Jakie akcesoria przydadzą się w ogrodzie?

Jakie akcesoria przydadzą się w ogrodzie?

Artykuł miesiąca

Wiosna zaczęła już trwać w najlepsze, więc nawet jeżeli w twojej okolicy wciąż temperatury nie pozwalają na pracę na pełnych obrotach, to już jest czas na rozpoczęcie przygotowań do nowego sezonu wegetacyjnego. Oto kilka pomysłów na wybór narzędzi, które pomogą w kształtowaniu krajobrazu i utrzymania ogrodu. Jest to krótki przewodnik dla początkujących ogrodników, podający podstawowe informacje na temat doboru narzędzi do ogrodu . Być może przeprowadziłeś się do swojego pierwszego domu i po prostu musisz kupić narzędzia z konieczności w celu wykonania podstawowej konserwacji. Ewentualnie możesz również wykorzystać te narzędzia do zagospodarowania nowego ogrodu, lub zmienienia starego układu. Tak naprawdę, istotnych narzędzi jest tylko kilka, reszta zależy głównie od twoich preferencji, oraz tego, czy rzeczywiście ci się do czegoś przydadzą.

Konewka – idealna do podlewania roślin

Rozmyślając o przedmiotach, które pełnią bardzo ważną role dla każdego ogrodnika, pierwsza na myśl przychodzi konewka. Przyda się ona również w twoim ogrodzie. Możesz jej użyć do podlewania kwiatów oraz innych roślin, szczególnie, gdy znajdują się w mniej przystępnych miejscach jak np. w skrzynkach na oknach.

Konewka przyda się także do podlewania zabrudzonych kawałków terenu jak np. betonu lub ogrodowych krzeseł. Świetnie spełni się również jako przenośne wody podczas mycia innych ogrodowych narzędzi.

Przy wyborze konewki należy zastanowić się, jaki rozmiar najlepiej sprawdzi się w naszej sytuacji. Mniejsza konewka jest bardzo poręczna i łatwiejsza do podnoszenia podczas podlewania znajdujących się na wysokości przedmiotów.

Konewki są wykonane z tworzywa sztucznego lub stali ocynkowanej. Plastikowe konewki powinny być trzymane z dala od słońca, ponieważ UV sprawia, że tworzywo sztuczne staje się z czasem kruche

Łopata – zrób porządki w ogrodzie

Jest to prawdopodobnie najbardziej istotne narzędzie ogrodnicze, przydatne we wszystkim do kopania dziur po sadzenie drzew, krzewów i dużych kwiatów. Możesz kupić szpadel z długim lub krótkim uchwytem.

Długie rączki mają większą dźwignię i większy zasięg, ale w rezultacie łopata jest trochę cięższa niż z krótką rączką. Również może być ona niewygodna w użyciu w ograniczonej przestrzeni, takiej jak szklarnia. Ostrze może być długie lub krótkie.

Dostępne są łopaty i inne narzędzia wykonane ze stali nierdzewnej. Wiele narzędzi ogrodowych jest teraz dostępnych z uchwytami z włókna szklanego / plastiku, które w przeciwieństwie do drewna nie gniją, porażone przez korniki lub drzazgi. Istotną rolę pełni także ostrość brzytwy.

Taczki – po co samemu nosić?

Taczki to idealny przedmiot do przenoszenia dużych ilości rzeczy, kiedy masz dość korzystania z wiadra lub worków na śmieci. Dostępne są taczki z dużymi i małymi pojemnościami. Podobnie, jak w przypadku innych narzędzi, tu także wybór wielkości zależy od tego, w jakim wymiarze i do przenoszenia jakich przedmiotów będą używane. Większą uwagę powinieneś zwrócić także na podpórkę taczek, która znajduje się na ich przodzie, ponieważ często są one niepraktycznie zamontowane i mogą utrudnić prace.

Artykuł powstał przy współpracy z MTDsklep.pl
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments