Jaki płyn chłodniczy do motocykla warto wybrać?

Promocja i Reklama

Płyn chłodniczy do motocykla jest niezbędny do prawidłowej pracy silnika. Płyny chłodnicze odpowiadają między innymi za żywotność silnika. Utrzymują właściwą temperaturę silnika. Płyn chłodzący nie dopuści do uszkodzenia silnika z powodu przegrzania się jego elementów. W artykule wyjaśniamy, jaki płyn chłodniczy do motocykla warto wybrać.

1. Jaki płyn chłodniczy motocyklowy kupić?

2. Co jaki czas trzeba wymieniać płyn chłodniczy do motocykla?

3. Jak i gdzie zamówić płyn chłodniczy?

Na rynku są różne marki produkujące płyny chłodnicze do jednośladów. Odpowiedni płyn chłodzący można kupić na stronie https://www.intermotors.pl/oferta/plyny-do-ukladu-chlodzenia-6923000. Motocyklowy płyn chłodniczy musi mieć kilka właściwości. Najważniejszą właściwością jest skuteczne odprowadzanie ciepła z detali, które najbardziej są narażone pod względem termicznym. Płyn chłodniczy motocyklowy musi dobrze reagować na różne temperatury. Nie może negatywnie wpływać na elementy konstrukcyjne. W składzie płynu chłodniczego mogą znajdować się dodatki antykorozyjne. Zabezpieczają one wnętrze układu chłodzenia przed korozją. Przykładem takiego produktu jest między innymi płyn do chłodnic motocyklowych marki Motul.

Jaki płyn chłodniczy motocyklowy kupić?

W zasadzie najlepiej jest korzystać z płynu chłodniczego, który jest zalecany przez producenta motocykla, zgodnie z załączoną instrukcją obsługi pojazdu. Każdy, kto posiada nowy motocykl, musi pamiętać o tym, że brak zastosowania się do zaleceń producenckich może oznaczać utratę gwarancji na pojazd i jego podzespoły. To w konsekwencji prowadzi do kosztownych napraw. O ile na takowe zazwyczaj przygotowani są właściciele jednośladów z drugiej ręki, które nie mają już żadnej gwarancji producenta, to w przypadku nowych maszyn warto pilnować tego typu spraw. Można stosować płyn chłodniczy motocyklowy, który będzie pasować do każdego rodzaju chłodnic motocyklowych. Trzeba podkreślić, że płyn chłodzący też ma opisane zasady użytkowania, z którymi koniecznie trzeba się zapoznać. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku początkujących motocyklistów. Każdy motocyklista musi dbać o układ chłodzenia w swoim pojeździe.

Co jaki czas trzeba wymieniać płyn chłodniczy do motocykla?

Wymiana płynu chłodniczego powinna odbywać się co dwa lata lub co 24000 km. Dotyczy to płynów w kolorze zielonym lub niebieskim (IAT). W przypadku płynów w kolorze czerwonym lub różowym (OAT) można to robić nawet co 3- 4 lata, pod warunkiem że pozwala na to producent. Częstotliwość wymiany takich płynów zależy też od tego, ile się jeździ i w jakich warunkach. Trudne trasy mogą oznaczać częstsze wymiany płynu do chłodnicy motocyklowej. Tak samo może być w przypadku, gdy zastosowanie będą miały płyny do chłodnic motocyklowych niskiej jakości.

Trzeba pamiętać o systematycznym sprawdzaniu płynu chłodniczego w jednośladzie. W przeciwnym razie można doprowadzić do uszkodzenia układu chłodzenia. Preparaty tego rodzaju nie powinny być mieszane. Wynika to z tego, że firmy produkujące płyny mają w zwyczaju stosować różne dodatki, które w efekcie po zmieszaniu mogą mieć negatywny wpływ na właściwości wlanego płynu. Uzupełnia się płyn za pomocą tego samego produktu. Jeśli chodzi o ilość płynu, to powinna być ona zgodna z informacjami ujętymi w książce serwisowej.

Dolewanie wody ma charakter wyłącznie doraźny. Woda nie jest rozwiązaniem, który zapewni właściwe chłodzenie silnika. Można ją wykorzystać w sytuacjach takich jak stwierdzenie braku płynu w układzie chłodzenia w trasie, gdzie zakup płynu chłodniczego jest niemożliwy.

Jak i gdzie zamówić płyn chłodniczy?

Produkty takie jak płyn do układu chłodzenia i olej silnikowy jak najbardziej można kupić w specjalistycznym sklepie internetowym. Sklep online prowadzony przez ekspertów i pasjonatów branży motocyklowej to zawsze starannie wyselekcjonowane marki i produkty. Klienci takiego sklepu mogą liczyć na fachowe doradztwo przy wyborze produktów.

Specjalistyczne sklepy mają w swoim asortymencie wszystko to, co jest potrzebne dla motocyklistów. Przy okazji kupowania płynu chłodniczego można zamówić inne produkty lub zapoznać się z ofertą, by złożyć zamówienie w najbliższej przyszłości. Konsumenci mogą wyszukiwać produkty po kategoriach, markach, akcjach specjalnych (takich jak promocje i wyprzedaże).

Stali klienci sklepów internetowych doskonale wiedzą, że w takich sklepach jest dużo taniej niż w sklepach stacjonarnych. Dzięki zakupom przez internet można sporo zaoszczędzić. Inną zaletą jest fakt, że na każdym etapie zamówienia klient kontroluje wartość koszyka. Zamówienie można opłacić za pomocą bezpiecznych płatności online lub można wskazać opcję za pobraniem.

Sklepy współpracują ze znanymi firmami kurierskimi, które dostarczają paczkę pod wskazany adres lub do wybranego punktu. Można wybrać na przykład paczkomat lub pobliski sklep, co jest wygodne dla osób, które nie pracują w domu. Konsumenci mają prawo zwrotu towaru bez podania przyczyny w terminie zagwarantowanym ustawowo (14 dni od daty otrzymania przesyłki).

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ElżbietaKos
ElżbietaKos
1 miesiąc temu

Ten artykuł o kultury naprawdę otworzył mi oczy i czekam na kolejne posty., Dziękuję za podzielenie się swoimi przemyśleniami na temat zdrowia i zawsze polecam Twoją stronę., To było bardzo pomocny czytać o zdrowia i z niecierpliwością czekam na kolejne artykuły., To unikalny omówienie sztuki naprawdę pomogło mi zrozumieć temat i na pewno będę wracał po więcej., Nie mogłem przestać czytać tego profesjonalny artykułu o historii i na pewno podzielę się tym ze znajomymi..