Mikrodermbarazja to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych i najczęściej wykonywanych. Nic dziwnego, jego systematyczne stosowanie daje niezwykłe rezultaty. Dzięki mikrodermabrazji można pozbyć się wielu niedoskonałości skóry, np. przebarwień, zmarszczek czy zmian trądzikowych.
Spis Treści
ToggleNa czym polega mikrodermabrazja
Mikrodermbarazja to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych i najczęściej wykonywanych. Nic dziwnego, jego systematyczne stosowanie daje niezwykłe rezultaty. Dzięki mikrodermabrazji można pozbyć się wielu niedoskonałości skóry, np. przebarwień, zmarszczek czy zmian trądzikowych.
Na czym polega mikrodermabrazja?
Jest to zabieg polegający na kontrolowanym złuszczaniu naskórka, a także głębszych warstw skóry. Mikrodermabrazja pozwala na dostosowanie stopnia głębokości ścierania. Wykonuje się ją głównie na twarzy, ale można także na różnych obszarach ciała.
Mikrodermbrazję można wykonywać przez cały rok, jednak polecaną porą jest jesień i oraz wiosna. W upalne lato oraz mroźną zimę warto sobie ten zabieg odpuścić.
Wskazania do zabiegu
Mikrodermbrazja to skuteczna metoda na likwidację zaskórników, zmian trądzikowych oraz rozszerzonych porów. Z tego względu poleca się ją posiadaczkom cery problematycznej, tłustej czy mieszanej. Zabieg świetnie radzi sobie także z bliznami oraz zmianami pigmentacyjnymi różnego typu. Skutecznie niweluje również cellulit oraz rozstępy.
Efekty zabiegu
Po zabiegu mikrodermabrazji przez około dwa tygodnie bariera ochronna skóry zmniejsza się. Dzięki temu wszelkie substancje aktywne zawarte w nałożonych kosmetykach pielęgnacyjnych mają szansę wniknąć głębiej w skórę. To powoduje maksymalne odżywienie oraz dotlenienie skóry, poprawia koloryt cery oraz ją ujędrnia. Oprócz tego oczyszcza i odblokowuje pory skóry. Ponadto poprawia jej ukrwienie i pobudza do wzmożonej syntezy włókien kolagenowych. Mikrodermbrazja likwiduje przebarwienia skóry oraz zmarszczki, a nawet blizny.
Przeciwskazania do wykonania zabiegu
Mimo że zabieg mikrodermbrazji jest względnie bezpieczny, istnieje kilka przeciwskazań do jego przeprowadzenia. Należa do nich: łuszczyca, bliznowce, rak skóry, stany zapalne skóry, zakażenia bakteryjne oraz wirusowe, stosowanie leków zakrzepowych. Przeciwskazaniem jest również niedawno wykonywany zabieg chirurgiczny w obrębie przeprowadzanego zabiegu. W sytuacji kuracji doustnej izotretinoiną należy odczekać pół roku po skończonej terapii.
Rodzaje zabiegów mikrodermabrazji
Wyróżnia się 4 rodzaje mikrodermabrazji. Najpopularniejszą jest diamentowa. Do zabiegu wykorzystuje się specjalne głowice diamentowe, które przesuwa się po skórze, aż do momentu osiągnięcia oczekiwanych rezultatów.
Mikrodermabrazja wodno – tlenowa, inaczej oxybrazja, polega na przeprowadzaniu peelingu za pomocą strumienia soli fizjologicznej i sprzężonego powietrza, wyrzucanego pod ciśnieniem.
Mikrodermabrazja korundowa to ścieranie skóry za pomocą kryształów korundu, które wypuszcza się z urządzenia pod ciśnieniem.
Mikrodermbrazja laserowa – nowoczesny rodzaj, który wykorzystuje do peelingu wiązki lasera. Metoda ta jest niezwykle precyzyjna.
Po zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona. Może wystąpić swędzenie oraz pieczenie, oraz podrażnienie. Czasami może pojawić się delikatny rumień. Są to skutki całkowicie naturalne i względnie szybko mijają.
Artykuł powstał przy współpracy z Mediderm.com.pl |