Kasa fiskalna tradycyjna i online- czym różnią się od siebie?

Kasa fiskalna tradycyjna i online- czym różnią się od siebie?

Artykuł miesiąca

Kasa fiskalna najczęściej kojarzy nam się ze sklepem, warto jednak pamiętać o tym, że obowiązek jej posiadania ciąży nie tylko na właścicielach sklepów, ale także na wielu innych przedsiębiorcach, którzy generują zyski. Jakie są wyjątki w konieczności posługiwania się kasą? Kto może z niej zrezygnować, a kto musi ją mieć?

Kasy fiskalne- kto musi je mieć?

Polskie prawo jasno określa, że kasę fiskalnę muszą posiadać przedsiębiorcy, którzy swoje towary i usługi sprzedają osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej i rolnikom ryczałtowym. Jeżeli jednak dostawa towarów i świadczenie usług dokonywana jest na rzecz osób fizycznych zwolnionych z ewidencjonowania, nie ma konieczności posiadania kas fiskalnej. Innym wyjątkiem jest nieprzekraczanie 20 000 obrotu w ciągu roku.

Zalety drukarek fiskalnych

Drukarki fiskalne są projektowane tak, by spełnić wymagania aktualnych przepisów podatkowych i fiskalnych. Drukarki fiskalne dają możliwość generowania paragonów fiskalnych, jak również prowadzenia dokumentacji sprzedaży. Nowoczesne drukarki fiskalne to urządzenia niezawodne i niezwykle precyzyjne. Pozwalają na automatyzację procesu sprzedaży poprzez samodzielne obliczanie podatku, kodowanie towarów czy generowanie raportów sprzedażowych. Wiele zaawansowanych technicznie drukarek pozwala na monitorowanie stanów magazynowych i kontrolę zapasów.

Drukarki fiskalne a kasy fiskalne online

Kasy fiskalne online to nowoczesna wersja drukarek fiskalnych, wyróżniająca się wieloma dodatkowymi i zaawansowanymi funkcjami. To optymalne połączenie kasy fiskalnej z urządzeniem internetowym. Najważniejszą różnicą między drukarką fiskalną online a drukarką tradycyjną jest połączenie z systemem online. Połączenie to sprawia, że wszystkie dane sprzedażowe są w czasie rzeczywistym przesyłane do organów podatkowych czy centralnego systemu. Ponadto, kasy fiskalne online zapewniają większe bezpieczeństwo, gdyż wszystkie dane sprzedażowe są bezpiecznie przechowywane w centralnym systemie. Dzięki temu dane te nie zostaną utracone np. w wyniku kradzieży kasy czy jej zniszczenia.

Kasy fiskalne Wrocław

Ogromny wybór zaawansowanych kas fiskalnych dostępny jest w sklepie Multicom. Tutaj znaleźć można kasę fiskalną idealną dla każdej branży. Czytniki kodów kreskowych, drukarki etykiet czy inne urządzenia fiskalne, a to wszystkie w najwyższej jakości, z gwarancją prostej obsługi. Sklep oferuje także szkolenia z obsługi kasy fiskalnej, jak i kompleksowy serwis kas fiskalnych i terminali. Więcej informacji dostępnych jest na stronie: https://multicom.com.pl/kasy-fiskalne-wroclaw/.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments