Pożyczki krótkoterminowe coraz bardziej popularne: jakie są tego przyczyny?

Pożyczki krótkoterminowe coraz bardziej popularne: jakie są tego przyczyny?

Poradnik

Współczesne pożyczki pozabankowe stanowią sektor, który z każdym kolejnym rokiem w sposób coraz bardziej równorzędny konkuruje z branżą bankową. Wystarczy wspomnieć, że dochody branży pożyczkowej regularnie rosną w tempie niemal 20 procent w skali każdego roku zaś liczba klientów korzystających corocznie z oferty instytucji pożyczkowych jest już liczona w setkach tysięcy.

Należy jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że tak dynamiczny rozwój sektora pożyczek pozabankowych ma rzecz jasna określona przyczyny. Wbrew pozorom, łatwa dostępność takich rozwiązań, jak pozabankowe pożyczki krótkoterminowe oraz pożyczki ratalne wcale nie stanowi w tym zakresie jedynego czynnika o istotnym znaczeniu.

Co więc jeszcze wpływa na rosnące znaczenie sektora pożyczkowego? Jakie dokładnie rozwiązania są w stanie przedstawić swoim klientom dzisiejsze instytucje pożyczkowe? Przyjrzyjmy się tej kwestii nieco bliżej i postarajmy się udzielić odpowiedzi na te pytania.

Przyczyny rozwoju sektora pożyczek pozabankowych

Była już mowa o tym, że rozwiązania dostępne w ofercie dzisiejszych firm pozabankowych, a więc między innymi pożyczki krótkoterminowe czy też pożyczki ratalne co do zasady cechują się znacznie łatwiejszą dostępnością, niż ma to miejsce w przypadku kredytów udzielanych przez banki. Podczas gdy wnioskując o kredyt w banku klient przeważnie musi przejść długą i raczej żmudną procedurę, dzisiejsze szybkie pożyczki bardzo często są dostępne całkowicie online i nierzadko jedynie w przeciągu kilkunastu minut. Wynika to przede wszystkim z faktu, że nowoczesne instytucje pożyczkowe w sposób wyjątkowo wręcz umiejętny korzystają z możliwości, jakie oferuje dzisiejszy internet. Stąd też zarówno weryfikacja danych osobowych klienta jak też weryfikacja jego zdolności kredytowej może odbywa się błyskawicznie poprzez takie aplikacje, jak Kontomatik lub Instantor.

To jednak oczywiście jeszcze nie wszystko. Należy bez wątpienia zwrócić uwagę również na fakt, że oferta obecnych instytucji pożyczkowych jest także po prostu coraz bardziej atrakcyjna w aspekcie finansowym. Koszty szybkich pożyczek, czyli tak zwanych chwilówek stają się coraz mniejsze, a na dodatek klienci często mogą korzystać również z różnego rodzaju rozwiązań promocyjnych, jak chociażby popularne darmowe pożyczki. Jeżeli natomiast chodzi o ofertę pozabankowych długoterminowych pożyczek ratalnych to w niektórych przypadkach RRSO takiej pożyczki może kształtować się na poziomie jedynie 16-18 procent, co stanowi wynik jak najbardziej porównywalny z ofertą kredytów gotówkowych w bankach.

Bezpieczeństwo

Klienci zainteresowani takimi usługami, jak pożyczki krótkoterminowe często zastanawiają się, czy korzystanie z oferty firm pożyczkowych jest bezpieczne. Odpowiedź brzmi: tak, ale najpierw koniecznie trzeba sprawdzić, czy dany podmiot figuruje w Rejestrze Instytucji Pożyczkowych, który jest prowadzony przez Komisję Nadzoru Finansowego. Jeżeli jest inaczej, niestety mamy do czynienia nie z instytucją pożyczkową, lecz z tzw. parabankiem, tj. firmą działającą de facto na pograniczu prawa.

Więcej informacji
Artykuł został dostarczony przez portal centrumpozyczek360 – strona o pożyczkach krótkoterminowych.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments