Podłoga kuchenna – dlaczego warto postawić na płytki

Podłoga kuchenna – dlaczego warto postawić na płytki

Aktulności

Kuchnia to pomieszczenie najbardziej narażone na różnego rodzaju zabrudzenia. Niektóre z nich łatwo usunąć, są jednak i takie plamy, które zdają się być nieusuwalne. O tym czy i w jaki sposób można wyczyścić podłogę w kuchni, decyduje w dużej mierze materiał, którym jest pokryta. Jednym z najchętniej używanych są płytki ceramiczne. Czy rzeczywiście warto zamontować je u siebie w mieszkaniu? Jeśli tak to dlaczego?

Szeroki wachlarz wzorniczy

Jednym z powodów, dla których Polacy decydują się na montaż glazury w kuchni jest szeroka gama wzornicza płytek i mozaik. Można wybierać spośród setek wzorów i kolorów. Do wyboru są płytki o różnej wielkości, kształcie a nawet fakturze. Dzięki tak szerokiej ofercie każdy może dobrać najlepszy model płytek dla siebie.

Powierzchnia łatwa do utrzymania w czystości

Większość płytek podłogowych pokrytych jest warstwą szkliwa lub całe są wykonane ze szkła. Powierzchnia taka jest bardzo łatwa do utrzymania w czystości. Zaletą podłogi pokrytej płytkami lub mozaiką jest możliwość usunięcia niemal każdego zabrudzenia, jakie może wystąpić w kuchni. W większości wypadków wystarczy szmatka i woda lub woda z dodatkiem delikatnego detergentu. Jeśli podłoga jest mocno zabrudzona lub wymaga dezynfekcji do wody można dodać silniejszy środek, który wyczyści skutecznie powierzchnię płytek i dodatkowo zabije wszelkie drobnoustroje.

Ogrzewanie podłogowe

W ostatnich latach coraz popularniejszy staje się montaż ogrzewania podłogowego w kuchniach i łazienkach. Płytki ceramiczne oraz szklane doskonale nadają się do układania na podgrzewanych podłogach. Dzięki ich właściwościom chemicznym i fizycznym nie trzeba obawiać się wypaczenia podłogi czy pękania poszczególnych płytek.

Wady płytek

Jak wszystkie materiały wykorzystywane do tworzenia podłóg, również płytki ceramiczne mają swoje wady. Jedną z nich jest chłód. Jeśli pokryta nimi podłoga nie jest podgrzewana, to domownikom chodzącym po podłodze pokrytej glazurą może być zimno w stopy.

Kuchenna podłoga musi być czysta, stąd bardzo ważne jest, aby szybko i bez problemów można było usunąć z niej wszelkie zabrudzenia. Płytki ceramiczne oraz płytki lub mozaika wykonane ze szkła gwarantują czystość, a w razie konieczności również sterylność. Ponadto podłogi wykonane z płytek doskonale wyglądają, a dzięki szerokiej gamie wzorniczej można je dopasować do każdego wnętrza.

Artykuł został przygotowany przez firmę top-mozaika.pl/ specjalizującą się w sprzedaży mozaik szklanych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments