Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

Prasóweczki

Tulipan od zarania dziejów fascynuje kobiety swoim urokiem. Podobnie jak każdy kwiat jest wyrazem podziwu.

Mowa kwiatów

Bukiet kwiatów jest więc wymarzonym podarunkiem zarówno dla mamy, cioci, przyjaciółki, jak i dziewczyny. Jednak przed wręczeniem takiego prezentu trzeba przemyśleć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszym kręgu kulturowym mają swoją mowę. Potrafią mówić więcej niż inne prezenty.
Liczba kwiatów, ich kolorystyka, a nawet stopień rozwinięcia pąków przekazuje pewne informacje. Tak więc należy zapoznać się z symboliką kwiatów, aby chcąc wyrazić troskę nie podarować czasem bukietu wyrażającego płomienne uczucie. Istnieją kwiaty których nie należy dawać w prezencie ze względu na bezwzględnie negatywny wydźwięk. Żółty goździk oznaczający pogardę, czy też słonecznik symbolizujący fałsz nigdy nie jest dobrym podarunkiem.
Odpowiednio skomponowany zgodnie z mową kwiatów bukiet może być podarunkiem doskonałym na każdą możliwą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów jasne zasady, dzięki którym bukiet niesie ze sobą wiadomość. kobieta może, jeśli tylko zna ten system symboli odczytać z wiązanki podziękowanie za wspólnie spędzoną noc, informację, że jest nieco za młoda dla swojego wybranka, czy też zapowiedź rychłych oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments