Łóżko piętrowe - jak wybrać najlepsze?

Łóżko piętrowe – jak wybrać najlepsze?

Warto przeczytać

Łóżka piętrowe stają się ostatnimi czasy bardzo popularne. Nic więc dziwnego, że na rynku pojawiła się szeroka oferta takich mebli.

Dlaczego łóżko piętrowe?

Mówi się, że każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Kupując łóżko piętrowe, warto wziąć pod uwagę, że:

  • nie jest to wygodna opcja do pomieszczeń na poddaszu, gdzie spotyka się spadziste dachy,
  • schodzenie i wchodzenie na górne łóżko w środku nocy nie musi odpowiadać każdemu.

Jednak, z drugiej strony:

  • dzięki takiemu łóżku można zaoszczędzić sporo miejsca, co jest istotne zwłaszcza w małych pomieszczeniach – w dodatku mogą korzystać z niego dwie osoby
  • niektóre łóżka tego typu mają jedynie górne łóżko; na dole bywa zainstalowane biurko, szafka, placyk zabaw dla dzieci, szafki – innymi słowy, można zyskać dzięki temu wielofunkcyjny mebel zajmujący mało miejsca.

Na co zwracać uwagę przy wyborze łóżka piętrowego?

Jak wybrać łóżko piętrowe? Każdy, kto pomyślał o zakupie łóżka piętrowego, szybko przekona się, że wybór może nie być prosty. Oferta jest bogata i przeglądając kolejne modele łóżek piętrowych, trzeba przemyśleć wady i zalety każdego z nich. Od czego więc zacząć poszukiwania? Od określenia swoich potrzeb i oczekiwań, czyli choćby od tego, czy:

  • szuka się łóżka z jednym miejscem do spania i konkretną organizacją miejsca pod nim
  • szuka się łóżka z dwoma miejscami sypialnymi
  • czy ma to być łóżko dla dzieci, czy dorosłych – tu istotna będzie długość łóżka oraz to, ile kilogramów uniesie. Jeśli przynajmniej jednym użytkownikiem będzie stosunkowo małe dziecko – np. 4-, 5-letnie, warto pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu górnego łóżka
  • rodzaj schodków / drabinki na górę – ich rozstaw i szerokość też powinny być dostosowane do użytkowników.
  • ilość miejsca między dolnym, a górnym poziomem – chodzi o to, aby osoba śpiąca na dole nie uderzyła się w głowę, siadając.

To są potrzeby pierwszorzędne. Natomiast należy pamiętać także o tym, że łóżko takie powinno współgrać ze stylem wnętrza, w którym będzie stało. Mówimy więc o stylu i estetyce wykonania, przy zachowaniu odpowiedniej jakości zarówno użytych materiałów, jak i wykończenia.

Łóżka piętrowe bywają wykonane z drewna lub metalu. Jeśli jest to jedno z głównych kryteriów wyboru, warto pamiętać, że konkretny materiał pociąga za sobą konieczność odpowiedniej konserwacji. Chodzi o to, żeby mebel posłużył jak najdłużej, będąc w jak najlepszej formie.

Jak wybrać ekonomiczne rozwiązanie?

Łóżko piętrowe – jak każdy inny mebel – powinno posłużyć przez konkretny czas. Oczywiste jest, że łóżka dla dzieci wymienia się co pewien czas – wraz ze wzrostem ich użytkowników. Jednak łóżka dla młodzieży i dorosłych pozostają w konkretnych domach znacznie dłużej. Warto więc o nie dbać.

A co z ceną? Kiedy już dokładnie określimy nasze wymagania co do łóżka, znajdziemy od jednego do kilku modeli, które mogą spełniać nasze wymagania. Mogą się one różnić cenami. Zdarzają się łóżka w cenach znacznie niższych od 1000 zł, ale i sporo droższe – w zależności od modelu. Jednak dzięki różnorodności projektów, w połączeniu z materiałem wykonania, każdy może kupić łóżko piętrowe w rozsądnej – jak na swoje możliwości finansowe – cenie.

Artykuł powstał we współpracy z lozka.net.pl
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments