Objazdówka autokarem po Europie - czy warto?

Objazdówka autokarem po Europie – czy warto?

Prasówki Promocja i Reklama

Podróże autokarowe jeszcze całkiem do niedawna były dla nas podstawowym sposobem przemieszczania się po kraju i po całym kontynencie.

Normalnym dla nas było, że kiedy jedziemy z miasta do miasta czy wyruszamy za granicę, to zamawiamy bilety i wskakujemy do autokaru. Czasami wygodniej było jechać pociągiem, ale nie za często mięliśmy taką możliwość.

Potem przesiedliśmy się masowo do własnych samochodów, a wybierając się w dalszą podróż, zaczęliśmy korzystać z coraz bardziej dostępnego środku transportu, jakim jest samolot.

Warto jednak na powrót odkryć zalety podróżowania autokarami i naprawdę warto jest zdecydować się właśnie na taki sposób podróżowania, albowiem jest on równie wygodny i tani. Szczególnie ciekawy może się okazać pomysł z letnią podrożą autokarem lub mniejszym busem.

Autokarem po świecie

Bardzo modnym sposobem spędzania wakacji jest obecnie podróżowanie autokarami w swoistych wycieczkach objazdowych. Takie propozycje pojawiają się już od wielu lat w szczególności dla seniorów, którzy chcą na spokojnie pozwiedzać różne części kontynentu, a nie interesuje ich na przykład wielogodzinne siedzenie na plaży i wygrzewanie się na słońcu.

Chcą zobaczyć jak najwięcej, ale ich wyjazd musi być odpowiednio zorganizowany i muszą zostać poniekąd poprowadzeni za rękę.
Wyjazdy autokarowe znakomicie się w tej kwestii sprawdzają, ponieważ umożliwiają nam one pełną kontrolę nad podróżą.

Wszystko zależy od grupy i nie ma czegoś takiego, że trzeba się spieszyć na samolot czy męczyć z innymi deadline’ami. W zasadzie jedynym ograniczeniem jest plan wycieczki, który jednak od żadnych czynników zewnętrznych nie zależy.

Sami ruszamy w podróż

Wycieczka z dużą grupą nieznajomych osób w takim wydaniu może być bardzo udana, ale pod uwagę trzeba wziąć także sytuację, w której możemy mieć problem z dogadaniem więc, jaki właściwie ma być plan wycieczki i na czym najlepiej się skupiać.

Dlatego warto jest pomyśleć o możliwości wyjazdu samodzielnie wynajętym autokarem lub w przypadku mniejszej ilości osób – busem mającym około dziesięciu lub kilkunastu miejsc. Takie podróże w mniejszym gronie osób znających się bardzo dobrze są zazwyczaj z miejsca udane, przez co ten jeden aspekt podróży mamy zapewniony.

A co z resztą? Wynajęty na określony czas kierowca z pojazdem to niesamowita wygoda, nawet większa od tego, co można uzyskać swoim samochodem prywatnym, bo mówiąc całkowicie poważnie, do prowadzenia samochodu konieczne jest zachowanie pełnej trzeźwości.

A kiedy ma się profesjonalnego kierowcę, zupełnie wystarczy wtoczyć się w okolice autokaru czy busa, a resztą już się on zajmie. Co więcej, w czasie podróży można spokojnie zasnąć i niczym się nie przejmować.

Wakacje po swojemu

W czasie wypożyczenia autokaru to klient, oczywiście w ramach rozsądku, decyduje o kierunku podróży. Można go dowolnie modyfikować w każdej chwili i nie trzeba się przejmować tym, że mięliśmy coś w planie.

To w końcu nasze plany i jeśli zdecydujemy, że chcemy zostać gdzieś dłużej czy jechać w jakieś inne miejsce, możemy to zrobić bez najmniejszych nawet problemów.

Artykuł powstał przy współpracy z bus-transport.eu
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments