Jakie nawozy do trawnika stosować?

Jakie nawozy do trawnika stosować?

Artykuł miesiąca

Trawnik jest to oczko w głowie niejednego pana domu, a jednocześnie podwórza. Jednak o to, aby trawnik wyglądał naprawdę pięknie należy odpowiednio dbać, a to nie lada zadanie. Warto mieć na uwadze, że poza podlewaniem bardzo duże znaczenie ma regularne nawożenie trawy. Ten element wpływa na kolor trawy i jej rozrost, bujność, a także ograniczenie wyrastania chwastów. Jednak warto mieć na uwadze, że na rynku jest szereg dostępnych nawozów do trawy i dlatego warto wiedzieć jaki będzie odpowiedni i dedykowany do danego trawnika oraz kiedy powinno odbywać się nawożenie.

W jaki sposób dbać o trawnik?

Odpowiednia dbałość o trawnik jest to długofalowy proces, dość żmudny i pracochłonny, jednak efekty potrafią być imponujące. Odpowiednio zadbana trawa staje się niczym żywy dywan nie tylko cieszy oko, ale także może stać się wspaniałym miejscem relaksu i odpoczynku. Jednak, aby się tak stało warto pamiętać o kilku rzeczach, które są niezbędne w pielęgnacji trawnika. Każda pora roku niesie za sobą pewne wyzwania oraz zabiegi pielęgnacyjne, które powinno się wykonywać. Samo koszenie trawy nie jest wystarczające, dla utrzymania trawy w fantastycznej formie, chociaż jest niezbędną czynnością. Regularne nawożenie, a także podlewanie trawy jest niezwykle istotne. Podobnie jak wertykulacja. Ta czynność powinna być wykonywana na wiosnę, kiedy wszystko budzi się do życia. Podobnie, tak i trawa. Wertykulacja jest połączona z nacinaniem darni do głębokości 7 cm, dzięki temu można usunąć martwą trawę i rozluźnić murawę. Duże znaczenie ma także areacja. Jest to proces, który powinien być wykonywany po wertykulacji. Murawa jest nakłuwana specjalnym narzędziem na głębokości 10 cm. Wykonuje się ten zabieg na trawie skoszonej na wysokość 3 cm.

Czy nawożenie trawy ma znaczenie?

Warto pamiętać, że odpowiednio nawożona trawa dobrze się krzewi, a to wpływa na eliminowanie chwastów z trawnika, ponieważ to właśnie trawa i jej źdźbła stają się konkurencją dla nich. Warto również pamiętać, że istotnym elementem jest regularne koszenie. To właśnie ta czynność pozwala na wyeliminowanie chwastów, które nie będą mogły zaistnieć. Ponadto chwasty nie lubią częstego przycinania, dlatego systematyczne koszenie trawy wpływa na ich ograniczenie. Nawożenie trawy jest niezwykle istotne, a właściwie jest to jedna z najważniejszych czynności, która powinna być wykonywana podczas pielęgnacji trawnika.

W jaki sposób nawozić trawnik?

Nawożenie powinno odbywać się nawet kilka razy w ciągu roku poczynając od wiosny i wykonanych, wcześniej wspomnianych czynnościach pielęgnacyjnych. Do tej czynności można używać kompostu, bądź sztucznych nawozów mineralnych lub biohumusu, które zawierają dużo azotu wpływające go na szybki wzrost trawy. Bardzo chętnie wybieranym wśród użytkowników jest nawóz do trawnika 100 dni (https://sklep.poradnikogrodniczy.pl/nawoz-do-trawnika-100-dni-5kg-substral-id-273), którego atutem jest długość działania. Nawóz stosuje się od jednego do dwóch razy w sezonie. Za sprawą wysoko skomponowanej mieszanki można liczyć na wzmocnienie trawy o mikroelementy oraz dokarmianie roślin przez okres stu dni. To za sprawą tego produktu można liczyć na zdrowy wzrost trawy, a także ładny odcień darni.

Jak można zauważyć pielęgnacja trawy jest procesem długotrwałym, a także wymagającym. Jednak dzięki zastosowaniu odpowiednich rozwiązań można cieszyć się pięknym kolorem trawy, a także jej szybkim wzrostem przez cały sezon. Oczywiście po zastosowaniu specjalnego nawozu bardzo istotne jest także odpowiednie nawadnianie trawy, dzięki czemu będzie szybko zakrzewiała się oraz nabierze odpowiedniej barwy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments