Nauka języka online dzięki językowym kursom internetowym

Nauka języka online dzięki językowym kursom internetowym

Warto przeczytać

W naszym kraju nie ma zbyt wielu osób, które są dwujęzyczne, nie mówiąc o umiejętności posługiwania się większą ilością języków. Ma to wiele przyczyn, na wymienianie jednak których nie ma tu zbyt wiele miejsca. Trudno jednak nie wymienić błędów dawnego systemu nauczania, czy też niechęci samych Polaków do podejmowania wysiłku nauki języka angielskiego, niemieckiego, czy też francuskiego.

Zmiana systemowa sprawiła, że nagle okazało się, że umiejętność posługiwania się językiem obcym jest co raz ważniejsza również w naszym życiu. W naszych zakładach pracuje co raz więcej obcokrajowców, którzy są najczęściej naszymi szefami. Wielu naszych rodaków, bez znajomości języka obcego ma zamkniętą drogę awansu. Wielu naszych rodaków wyjechało za granicę naszego kraju, pozakładało tam rodziny i okazuje się, że ci którzy pozostali na miejscu, nie potrafią się porozumieć ze swoją nową rodziną. To wszystko sprawia, że co raz większa grupa osób szuka możliwości nauczenia się sztuki konwersacji w którymś z języków obcych.

Pandemia zmienia sposób nauki języków obcych. Szkolenia online zyskują

Na polskim rynku funkcjonuje wiele szkół językowych, które cieszą się mniejszym lub większym zainteresowaniem. Zapewniały one możliwość podejmowania nauki języka angielskiego, niemieckiego i innych dla wielkiej rzeszy naszych rodaków. Wydarzenia ostatnich miesięcy sprawiły, że rynek ten zatrząsnął się w posadach. Zamknięcie podwojów szkół dla uczniów sprawiło, że wiele szkół stanęło na skraju bankructwa. W celu przetrwania wprowadzono zmiany w systemach nauczania dopasowując je do możliwości jakie daje sieć internetowa. Dzięki temu możliwe było wprowadzenie szkolenia typu e-learning. To znane już rozwiązanie mające wiele zalet, ale nie mogące się pochwalić brakiem wad. Czy ten system działa? Trudno oceniać wszystkie szkoły na polskim rynku, można się za to skupić na jednej z nich – na wrocławskiej szkole językowej GERelis, która działa w stolicy Dolnego Śląska od lat i ma całkiem spore sukcesy. W ramach szkolenia online, zespół szkoły GERelis dla swoich uczniów zaproponował pełny kurs, z jakim również mogliby się zapoznać w warunkach stacjonarnych. Prowadząc szkolenie stacjonarne w tej wrocławskiej szkole zespół proponuje stworzenie niewielkich grup uczących się, dzięki czemu łatwiej jest native speakerowi przekazać wiedzę, skorygować ewentualne błędy. Ta forma nauki jest również przeniesiona w szkoleniu online. Spotkania odbywają się poprzez komunikatory, dzięki czemu uczniowie mają cały czas kontakt z native speakerem. Jednak o ile w przypadku szkolenia stacjonarnego uczniowie muszą dostosować swój czas do wyznaczonych godzin, to już e-learning daje możliwość dopasowania godzin nauki do swojego czasu. Jest to szczególnie ważne w przypadku językowych kursów online dla dorosłych https://gerelis.pl/kursy/kursy-jezykowe-online/, gdzie często oprócz nauki jest wiele innych domowych i zawodowych obowiązków. Kurs internetowy daje również możliwość zaoszczędzenia czasu jaki trzeba by było poświęcić na dotarcie i powrót do szkoły, również dają możliwość skorzystania z kursu osobom, dla których byłoby to niemożliwe z uwagi na miejsce zamieszkania, czy pobytu. Kurs internetowy pozwala na uczenie się we własnym tempie, jednak trzeba wiedzieć, że podstawą kursu prowadzonego online przez ekipę GERelis jest konwersacja. Uczeń ma opanować wszystkie cztery elementy nauki języka – czytanie, pisanie, mowa słuchanie, ale wiedza ta jest przekazywana bez korzystania z podręczników, ale za to z wykorzystaniem licznych pomocy naukowych oraz gier językowych.

Jak pokazała pandemia, nauka języków obcych może być skuteczne nawet korzystając z możliwości jakie daje Internet. Tak naprawdę, to czy ktoś zdoła opanować umiejętności językowe będzie zależeć więcej od samodyscypliny, chęci do nauki jak formy przekazywania tej wiedzy. Wiele osób zdecyduje się na nauczanie online, ale równie wiele osób będzie preferować szkolenie tradycyjne, z bezpośrednim kontaktem zarówno z nauczycielem jak i z kolegami i koleżankami z grupy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments