Koniec problemów z wystąpieniami publicznymi - przełam samego siebie!

Koniec problemów z wystąpieniami publicznymi – przełam samego siebie!

Artykuł miesiąca

Z wystąpieniami publicznymi mamy do czynienia od dziecka. Już w przedszkolu wychowawcy wypychają nas na scenę do mniej lub bardziej angażujących przedstawień dla rodziców. Niektórzy mają z tym duży problem, inni wcale. Jednak później dorastamy i niektórzy z nas trafiają do pracy, w której muszą występować publicznie, a prawdziwy kłopot rodzi się wtedy, jeśli taki człowiek należy do grupy, która przed wypowiedzeniem jednego słowa przed ludźmi, dostaje dreszczy ze strachu. Co wtedy zrobić? Jak temu przeciwdziałać? Jak mimo wszystko poradzić sobie mimo paraliżującego lęku? Otóż rozwiązanie jest bliżej niż myślisz!

Koniec problemów z wystąpieniami publicznymi – przełam samego siebie!

 

Na szczęście żyjemy w czasach, w których podaż bardzo szybko reaguje na popyt. Pomocą może służyć Trener wystąpień publicznych. Pomoże on opanować tremę, nauczy komunikacji i tego jak ciekawie prezentować. Przyjrzyjmy się temu, komu mogą przydać się takie szkolenia i przede wszystkim, czego możemy się dzięki nim nauczyć.

Szkolenie z prezentacji biznesowej – dla kogo?

O rozwiązaniu, jakim jest szkolenie z prezentacji biznesowych powinieneś pomyśleć, jeśli jesteś osobą z natury nieśmiałą, odczuwasz niedostatki pewności siebie czy wiary w potencjalną atrakcyjność swojego wystąpienia, a Twoje stanowisko czy też pozycja zawodowa wymaga od Ciebie tego, że jednak od czasu do czasu przed ludzi musisz wyjść i przemówić do nich w sposób, który do nich trafi, przekona ich do Twoich racji i sprawi, że nie zapomną tego, co im przekazałeś po kwadransie. Jeżeli jesteś kierownikiem, dyrektorem, sprzedawcą, szkoleniowcem albo wykonujesz jakikolwiek inny zawód, który wymaga od Ciebie publicznego przemawiania, a kiedy ma już do niego dojść, drży Ci głos i pocą się ręce – szkolenie z autoprezentacji i wystąpień publicznych jest zdecydowanie dla Ciebie.

Obawiasz się, że ogólne podejście do problemu nie zaspokoi Twoich potrzeb albo że stracisz pieniądze nie dostając nic w zamian? Pamiętaj, że istnieją możliwości dostosowania danego szkolenia pod konkretnego człowieka, a nawet pod konkretną firmę. Jeżeli chcesz stworzyć ze swoich pracowników zgrany zespół pewnych siebie i merytorycznych szkoleniowców, ale nie do końca wiesz, jak to zrobić – takie szkolenie również odpowie na Twoje potrzeby.

Szkolenie z wystąpień publicznych i autoprezentacji – po co?

Biorąc udział w szkoleniu z wystąpień publicznych, masz przede wszystkim szansę przełamać swoje wewnętrzne blokady. Zobaczyć, co stoi na drodze do płynnych, merytorycznie skutecznych i w pełni efektywnych wystąpień. Przyjrzeć się każdej przeszkodzie i rozpracować ją odpowiednimi technikami pod okiem profesjonalistów. Po drugie zyskasz pakiet narzędzi, dzięki którym będziesz w stanie radzić sobie w przyszłości zupełnie samodzielnie. Od tej pory nie będą Ci już straszne samodzielne przygotowania do publicznych prezentacji czy szkoleń, niezależnie od warunków, w jakich będą miały się odbywać.

Po trzecie nauczysz się panować nad tremą i stresem, nad drżeniem rąk i głosu, nadmierną potliwością i wszystkimi innymi oznakami strachu, przez które możesz czuć się mniej pewnie w bezpośredniej konfrontacji z publicznością. Nauczysz się reagować na sytuacje nieprzewidziane w scenariuszu, co z czasem wykształci w Tobie umiejętność poradzenia sobie w każdej sytuacji. Zyskasz pewność siebie, wiarę w przekazywane przez siebie treści i pewność, że jesteś w stanie z tym, co masz do przekazania, dotrzeć do odbiorcy. I to dotrzeć skutecznie.

Co jeszcze?

Wejście w posiadanie powyższych umiejętności może również dopomóc Ci w życiu pozazawodowym. Przestaniesz bać się wypowiadania i obrony własnego zdania, zyskasz pewność,że Twoja opinia również się liczy i że inni ludzie są jej ciekawi. W końcu zapanujesz nad swoją nieśmiałością i niepewnością własnego „ja”. Jak widzisz zalet z uczestnictwa w szkoleniach z wystąpień publicznych (stacjonarnie lub online) jest bardzo wiele. Jednym z najlepszych na rynku trenerów jest Marcin Mańka, łączy on wykształcenie psychologiczne, aktorskie i prawnicze z niezwykle bogatym doświadczeniem medialnym i scenicznym. Nie czekaj i rozwiąż swoje problemy już dziś!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments