Pomysł na weekend - lot balonem?

Pomysł na prezent – lot balonem

Prasóweczki Warto przeczytać

Wiosna w pełni, dni są coraz dłuższe i cieplejsze, a liczba okazji do obdarowywania najbliższych prezentami, rośnie. Dzień Matki, Babci, Ojca, Dziecka -często stawiają rodzinę przez wyborem prezentu. Najlepiej, oczywiście, żeby był on oryginalny, wyjątkowy i niezapomniany. Takim może się stać lot balonem.

Taka wycieczka realizowana pod nadzorem doświadczonego pilota z renomowanej firmy, jest całkowicie bezpieczna i stanowi niezwykłą, niezapomnianą przygodę. Kolorowe przeżycia i  najwyższym komfort podróży zapewni  DreamBalloon. Dodatkowo w pakiecie klient otrzyma niezapomniane widoki malowniczego Pojezierza Kaszubskiego, Trójmiasta i Bałtyku widzianego z lotu ptaka, a także Pomorza Zachodniego i Kujaw. 

Jak to się zaczęło

Baloniarstwo sięga korzeniami osiemnastowiecznej Francji, kiedy to Jean François Pilâtre de Rozier, wraz z towarzyszem odbyli pierwszy lot osobowy, balonem na rozgrzane powietrze. Moda na loty balonem ogarnęła wkrótce i inne kraje Europy, w tym i Polskę. Z warszawskich  ogrodów Foksal, pod czujnym okiem Samego Króla Stasia wzbił się w powietrze pierwszy polski balon, jednak z francuską załogą na pokładzie. Balonowe szaleństwo nie ustaje od wieków, a w trzeciej dekarze XXI wieku, polscy piloci baloniarstwa sportowego są w światowej czołówce, mogąc poszczycić się licznymi zwycięstwami w prestiżowych zawodach. 

Pierwszy lot – jak się do niego przygotować?

Baloniarstwo nie wymaga specjalnych przygotowań. Odzież należy dobrać do panujących warunków atmosferycznych, pamiętając, że w górze może być chłodniej. Dobrze, żeby ubrania nie krępowały ruchów. Jak przed każdą inną aktywnością lepiej unikać obfitego, ciężkostrawnego posiłku. Przyda się, natomiast lornetka i aparat fotograficzny, dla uwiecznienia  niezwykłych widoków z lotu ptaka lub obserwacji skrzydlatych przyjaciół. W końcu niecodziennie zdarza się nam wkroczyć w świat przestworzy. 

Wybieramy miejsce. 

Bardzo ważny jest wybór renomowanej firmy i doświadczonych pilotów, którzy zadbają o nasz komfort i bezpieczeństwo. Tutaj możemy spokojnie oddać nasze zdrowie i życie w ręce ekipy DreamBalloon, która zadba o wszelkie szczegóły. Nie mniej ważny jest wybór pory i miejsca przelotu. Tu mamy bogaty wybór miejsc atrakcyjnych, znanych i mniej znanych, dopasowanych zarówno do potrzeb chwili, jak i uczestników podróży i ich oczekiwań. Nie bez znaczenia jest też pora dnia. Szczególnie atrakcyjne są widoki o wschodzie i zachodzie słońca, choć i poza tymi okresami zapierają dech, a rejony, nad którymi odbywają się rejsy, doceniane są przez turystów z całego świata, nawet z poziomu gruntu. 

Lot balonem w prezencie

Takiego prezentu nie spodziewa się chyba nikt!  Doskonałą okazją do wręczenia biletu na lot balonem może być rocznica ślubu, zaręczyny, urodziny, imieniny, czy nawet okazja bez okazji – oto, dowód jak bardzo obdarowany ważny jest dla obdarowującego. Zachwyceni będą nim z pewnością fotografowie, pejzażyści, osoby ceniące przygody łączące romantyzm z żyłką emocji, a także każdy, komu wysokość niestraszna. Nie bez znaczenia jest, że bilet na przelot kupiony w DreamBalloon  ma aż dwa lata ważności, a jego właściciel sam wybiera czas i miejsce lotu. Jednak sama powietrzna przygoda to nie koniec atrakcji. 

Co w pakiecie? 

W cenie biletu, który można wręczyć obdarowywanej osobie w firmowej kopercie, zawiera się wiele atrakcji. 

  • Powitanie przez pilota i jego załogę na miejscu startu
  • Szkolenie w zakresie bezpieczeństwa podczas lotu
  • Około 1-godzinny lot balonem trójmiasto w wybranym przez siebie miejscu
  • Możliwość uczestnictwa w procesie składania/pakowania sprzętu po locie
  • Piknik z szampanem
  • Certyfikaty wręczane wszystkim uczestnikom lotu
  • transport na miejsce startu po locie

Czy każdy może przeżyć przygodę z lotem balonem?

Loty balonem prezent na gorące powietrze niestety mają też ograniczenia. Na pokład nie mogą wejść kobiety w ciąży i dzieci, które mają poniżej 130 cm wzrostu. Nieletni muszą być w towarzystwie dorosłego opiekuna. Osoby z poważnymi chorobami układu krążenia powinny się skonsultować z lekarzem, który powie, czy można odbyć lot. Jeżeli nic nie stoi na przeszkodzie, a bilet został kupiony, pozostaje już tylko zarezerwować lot i cieszyć się przygodą życia. 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments