Jakie wózki do bram przesuwnych?

Warto przeczytać

 Brama jest ważnym elementem każdego domu. Po pierwsze pozwala na wyjazd z podwórka, ale także chroni przed wejściem niechcianych gości. Wózki do bram przesuwnych są istotnym wyborem zakupowym. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej. 

Czym są wózki i rolki do bram przesuwnych? 

Wózki do bram przesuwnych są podstawowym elementem przy zakupie bram przesuwnych. Każdy właściciel bramy przesuwnej chce by była ona świetnej jakości i wytrzymała na wiele lat. Istotne jest dopasowanie niektórych elementów, a w przypadku bram są to wózki oraz rolki.

Wózek bramowy jest najistotniejszym elementem do działania bramy. Właściwie dopasowane elementy mają zadbać o należyte funkcjonowanie mechanizmów w bramie. Są to elementy konstrukcyjne, które pozwalają na zamykanie oraz otwieranie skrzydeł w odpowiedni sposób. Z powodzeniem utrzymują skrzydło bramy wzdłuż ogrodzenia.

Wózki do bram są wbudowane w specjalne profile. Do jednego z elementów są rolki, one usprawniają ciągnięcie się skrzydła bramy. Na rynku dostępne są wózki jezdne z różną ilością rolek umieszczonych w konstrukcjach pionowych i poziomych. Ich liczba zależy od ciężaru całej bramy.

Jakie wózki do bramy przesuwnej?

Dobór odpowiedniego wózka do bramy przesuwnej jest zależny od wielu czynników. Ważny jest na pewno profil półotwarty, jaki został zastosowany do budowy bramy czy ciężar bramy, który determinuje nośność wózków. Ważne są również rodzaje wózków oraz rolek na wózkach. Należy dokładnie przemyśleć również budowę bramy przesuwnej czy przeanalizować wszystkie możliwości, by zdecydować się na najlepszy wybór.

Profile bram przesuwnych – jakie są?

Decydując się na profile do bram przesuwnych trzeba głównie zwrócić uwagę na ich rozmiar. Najczęściej wybierane są profile 60x60x3 mm czy 70x70x4 mm. Istnieje też możliwość, by zdecydować się na profile 80x80x4 mm, ale są one rzadko spotykane. Ze względu na niewielką sztywność niepolecany jest profil 60x60x3 mm, lecz wielu klientów go wybiera. Na rozmiar profilu wpływa grubość ścianki.

Pierwsze dwie liczby są wymiarami zewnętrznymi, a trzecia grubością ścianki. Na rynku są również ścianki, które mają niestandardowe wymiary. Profile mogą mieć także różne wykończenia. Można wyróżnić dwa rodzaje rodzaje profili – czarne oraz ocynkowane. Drugie są odporne na korozje, więc mają dłuższą żywotność. Dzięki temu dłużej zachowają walory estetyczne. Jeśli kupujemy profil do bramy należy zwrócić uwagę czy nie ma na nim rdzy. Powierzchnia zardzewiałego profilu staje się nierówna. Powoduje to, że zwiększa się hałas pracy wózka, a zużycie rolek jest szybsze.

Wózki do bram – rodzaje ?

Przede wszystkim są dwa rodzaje wózków do bram, które są podstawowe – stałe oraz wahliwe. Profile do bram to wyroby hutnicze, więc też nie są one całkowicie proste. Przed rozpoczęciem budowy trzeba wybrać jeden rodzaj wózków bądź wybrać oba. Jeśli chcemy zbudować bramę, która będzie o dużym rozmiarze, najlepiej jest wybrać dwa wózki. Da nam to możliwość lepszego prowadzenia bramy w razie pojawienia się nierówności.

Jakie wózki dostępne do bram przesuwnych?

Rolki w wózkach bramowych są umieszczane w specjalnej podstawie. Wyróżnić można trzy rodzaje podstaw. Standardowo podstawa do bram przesuwnych wózki wynosi 175mmx100 mm. Druga podstawa jest stosowana w wózkach, gdzie rolki nośne są w większej ilości.

Montaż wózka do bramy przesuwnej wymaga połączenia ze sobą dużej ilości różnych elementów i proces ten jest wyjątkowo złożony. Jednak z drugiej strony każdy musi sobie z tym poradzić.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
WeronikaSroka
WeronikaSroka
1 miesiąc temu

Ten artykuł o passion naprawdę otworzył mi oczy i zawsze polecam Twoją stronę., Ten informacyjny artykuł o podróży naprawdę zrobił na mnie wrażenie i na pewno podzielę się tym ze znajomymi., Zawsze szukałem więcej informacji o i ten put up dostarczył wiele ciekawych danych i z niecierpliwością czekam na kolejne artykuły., Uwielbiam czytać Twoje posty na temat nauki i czekam na kolejne posty., Twoja pasja enact nauki naprawdę przebija się przez ten put up i na pewno podzielę się tym ze znajomymi..