Nowoczesne schody do twojego domu

Nowoczesne schody do twojego domu

Lubuskie

Projektując wnętrze domu z więcej jak jedną kondygnacją, nie można pominąć etapu wyboru schodów. To ważny element konstrukcji domu. Zapewnia on wygodną komunikację między kondygnacjami. Dotychczas projektowane klasyczne schody na konstrukcji żelbetonowej wyszły z mody.

Nowoczesne, bezpieczne i wygodne schody dywanowe i półkowe

Projektując wnętrze domu z więcej jak jedną kondygnacją, nie można pominąć etapu wyboru schodów. To ważny element konstrukcji domu. Zapewnia on wygodną komunikację między kondygnacjami. Dotychczas projektowane klasyczne schody na konstrukcji żelbetonowej wyszły z mody. Zastąpione zostały nowoczesnymi trendami, które świetnie się sprawdzają. Są to między innymi:

Schody drewniane dywanowe na konstrukcji samonośnej lub mocowane do ścian

Cechą charakterystyczną dla tego rodzaju schodów jest ich konstrukcja przypominająca spływający niewidoczny dywan. Schody dywanowe nie posiadają policzków (wang), które w tradycyjnych schodach pełniły funkcję stelarza – nośnika. Elementy składające się na schody dywanowe to stopnie, podstopnie i balustrada najczęściej wykonywana ze szkła bezpiecznego – hartowanego. Grubość elementów oscyluje w granicach 50-90mm. Tego typu schody montowane są na środku salonu lub przy ścianie.

Dla kogo przeznaczone są SCHODY DYWANOWE ?

Schody dywanowe to propozycja dla zwolenników minimalizmu, prostoty i elegancji. Są głównym elementem wystroju wnętrza. Ich nietypowa budowa, nowoczesny design przyciąga wzrok każdego, kto znajduje się w ich otoczeniu.

Schody półkowe – konstrukcja i montaż

Schody półkowe to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań dostępnych na rynku. W skład budowy schodów półkowych wchodzą m.i.n

-stalowy stelarz zamocowany do ściany

-drewniane nakładki (paczki)

-balustrada ze szkła, metalu lub innego komponentu

Schody wspornikowe – tak też je nazywamy, wbrew pozorom są bardzo bezpieczne i wygodne w częstym użytkowaniu.

Materiały wykorzystywane do produkcji schodów dywanowych i półkowych muszą być odpowiednio dobrane. Konstrukcje tego typu nie wybaczają błędów na etapie projektowania, produkcji i montażu. Schody powinno montować się na etapie wykańczania wnętrz – praktycznie na samym końcu.

Kolorystyka schodów uzależniona jest od upodobań klienta. Najbardziej praktyczne są w naturalnych odcieniach, z powłoką olejowoskową. Kolory białe nie są już tak praktyczne.

https://www.schod-bid.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments