Kurs języka angielskiego z dojazdem. Co warto wiedzieć?

Kurs języka angielskiego z dojazdem. Co warto wiedzieć?

Aktulności

W dzisiejszych czasach znajomość języka angielskiego wydaje się być niezbędna w pracy, podróży, a nawet w codziennej komunikacji. Co zrobić jednak, gdy ze względu na inne obowiązki ciężko będzie nam znaleźć czas na standardowy kurs angielskiego prowadzony w szkole językowej? Dobrym rozwiązaniem może okazać się wybranie kursu języka angielskiego z dojazdem.

Elastyczność

Decyzja o wyborze kursu językowego z dojazdem do domu jest prawdopodobnie powiązana z brakiem czasu na tradycyjny kurs. Z tego powodu większość szkół językowych bądź lektorów umożliwia umówienie się na lekcje w różnych porach dnia, tak, by były one dogodne dla klienta. Możemy wybrać, czy wygodniejsze będzie odbywanie się lekcji w dni powszednie czy w weekendy, określić preferowaną częstotliwość. W zależności od tego, jaką intensywność nauki preferujemy, można zdecydować również jak długa będzie pojedyncza lekcja – zazwyczaj od 45 minut do nawet dwóch godzin zegarowych. Istnieje także możliwość ustalenia z lektorem dokładnego miejsca, gdzie będą odbywać się lekcje, a nawet ich dokładnej formuły. Zaletą takich kursów jest fakt, że uwaga lektora jest zawsze i w pełni skoncentrowana na jednym kursancie, co z pewnością przyniesie szybsze efekty niż standardowe kursy prowadzone w grupach kilku- lub nawet kilkunastoosobowych. W części szkół językowych prowadzących tego typu kursy mamy także możliwość zmiany lektora, gdyby współpraca nie układała się pomyślnie.

Oszczędność czasu

Możliwość umówienia się na lekcje w preferowanym przez nas miejscu i czasie powoduje, że oszczędzamy sporo czasu oraz pieniędzy. Osoba ucząca się może wtedy całkowicie skupić się na czerpaniu wiedzy z lekcji, nie martwiąc się o kwestie dojazdu do szkoły językowej. Tego typu kursy mogą także przynieść o wiele szybsze i bardziej wymierne efekty w kwestii znajomości języka. Zdobycie potrzebnych umiejętności językowych szybciej niż w przypadku tradycyjnego kursu również może przynieść wymierne oszczędności. Warto także zwrócić uwagę na to, czy szkoła językowa umożliwia możliwość kontaktu z lektorem online pomiędzy lekcjami. Może okazać się to przydatne w razie jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości.

Wybór sprawdzonego lektora

Najprostszym sposobem by mieć pewność, że lektor z którego usług będziemy korzystać jest sprawdzony, kompetentny i wykwalifikowany jest skorzystanie z oferty jednej ze szkół językowych. Innym popularnym sposobem jest poszukiwanie nauczyciela na własną rękę, na przykład na pośrednictwem różnego rodzaju portali ogłoszeniowych bądź korzystając z rekomendacji znajomych. Należy jednak wtedy pamiętać, że szczególnie jeśli dopiero rozpoczynamy naukę języka obcego, nie będziemy w stanie prawidłowo ocenić kompetencji lektora oraz poprawności jego wymowy. Szkoła językowa daje gwarancję, że zatrudniana przez nią kadra jest w stanie nauczyć języka obcego w jego czystej i prawidłowej formie.

Lekcja próbna

Jeśli tylko mamy możliwość, warto skorzystać z lekcji próbnej, zanim zdecydujemy się na dłuższą współpracę z daną szkołą i lektorem. Lekcja próbna pomaga zorientować się, czy sposób prowadzenia zajęć danego lektora odpowiada kursantowi, a także ustalić oczekiwany cel i sposoby jego osiągnięcia. Skorzystanie z tego typu lekcji próbnej nie powinno zobowiązywać do podpisania umowy.

Poziom kursu

Większość szkół językowych oferuje kursy z dojazdem do klienta na wszystkich poziomach zaawansowania. Jeśli nie jesteśmy w stanie dokładnie określić swojego obecnego poziomu znajomości języka, przed rozpoczęciem kursu warto skontaktować się ze szkołą językową lub lektorem, którzy powinni umożliwić przeprowadzenie testu poziomującego. W ten sposób nauka będzie dopasowana do obecnego poziomu kursanta, satysfakcjonująca, a przede wszystkim maksymalnie efektywna.

Kursy językowe z dojazdem do klienta to jedna z możliwości, jaką obecnie oferują rozmaite szkoły językowe. Zdecydowanie warto ją rozważyć, jeśli czujemy że standardowy kurs mógłby być zbyt obciążający w stosunku do innych, codziennych obowiązków.

Artykuł dostarczyła Szkoła Językowa Caesar z dojazdem do klienta: Angielski z dojazdem Lublin

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments