stosownej umowy z klauzulą poufności),
 • demontaż i montaż wyposażenia,
 • zniesienie i wniesienie mienia,
 • rozlokowanie mienia we wskazanych miejscach,
 • załadunek i wyładunek mienia,
 • zabezpieczenie mienia na czas transportu,
 • transport zwykły oraz specjalistyczny i gabarytowy,
 • prace porządkowe,
 • wywóz odpadów na wysypisko śmieci lub do zakładu utylizacji wraz z opłaceniem składowania odpadów i uzyskaniem karty przekazania odpadów.

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę?

Poza szeroką ofertą, wśród której możemy indywidualnie wybrać interesujące nas usługi, powinniśmy zwrócić uwagę na następujące kwestie:

 • ubezpieczenie OCP (Odpowiedzialność Cywilna Przewoźnika) – ubezpieczenie to jest obowiązkowe dla wszystkich przedsiębiorców, zajmujących się transportem. Warto upewnić się, czy i na jaką zostaną ubezpieczone przewożone przez wybraną firmę i należące do nas przedmioty. Bezwzględnie najlepiej zrezygnować z firmy, która takiego ubezpieczenia nie posiada, ale próbuje nam wmówić, że np. „jeszcze nigdy nic złego się nie stało”;
 • atrakcyjne ceny – z wiadomych przyczyn są one ważne dla każdego klienta;
 • park maszynowy – pod tym pojęciem kryje się zarówno flota pojazdów, jak i zestaw różnorodnych narzędzi, sprzętów i urządzeń (np. winda załadowcza, GPS, podnośniki i inne), wspierających prawidłową realizację przeprowadzki czy jakiegokolwiek transportu. Warto wybierać oczywiście te firmy, które mają nowoczesny i odpowiednio wyposażony park maszynowy;
 • jakość i podejście do klienta – korzystając z jakichkolwiek usług, chcemy być traktowani profesjonalnie, jak również uprzejmie. Personel powinien być odpowiednio wyszkolony i doświadczony, czyli w pełni kompetentny, ale również, tak po ludzku, sympatyczny, by współpraca przebiegała w przyjemnej atmosferze. Chcąc zlecić usługi przeprowadzki, warto osobiście zadzwonić do wybranej firmy, porozmawiać z właścicielem lub pracownikiem, by stwierdzić, czy odpowiada nam poziom obsługi już na tym podstawowym poziomie;
 • referencje – poleganie na opinii osób, które już skorzystały z usług danej firmy to spore ułatwienie w wyborze oferty. W listach referencyjnych znajdziemy informacje o zakresie zrealizowanych prac oraz tych etapach realizacji usługi, które zdaniem klienta zasługują na wyjątkową pochwałę (np. terminowość, bezpieczeństwo, szybkość realizacji, gotowość dostosowania się do potrzeb klienta itp.).

To najważniejsze, choć z pewnością nie jedyne aspekty, na jakie warto zwrócić uwagę, dokonując oceny profesjonalizmu firmy, której chcemy powierzyć realizację przeprowadzki. Kierując się tymi zasadami i zachowując zdrowy rozsądek, z pewnością trafimy na kontrahenta w pełni godnego zaufania oraz polecenia.

AUTOR

Artykuł został opracowany przy współudziale firmy Trans-Speed, która od 1996 roku z sukcesem zrealizowała już tysiące przeprowadzek prywatnych i firmowych na terenie Śląska, Polski i UE. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.przeprowadzkikatowice.pl.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę przeprowadzkikatowice.pl specjalizującej się w …

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments