Od czego zacząć robienie na drutach?

Od czego zacząć robienie na drutach?

Warto przeczytać

Ostatnimi czasy ogromną popularność zyskuje dzierganie na drutach. Hobby to pozwala na tworzenie w pełni oryginalnych projektów – w tym ozdób i elementów ubrań. Mimo, że klasyczne robienie na drutach wydaje się z pozoru prostą czynnością, tak rozpoczęcie przygody z dzierganiem w rzeczywistości wymaga dobrego rozpoznania materiału i odpowiednich narzędzi. Na co konkretnie zwrócić uwagę? Sprawdzimy to w dzisiejszym artykule.

Jakie druty do dziergania?

Przed rozpoczęciem nauki dziergania, trzeba wyposażyć się rzecz jasna w odpowiednie druty dziewiarskie. Dlaczego mowa tutaj o odpowiednich narzędziach? Ponieważ wybór jest tutaj całkiem spory. Do dyspozycji knitterów są m.in. druty metalowe, bambusowe, teflonowe czy drewniane. Druty te mają swoje charakterystyczne właściwości, takie jak elastyczność, gładkość powierzchni czy grubość. Osobom początkującym z pewnością przypadną do gustu klasyczne druty metalowe w rozmiarze 12.

Jaka włóczka będzie najlepsza?

Szeroki wybór włóczek – w tym wersji kolorystycznych, pozwala łatwo dobrać konkretny model włóczki do danego projektu. W sklepach dostępne są m.in. włóczki wełniane, bawełniane czy syntetyczne, np. akrylowe. Każda z włóczek ma również swoje cechy. Jedne lepiej przepuszczają powietrze, a inne z kolei zalecane są na różnego rodzaju wyroby jesienno-zimowe. Ponadto co ciekawe producenci włóczek oferują także specjalne włóczki przeznaczone na wyroby dziecięce. Włókna te są bardzo miłe i przyjemne w dotyku, nie gryzą i nie uczulają.

Gdzie kupować narzędzia dziewiarskie?

Zarówno początkujący, jak i zaawansowani dziewiarze bez trudu zaopatrzą się w niezbędne materiały i akcesoria dziewiarskie. Szeroki asortyment posiadają zarówno sklepy stacjonarne, jak i internetowe, takie jak sklep z włóczkami pasjanitka.pl. Warto wspomnieć, że ceny tych materiałów nie są wysokie i bazowy zestaw początkującego można dostać już za kilkadziesiąt złotych. Na koniec trzeba dodać, że zarówno rozmiar szydełek, jak i rozmiar drutów należy do siebie dobrać.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments