Pomysły na jesienne weekendy za miastem

Pomysły na jesienne weekendy za miastem

Aktulności

Czujesz jesienne osłabienie? Humor nie dopisuje? Szukasz sposobu na oderwanie się od pracy i obowiązków? Podrzucamy kilka pomysłów na relaksujące weekendy za miastem, które sprawią, że w poniedziałek stawisz się do pracy z naładowanymi bateriami!

  • Weekend SPA

Cóż może lepiej pomóc podładować wyczerpane baterie, niż wypad w miejsce, w którym ktoś się tobą zaopiekuje? Wybierz przyjemne miejsce niezbyt daleko od domu, wybierz zabiegi, które sprawią ci najwięcej przyjemności – masaże, kąpiele błotne, maseczki, kosmetyczka, a może dodatkowo fryzjer? Ty decydujesz, ważne, żeby każdy wybór był nierozłącznie związany z czystym relaksem i radością.

  • Górskie wędrówki

Spróbuj zaplanować 1 lub 2 dni wolnego i wybierz się w góry. Samodzielnie lub z rodziną – tak, jak lubisz najbardziej. Góry mają to do siebie (o ile nie wybierzesz np. Zakopanego), że można się w nich idealnie wyciszyć, nabrać dystansu do świata, zrelaksować – a co za tym idzie, odpocząć. Takie oderwanie się od codziennych obowiązków pozwala skutecznie zredukować stres i napięcie i spojrzeć na swoją codzienność po powrocie na nowo.

  • Morskie wdechy

Jeśli góry nie są twoim ulubionym kierunkiem, idź na przekór popularnym szlakom i wybierz jesienią morze. Puste plaże, puste deptaki, brak tłoku, spokój, cisza i mnóstwo jodu. To właśnie jesienią jest go najwięcej. Obok relaksu, podczas spacerów zapewnisz więc sobie również porządną dawkę zdrowia na wiele kolejnych miesięcy.

  • Zwiedzanie

Latem narzekamy czasem, że zwiedzanie i wielogodzinne chodzenie po miastach męczy w upale. Może więc wykorzystać w tym celu jesień i zobaczyć piękne zakątki Polski, które z różnych przyczyn dotąd omijałeś? Możesz wybrać się w podróż szlakami zamków, odwiedzić piękne zakątki pełne dzikiej przyrody lub podążać szlakiem najznakomitszych restauracji i dań regionalnych – wszystko zależy od tego, co sprawi ci największą przyjemność.

  • Agroturystyka dobra na wszystko

W agroturystyce jest coś takiego, co pozwala zupełnie się odciąć od rzeczywistości. Oddaleni od obowiązków, otoczeni naturą, zwierzętami i przyjaznymi ludźmi, mamy szansę zregenerować siły nawet w dwa dni. Wybierz malowniczą okolicę – upewnij się, że to właśnie miejsce, które chciałbyś zobaczyć, wybierz gospodarstwo agroturystyczne, które cieszy się dobrymi opiniami i oddaj się przyjemności czystego lenistwa. Na miejscu spaceruj, oddychaj, głaszcz konie lub karm kury – rób to, na co masz ochotę i ciesz się swobodą z dala od miasta.

  • Zaległości kulturalne

Może zabrakło ci latem czasu na zrealizowanie wszystkich planów koncertowo – teatralnych? Możesz nadrobić zaległości jesienią. Być może koncerty plenerowe nie są już najlepszym pomysłem, ale weekendowy wyjazd za miasto na koncert ulubionej kapeli, albo inne wydarzenie kulturalne – być może nawet za granicą – sprawi ci na pewno mnóstwo radości!

Źródło: sportroom.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments