Leasing – korzystny i przystępny sposób finansowania

Leasing – korzystny i przystępny sposób finansowania

Promocja i Reklama

Jeśli nie dysponujemy gotówką na zakup sprzętu lub innych akcesoriów, warto rozważyć inne rozwiązania. Jedną z korzystnych alternatyw jest leasing. Nie wymaga on ponoszenia dużych kosztów własnych i często gwarantuje atrakcyjne warunki ratalne. To doskonały sposób na zaopatrzenie firmy w niezbędny sprzęt lub rozbudowanie już istniejącej infrastruktury.

Korzyści wynikające z umowy leasingowej

Leasing ma wiele zalet w stosunku do tradycyjnego kredytu. Wymaga mniejszej ilości dokumentów, umożliwia optymalizację wysokości płaconych podatków. Gwarantuje też możliwość dywersyfikacji rat, co jest korzystne dla firm, które główne zyski uzyskują w sezonie.

To także sposób na ochronę majątku przed komornikiem, a oprócz tego obecnie jeden z najtańszych sposobów finansowania na rynku. Cały proces pozwala też na uzyskanie potrzebnego sprzętu w krótkim czasie. To szczególnie istotne dziś – oferuje to leasing online oraz znacznie szybsza możliwość wliczenia kosztów zakupu w koszty. Równocześnie leasing nie obniża zdolności kredytowej.

Finansowe sprzętu i wyposażenia

Leasing umożliwia finansowanie sprzętu naprawdę wielu kategorii i rodzajów. Mogą to być zarówno maszyny budowlane, rolnicze i leśne, jak również te używane w zakładach produkcyjnych i przedsiębiorstwach z wielu branż.

Klienci mogą liczyć na leasingowanie maszyn drukarskich, do obróbki drewna, metalu, tworzyw sztucznych, kamienia, szkła i innych materiałów. Finansowanie obejmuje też sprzęt medyczny, stomatologiczny i wiele innych urządzeń. Dużą popularnością cieszy się leasing samochodów i pojazdów, a nawet taboru kolejowego, jachtów i łodzi.

Jest to także doskonała forma zaopatrzenia się w niezbędne wyposażenie salonów kosmetycznych, siłowni i klubów fitness, biur, firm sprzątających i gastronomicznych lub działających w branży IT oraz wielu innych rodzajów działalności.

Rodzaje leasingu

Istnieją dwie zasadnicze formy finansowania: leasing operacyjny i finansowy. Ten pierwszy jest zawierany aż w 90% przypadków. Różnice pomiędzy nimi dotyczą czasu trwania umowy, który w przypadku leasingu finansowego może być nieograniczony (choć w praktyce jest to maksymalnie pięć lat). Inne różnice dotyczą strony, która dokonuje amortyzacji przedmiotu leasingu, sposobu korzystania z nabytego środka trwałego czy opłacenia podatku VAT.

Klienci mogą także skorzystać z pożyczki leasingowej, która jest dobrą alternatywą dla kredytu, albo leasingu zwrotnego, w którym właściciel środków trwałych dokonuje ich odsprzedaży do firmy leasingowej, w zamian otrzymując gotówkę. Jak widać, możliwości jest wiele i z pewnością warto rozważyć leasing w Krakowie – to jedno z miast, w którym znajdziemy przystępną ofertę leasingową: www.leason.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments