Mała kuchnia w bloku inspiracje

Mała kuchnia w bloku inspiracje

Warto przeczytać

Za sprawą odpowiedniego doboru mebli, dodatków, świateł oraz odcieni farb możemy sprawić, że nasza mała kuchnia, prócz funkcjonalności, charakteryzować będzie się również oryginalnym wyglądem. Posiadanie małej kuchni w bloku nie musi wiązać się z brakiem komfortu lub rezygnacją z naszego wymarzonego projektu. Poniżej znajduje się lista kilku inspirujących porad, dzięki którym mały metraż nie będzie przeszkodą w wystroju i odpowiednim zagospodarowaniu naszej kuchni.

Wybór koloru

Pamiętajmy o tym, że nie tylko odpowiedni wybór farb i podłóg  może sprawić, że nasza kuchnia wyda się ona optycznie większa. W przypadku posiadania małej kuchni dobrym pomysłem jest zainwestowanie w jasne lub beżowe blaty i szafki. Dzięki światłu, które będzie się od nich odbijało, pomieszczenie wyda się bardziej przestronne. Kolor biały i inne jasne odcienie potrafią wywołać efekt oddalonych od siebie ścian. Jeżeli mimo wszystko zdecydujemy się na zabudowę w nieco ciemniejszych kolorach, ściany  pozostawmy jasne. Zrezygnujmy również z płytek, których wzór składa się na mozaikę, ponieważ mogą wywołać one efekt przytłoczenia i źle wpłynąć na wygląd i tak małego metrażu. Przy wyborze odpowiednich kolorów do naszej małej kuchni w bloku postawmy na kontrast – przy jego wykorzystaniu uzyskamy efekt przestrzeni. W podobny sposób zaplanujmy wybór naszej podłogi – jezeli decydujemy się na ściany lub zabudowę w ciemniejszych odcieniach, podłogę pozostawmy jasną. Więcej możesz przeczytać na https://abcdekoracji.pl/

Wybór zabudowy

Posiadając małą kuchnię powinniśmy przede wszystkim postawić na funkcjonalność. Przy wyborze zabudowy nie jesteśmy zmuszeni do wyboru tylko ciężkich i masywnych szafek kuchennych – mogą one zająć i tak potrzebną nam przestrzeń. W ostatnich latach bardzo modne stały się meble na wymiar, tego typu usługę proponuje wiele znanych sieci meblowych. Warto również przekonać się do półek – dzięki ich odpowiedniemu rozmieszczeniu będziemy w stanie równocześnie rozlokować w kuchni wszystkie potrzebne nam rzeczy, z drugiej zaś zachowamy wrażenie przestrzeni. Duża ilość sprytnie zagospodarowanych schowków sprawi, że korzystanie z małej przestrzeni będzie praktyczne i nie zajmie dodatkowego miejsca.

Szafki otwierane do góry

Świetnym rozwiązaniem dla osób, które posiadają małą kuchnię, jest montaż szafek, które otwierają się do góry. Za sprawą tego prostego rozwiązania korzystanie z małej i wąskiej kuchni stanie się o wiele przyjemniejsze i usprawni wszystkie czynności związane z przygotowywaniem posiłków.

Stół w małej kuchni?

Powszechnie uważa się, że posiadacze małej kuchni zmuszeni są zrezygnować z wygody, jaką zapewnia nam stół kuchenny. W przypadku podobnego dylematu warto skorzystać z ułatwień, które oferują nam nowoczesne metody wystroju wnętrz. Coraz popularniejsze stają się wysuwane lub rozkładane blaty, których możemy używać swobodnie, a które równocześnie nie wpłyną niekorzystnie na przestrzeń w naszej kuchni. Dzięki prostemu rozwiązaniu, jakim jest rozkładanie i składanie blatu przytwierdzonego do ściany, możemy w pełni wykorzystać potencjał naszej małej kuchni i uczynić ją komfortowym miejscem. Kolejnym rozwiązaniem jest zabudowa parapetu. Jeżeli posiadamy w kuchni okno, możemy – za sprawą odpowiednio dobranego blatu – przedłużyć przestrzeń naszego parapetu i tym samym uzyskać dodatkową przestrzeń, którą spożytkować możemy również jako stół.

Rozmieszczenie sprzętów w małej kuchni

Projektując wygląd naszej małej kuchni nie zapominajmy o tym, by rozmieszczenie wszystkich sprzętów współgrało z planowaną zabudową najlepszym sposobem jest wkomponowanie w nią większości sprzętów. Tym samym lodówkę możemy połączyć z szafą cargo, piekarnik umieścić na wysokości blatów, a mikrofalówkę na takiej wysokości, która będzie dla nas najbardziej wygodna. Za sprawą całościowego planowania unikniemy również problemów z przechowywaniem naszych naczyń – pamiętajmy o tym, że pod lub nad odpowiednio zabudowanymi urządzeniami kuchennymi możemy zagospodarować dodatkowe półki lub szafki, w których umieścimy nasze garnki, brytfanny lub inne niezbędne w kuchni przedmioty. Warto zdecydować się również na płytę indukcyjną, którą w prosty sposób dostosujemy do naszej zabudowy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments