Która miejscowość na Półwyspie Helskim jest najbardziej atrakcyjna na wakacje 2020?

Która miejscowość na Półwyspie Helskim jest najbardziej atrakcyjna na wakacje 2020?

Aktulności

Każdego roku nad Morze Bałtyckie ściągają tysiące turystów, którzy bez względu na ceny i losową pogodę wolą spędzać swój urlop nad polskim morzem. Polskie wybrzeże jest pełne pięknych miejscowości, które każdego roku oferują coraz więcej atrakcji turystycznych, dzięki którym zarówno dorośli, jak i dzieci spędzają czas nie tylko na błogich kąpielach słonecznych, ale też poszerzając swoje horyzonty oraz dobrze się przy tym bawiąc. Jednym z najpopularniejszych miejsc, do których witają turyści, jest półwysep helski. Sprawdźmy zatem, która miejscowość na półwyspie będzie w roku 2020 najlepszym wyborem na wakacje.

Hel

Hel to miejscowość, która jest najbardziej wysuniętym na północ punktem naszego kraju. Od wielu lat turyści przyjeżdżają tutaj by cieszyć się pięknymi plażami, uprawiać sporty wodne, ale również by zwiedzić obowiązkowy punkt każdego przyjazdu na Hel – słynne helskie fokarium. W fokarium jesteśmy w stanie podpatrywać życie tych pięknych stworzeń – fok szarych. Atrakcja cieszy się wielkim zainteresowaniem tym bardziej że cel powstania fokarium jest szczytny – odbudowa kolonii tych stworzeń. Fokarium jest często mocno oblegane przez turystów, dlatego warto przyjść tu już o świcie. Kolejnym wartym wspomnienia miejscem na Helu jest Muzeum Rybołówstwa, który przedstawia historię rybaków na przestrzeni wieków. Hel słynie również z Latarni Morskiej. Turyści mogą za opłatą wejść na górę i podziwiać panoramę półwyspu helskiego z wysokości 42 metrów.

Jastarnia

Jastarnia jest równie często odwiedzaną miejscowością nadmorską, która w okresie wakacyjnym przeżywa prawdziwe oblężenie. To właśnie plaże w Jastarni uchodzą za jedne z najlepszych na całym półwyspie Helskim. Turyści mogą również zwiedzić latarnię morską, która została wybudowana w 1950 roku. Jastarnia słynie z pięknego nowego mola spacerowego, z którego można podziwiać efektowne zachody słońca.

Jurata

Jurata to małe miasteczko obok Jastarni, które przez wiele lat było celem wypoczynku aktorów i innych celebrytów polskiego showbiznesu. Jurata to obecnie świetne miejsce na aktywny wypoczynek i długie spacery. Długie molo mierzące ponad 300 metrów jest przedłużeniem słynnego deptaku, który wiedzie nas wprost na plażę. Jurata posiada własną ścieżkę przyrodniczą, którą przebyć można zarówno spacerem jak i na rowerze. Mali turyści ucieszą się z możliwości spędzenia czasu w znanym parku linowym bądź na basenie.

Chałupy

Chałupy, czyli miejscowość, która była inspiracją do skomponowania bardzo znanej piosenki Zbigniewa Wodeckiego, poszczycić się może pięknym portem, oraz bardzo pięknymi mocno obleganymi przez turystów plażami. To właśnie Chałupy słyną z jednej z najpopularniejszych plaż w Polsce – pierwszej plaży nudystów która powstała w 1960 roku i od tego czasu nieprzerwanie cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Jak widać, półwysep helski jest pełny atrakcji zarówno dla osób spędzających nad morzem krótki weekend, jak i dla całych rodzin, które postanowiły przyjechać tu na wakacje. Każdy znajdzie tu atrakcje dopasowane do swych potrzeb a dodatkowo spędzi niezapomniane chwile przy pięknych zachodach słońca.

Artykuł powstał przy współpracy z blueapart.pl/

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments