Naturalnie na trądzik młodzieńczy

Naturalnie na trądzik młodzieńczy!

Artykuł miesiąca Opinie

Mijają lata, dekady, a naukowcy, mimo że wciąż podnoszą swoją pracą nasz poziom życia, wynajdując coraz skuteczniejsze lekarstwa, nadal nie mogą wynaleźć takiego które by pomogło młodym ludziom w walce z trądzikiem. Być może prawdą jest, że jest to po prostu etap dorastania, który należy przejść – najlepiej z podniesionym czołem, nosem i brodą – nie znaczy to jednak, że nie można sobie w przechodzeniu tego etapu pomóc. Najlepiej oczywiście metodami naturalnymi, niedrogimi i powszechnie dostępnymi.

Naturalnie na trądzik młodzieńczy!

1. Płatki owsiane – świetnym nawykiem jest codzienne przecieranie twarzy namoczonymi płatkami owsianymi. Nie tylko działają oczyszczająco, ale też łagodząco, przyjemnie koją i goją skórę. Amatorki naturalnych sposobów dbania o urodę zostawiają takie mokre płatki na twarzy – do ich uschnięcia, a następnie usuwają je delikatnie wacikami. Jeśli pozwala ci na to stan twojej skóry – nie masz na niej zbyt wiele ropnych, zaognionych wyprysków, spróbuj zrobić to samo.

2. Tonik z cytryny – skórę twarzy trzeba tonizować, użyj do tego celu roztworu wody (najlepiej przegotowanej) z tonikiem. Sporządź go metodą prób i błędów – tak, byś czuł działanie oczyszczające, ściągające, ale nie podrażniające. Niektórzy wolą przecierać twarz mocniejszym stężeniem, by później przemyć twarz wodą.

3. Maseczka z jogurtu – poproś domowników, by zostawiali zawsze na dnie swoich jogurtów trochę resztek, które możesz… położyć sobie na twarz. To świetna maseczka, zwłaszcza dla osób z cerą tłustą. Jogurt to przede wszystkim probiotyk, które zawiera dobre dla naszych jelit bakterie, ale to także dobry sposób na usuwanie martwego naskórka – ma właściwości złuszczające. Jeden warunek – powinien być to jogurt naturalny, kwestia, czy wegetariański czy wegański, nie jest istotna.

4. Peeling z drobnego cukru – zwróć uwagę na określenie „drobnego”, większe kryształki mogą niestety przynieść i pożytek, i szkodę zbyt intensywnym działaniem. To rozsądna propozycja dla osób, które nie mają zbyt wielu zaognionych wykwitów (wtedy taki peeling mógłby je uszkodzić) – jeśli jesteś akurat w fazie takich wyprysków, staraj się, jeśli już potrzebujesz, złuszczać skórę czymś delikatniejszym np. namoczonymi płatkami owsianymi lub jogurtem.

Jeśli jesteś w fazie wyciszenia, możesz sobie pozwolić na takie odświeżenie – zarówno twarzy, jak i całego ciała. Niektórzy masują skórę po prostu kryształkami cukru, inni najpierw mieszają go np. z olejem kokosowym i cytrynowym (to propozycja raczej do ciała niż twarzy z niedoskonałościami) – można w ten sposób uzyskać niezwykły zapach i efekt pokrycia skóry barierą ochronną, jaką jest olej kokosowy.

5. Mydło – choć poglądy, co do przyczyn powstawania trądziku (a zwłaszcza utrzymywania się go), są zróżnicowane (jedni obwiniają o ten stan rzeczy hormony, inni genetykę, jeszcze inni styl życia), jedno jest pewne: dotykanie twarzy brudnymi rękoma nie sprzyja zdrowemu wyglądowi skóry. Dlatego czyste dłonie powinny być zawsze na twojej uwadze, jeśli toczysz walkę z krostami i zaskórnikami – zwłaszcza, jeśli masz zwyczaj dotykania twarzy rękoma (podpierając brodę, policzki, zdejmując włosy z czoła etc.).

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments