Meble tapicerowane z funkcją spania - rozwiązanie dla małych mieszkań

Meble tapicerowane z funkcją spania – rozwiązanie dla małych mieszkań

artykuły

Urządzenie małego wnętrza to duże wyzwanie dla ludzkiej kreatywności. Należy pomyśleć jednakowo o pięknym designie oraz o praktycznym zagospodarowaniu przestrzeni. Jednym z największych problemów, z którym można się w tej sytuacji spotkać, jest wybór mebli wypoczynkowych.

Meble tapicerowane – jaki rodzaj będzie najlepszy dla naszej przestrzeni?

Rozkładana sofa czy narożnik? Fotele czy pufy? W jaki sposób ustawić wszystkie nasze meble w taki sposób, aby przestrzeń w pokoju wyglądała estetycznie? Dobrym rozwiązaniem tego problemu jest zakup mebli tapicerowanych z funkcją spania. Ten rodzaj wyposażenia, uczyni z pomieszczenia zarówno sypialnię, jak i pokój dzienny do odpoczynku. Dodatkowo będzie również dobrą alternatywą, kiedy odwiedzą nas niespodziewani goście i będziemy chcieli ich u siebie przenocować.

Narożnik tapicerowany z funkcją spania, czyli praktyczny strzał w 10!

Narożnik z funkcją spania to kilka mebli w jednym. Przede wszystkim, decydując się na jego zakup, automatycznie otrzymujemy kilka innych, ciekawych funkcji tego mebla, których nie ma przy jego innych rodzajach. Są to przede wszystkim:

  • możliwość przenocowania niespodziewanych gości;
  • dopasowanie się do każdej przestrzeni;
  • nie zastawianie miejsca w pokoju na niepraktyczne łóżka.

Wybierając narożnik z funkcją spania, warto zwrócić uwagę, aby po jego rozłożeniu dał on pełnowymiarową powierzchnię do spania. Łóżko, w które zamienia się nasz mebel, powinno mieć szerokość minimalną 120 cm, a długość 200 cm. To ważna informacja w momencie, kiedy tapicerowany narożnik będzie odgrywał rolę łóżka na co dzień. Ten element wyposażenia małego salonu może pomieścić nawet do pięciu osób, dlatego jest tak chętnie wybierany przez duże rodziny.

Rozkładanie mebli tapicerowanych z funkcją spania

Kupując meble tapicerowane z funkcją spania warto mieć na uwadze sposób, w jaki będziemy go rozkładać. Niestety, ten aspekt często jest pomijany przez klientów sklepów meblarskich, którzy myślą przede wszystkim o wielkości, designie, czy o możliwości przechowywania pościeli i innych potrzebnych rzeczy. Sposób rozkładania, jeśli jest źle dobrany do naszych potrzeb, może przysporzyć mnóstwa dodatkowych kłopotów, np. w momencie, kiedy będzie korzystać z niego osoba starsza, nie mająca już tyle siły i wigoru. Przyjrzyjmy się zatem różnym rodzajom rozkładania tego rodzaju mebli.

System DL to wysunięcie początkowo siedziska, a następnie składanie oparcia. Delfin to sposób użytkowania, w którym spod siedziska wysuwa się wózek, a później podciąga się leżący na nim materac do góry. Zazwyczaj pod drugą częścią narożnika mieści się schowek na pościel. W przypadku rozkładanych sof tego typu miejsce znajduje się w wysuwanej części łóżka. Meble z funkcją rozkładania w systemie belgijskim charakteryzuje sedan, w którym ze schowka ulokowanego pod siedziskiem wykładamy złożoną konstrukcję, a w następnym kroku rozkłada powierzchnię do spania za pomocą stelażu na rozkładanych nogach, podobnie jak w łóżku polowym. Niestety, wadą tego typu systemu rozkładania mebli z funkcją spania jest to, iż nie posiadają one pojemników na pościel, co może być dla niektórych osób dużym minusem.

Materac, czyli wygoda podczas korzystania z mebli tapicerowanych

Wybierając materac do mebli tapicerowanych, powinniśmy kierować się wygodą użytkowania i komfortem snu. Człowiek przesypia ok. 8 godzin na dobę, co jest równoznaczne z przespaniem średnio ⅓ życia. Warto zatem zapewnić sobie jak największą wygodę podczas snu, czy wypoczynku po ciężkim dniu i wybrać najlepszy materac dostosowany do naszego metrażu i potrzeb. Należy pamiętać, że zły materac może być przyczyną wielu chorób i problemów kręgosłupa oraz pleców przez długie lata. Klienci sklepów meblarskich zazwyczaj lekceważą ten element mebli podczas dokonywania zakupów, co jest poważnym błędem.

Przechowywanie pościeli jako dodatkowy atut dla mebli tapicerowanych

Urządzając mały pokój, który również będzie dla nas sypialnią potrzebujemy każdego, nawet najmniejszego zakamarka na przechowywanie naszych rzeczy. A w przypadku mebli pełniących również funkcję spania, istotnym elementem jest możliwość przechowywania pościeli. Przetrzymywanie jej w specjalnym pojemniku pod łóżkiem to wyjątkowo praktyczna metoda. Pozwala ona ułatwić użytkowanie mebli w mieszkaniu o mniejszym metrażu. Dodatkowo uzyskamy swobodny dostęp do przechowywanych rzeczy, które nie będą na siłę zapełniały naszej szafy lub garderoby. Tamtą przestrzeń lepiej wykorzystać jako miejsce do przechowywania ubrań i innych rzeczy bądź przedmiotów. Ten niepozorny zakamarek, którym jest tapicerowany narożnik lub sofa z funkcją spania to bardzo popularna funkcja mebla, jeżeli chodzi o urządzanie małego mieszkania. Pomaga on wprowadzić ład i porządek w naszej przestrzeni, często optycznie ją powiększając.

Informacje o autorze artykułu
Autorem artykułu jest MEBLES Sarapata – producent mebli tapicerowanych z Kalwarii Zebrzydowskiej

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments