Garaże blaszane, czyli popularne blaszaki, idealnie sprawdzają się w przypadku osób poszukujących niedrogiego, łatwego i szybkiego w montażu obiektu do parkowania samochodu. Pomimo swojej lekkiej i mobilnej konstrukcji garaże z blachy są solidne, wytrzymałe i należycie pełnią swoją nadrzędną funkcję. Ochronią auto przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, potencjalnym złodziejem, uszkodzeniami mechanicznymi.
Poznaj zalety blaszaków
Od wielu już lat garaże blaszane cieszą się niesłabnącą popularnością, co wynika przede wszystkim z ich atrakcyjnej ceny. Dużo mniej kosztów poniesiemy, decydując się na montaż takiego blaszaka niż wybudowanie murowanego. W przypadku tych najtańszych można mówić o cenie około tysiąca złotych. Oszczędności dotyczą nie tylko kwestii finansowej, ale też czasu. Postawienie garażu blaszanego o standardowych wymiarach zajmuje zwykle od 30 do 60 minut. W przypadku tych większych prace mogą wydłużyć się do naskamlanie dwóch godzin. Jedyne czego potrzeba to odpowiednio przygotowanego podłoża, dostęp do prądu, przedłużaczy i elektronarzędzi lub narzędzi akumulatorowych w przypadku braku źródła zasilania. Blaszaki mogą zostać wzniesione na fundamentach, wylewce betonowej lub płytach chodnikowych. Wszystko zależy od tego, czym dysonuje inwestor. Garażowane auto to niezwykła wygoda, gdyż można wsiąść do suchego i czystego pojazdu, bez konieczności zdrapywania szronu z szyb w okresie zimowym.
Co jeszcze przemawia za wyborem garażu z blachy?
Blaszaki nie zapewniają idealnej ochrony przed kradzieżą, ale bez wątpienia zmniejszają ryzyko utraty mienia. Wielu potencjalnych złodziei rezygnuje z włamania i kieruje swoją uwagę na jakiś łatwiejszy cel w postaci niegarażowanego auta, czyli takiego stojącego pod chmurką. Obecnie na rynku nie brakuje garaży z blachy, które zostały wzbogacone o bardziej wzmocnioną konstrukcję. Mogą one posiadać też ogrzewanie, co wiąże się z poniesieniem kosztów rzędu kilkunastu tysięcy złotych. Do wyboru mamy różne typy i rozmiary blachy. Blacha ocynkowana ogniowo obustronnie jest koloru srebrnego. Cechuje się wysoką odpornością na korozję. Blacha ocynkowana elektrolitycznie jednostronnie ma czarne zabarwienie, wymaga dodatkowego zabezpieczenia przed korozją. Na bogatą gamę kolorystyczną można liczyć w przypadku blachy trapezowej powlekanej warstwą akrylową.
Lekkość garaży blaszanych i brak fundamentów sprawia, że mogą one być z łatwością przenoszone z jednego miejsca do drugiego. Ponadto posiadają one szerokie zastosowanie. Mogą posłużyć nie tylko jako garaż na samochód, ale też jako budynek gospodarczy, magazyn, składzik na narzędzia i sprzęty ogrodowe/sportowe/dziecięce.
Więcej na: https://www.maritom.pl/