Odzież męska na Zimę – szara czy w kolorze?

Odzież męska na Zimę – szara czy w kolorze?

Aktulności

Odzież męska w odróżnieniu od damskiej jawi się zazwyczaj jako dość surowa i utrzymana w stonowanych barwach. Szczególnie jest to widoczne zimą, ponieważ wszelkie rodzaje okryć wierzchnich o wiele łatwiej spotkać w wersji czarnej lub szarej, niż np. w czerwonej (a chociażby w lecie nie brakuje na ulicach panów ubranych w kolorowe t-shirty). Czy trendy w modzie męskiej przewidują jakąś zmianę tego stanu rzeczy zimą 2015?

Zalety szarości

Umiejętne posługiwanie się barwą może pomóc ukryć niedoskonałości sylwetki lub pokazać jej atuty, jednak każdy żywy kolor stanowi też swoisty wyróżnik i przez niektórych mężczyzn traktowany jest jako rzecz zbędna. Barwy, zwłaszcza pastelowe czy intensywnie jaskrawe, wszelkie pochodne czerwieni, różu czy fioletu kojarzone są raczej z modą dla pań, więc mało który producent odzieży męskiej wprowadza je odważnie do swoich kolekcji (zwłaszcza przeznaczonych dla masowego odbiorcy). Tradycyjna kolorystyka męskich ubrań zimowych czyni panów eleganckimi i zawsze ubranymi względnie odpowiednio do sytuacji. Obserwując propozycje modowe na pokazach, można zauważyć, że również zima 2015 będzie skupiała się raczej wokół stonowanych, mało wyróżniających się barw. To o tyle dobry znak, że żaden z panów, chcąc ciągle ubierać się modnie, nie będzie musiał jakoś poważnie zmieniać stylu. Proponowane elementy odzieży męskiej charakteryzuje wysmakowanie i duża praktyczność w wielu zastosowaniach. Większość kurtek czy płaszczy produkowana jest w wersji czarnej, szarej, modne będą też brązy i różne odcienie beżu, jeśli ktoś woli ubierać się raczej na jasno. Niektórzy producenci odzieży męskiej trzymają się jednej barwy lub jednego zestawu barwnego w całej kolekcji, inni proponują potencjalnym klientom kilka ciekawych kolorystyk. Wszelkich szarości, ewentualnie przełamywanych innymi barwami, ogólnie ma być całkiem sporo. Ułatwi to dobieranie dodatków oraz noszenie kurtek, płaszczy i innych rodzajów zimowych okryć wraz z pozostałymi częściami ubrania.

Co z barwą?

Intensywnie kolorowa odzież męska to coś, czego się raczej unika. W sklepach co roku można jednak znaleźć pewne elementy ubioru w żywych barwach, więc nie zawsze muszą być to produkty raczej niepożądane. Po pierwsze, moda lubi eksperymentować i czasem też szokować, stąd także w 2015 roku część producentów odzieży męskiej podsunie panom propozycje spędzenia tych kilku zimowych miesięcy w kurtce czy płaszczu koloru innego niż szary lub czarny. Po drugie – nigdzie nie jest właściwie napisane, że tylko paniom można ubierać się w żywe barwy. Różnego rodzaju kurtki męskie bardzo efektownie prezentują się w wersji czerwonej, żółtej czy niebieskiej albo też w wersji czarnej (czy szarej), ale z dodatkiem wyżej wymienionych kolorów. To dość częsty trend we wszelkich rodzajach odzieży sportowej lub stylizowanej na sportową, rzadziej spotyka się to zjawisko w przypadku ubrań eleganckich, klasycznych. Nowością w zimie 2015 roku mają być płaszcze czy lżejsze kurtki materiałowe z subtelnie zaznaczonym deseniem geometrycznym, w którym pobrzmiewa wybrany kolor, na przykład fiolet. Uzyskany efekt daleki jest od krzykliwego, a ogólnie stylizacja taka w dalszym ciągu prezentuje się bardzo elegancko.

Pełna ekspresja wszędzie poza okryciem wierzchnim

Nadchodząca zima będzie dobrym czasem do zaprezentowania modnych czapek, rękawic czy szalików. Nie ma już wprawdzie przymusu uwypuklania tych elementów stroju tak jak kiedyś, jednak właśnie tutaj często producent odzieży męskiej umieszcza ten barwny wyróżnik całej męskiej stylizacji. Dzięki kolorowemu dodatkowi łatwo jest wyróżnić się z tłumu, pokazać coś, zwrócić uwagę innych np. na krój czapki czy ścieg szalika, jak również efektownie podkreślić kolor oczu czy karnacji. Nie musi być to od razu szokowanie kolorem, trend w odzieży męskiej na zimę 2015 zakłada noszenie wymienionych elementów jako tylko lekko odróżniające się barwą od reszty ubioru. Ciekawe jest też granie tym samym odcieniem w kilku miejscach jednej stylizacji, ale z różną intensywnością. Czasami jedna z najbardziej wyróżniających się barw pojawia się jedynie np. w podszewce kurtki. Niektórzy panowie pozostają wierni ubraniom od znanych marek producentów odzieży męskiej, którzy przeważnie prezentują odzież sportową. Nabywają więc czapki czy szaliki w żywych barwach, wyposażone dodatkowo w znak firmowy producenta.

Nie bój się koloru

Moda co roku oferuje coraz większą dowolność, większym problemem są jednak tzw. niepisane prawa stylu, które dyktują przekonaniami różnych członków społeczeństwa. Skoro tradycyjnie odzież męska ma się nie wyróżniać, to większość panów nie zechce się wyróżniać. Może warto jednak co jakiś czas oderwać się od standardów? Zima 2015 będzie dobrym czasem, by wypróbować chociaż jeden nowy kolor w swoich codziennych stylizacjach. Podobnie jak zdarza się nosić żywy, czy nawet jaskrawy krawat do raczej wizytowego stroju, tak samo można – przynajmniej w niektórych sytuacjach – próbować ożywić swój klasyczny image eleganckim, ale przełamującym kolorystykę stroju szalikiem z modnym deseniem w kratę.

Materiały do artykułu udostępniła firma Repablo – polski producent odzieży męskiej
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments