Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali

Kołobrzeg Prasówki z Kołobrzegu

Większość radnych przegłosowała ustawę o różnych strefach płatnego parkowania oraz uchwaliła nowy cennik za postój samochodów w tych miejscach. Przeciwni podwyżkom byli radni opozycji. – Zwiększenie opłat niczego nie zmieni, podwyższy jedynie wpływy do budżetu – mówił Maciej Bejnarowicz z PiS.

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali

 

Jak mówili radni opozycji, ich oddaniem, projekt uchwały narzekał na planie jedynie pozyskanie dodatkowych środków do miejskiej kasy, nie wpłynie natomiast znacząco na ratacyjność miejsc parkingowych czy zmniejszenie ruchu samochodowego w powierzchni uzdrowiskowej.

Tak, przede każdym, przyczyny podwyżek i poprawek w wprowadzeniu nowych stref parkingowych tłumaczyły natomiast władze miasta. Według urzędników, dostęp do powierzchni Oraz zawiera się po prostu nie opłacać, i tymże jednym zostanie ograniczony.

Jak się zmienią więc stawki za postój w polach parkingowych? W powierzchni uzdrowiskowej wzrośnie ona do 3,90 zł za pierwszą godzinę parkowania, w powierzchni B – 2,50 zł.

Zamienią się również dotychczasowe strefy płatnego parkowania. Miasto zostanie rozdzielone na powierzchnię A a B. Na mapce poniżej tekstu prezentujemy nowy podział.

Mieszkańcy są i płacić mało niż przewiduje nowa taryfa – dzięki Karcie Mieszkańca, jaka tworzy zagwarantować im miesięczny abonament we pełnych dziedzinach za 60 zł (normalnie 250 zł – dop.red.).

Projekt uchwały został ustalony z kilkoma poprawkami; przede każdym wpisze w obcowanie z dniem 1 kwietnia kolejnego roku (poprawka Adama Hoka Nowy Kołobrzeg), ulica Arciszewskiego jest żyć płatna w poziomie od 1 czerwca do 31 sierpnia, nie cały rok (poprawka Kamila Barwinka Nowy Kołobrzeg), a mandat za brak ważnego biletu będzie można dać w czasu 7 dni, nie jak prowadził projekt 3 dni (poprawka Agnieszki Trafas Nowy Kołobrzeg).

 

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali
Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali

 

zapoznaj sie również https://strefa.biz/

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments