Jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać? Podpowiadamy!

Jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać? Podpowiadamy!

Artykuł miesiąca

Bezprzewodowy odkurzacz to świetne rozwiązanie, które sprawdza się zarówno w dużych domach, jak i małych mieszkaniach. Ma zarówno wady, jak i zalety, ale tych drugich jest zdecydowanie więcej. Dowiedz się, jaki odkurzacz bezprzewodowy kupić! Sprawdź!

Bezprzewodowy odkurzacz – wady i zalety

Bezprzewodowy odkurzacz jest o wiele lżejszy i wygodniejszy do stosowania niż odkurzacze przewodowe. Najczęściej jest to urządzenie pionowe, które ładuje się w stacji dokującej. Jest lekki, więc bez żadnego problemu można go przenosić nawet na piętro. To niewątpliwa zaleta dla właścicieli domów jednorodzinnych. Poza tym odkurzacz tego rodzaju jest po prostu niewielki. Wraz ze stacją dokującą można zamontować go w szafie lub schować za drzwiami. To o wiele mniejszy problem niż znalezienie idealnego miejsca dla odkurzacza przewodowego.

W zasadzie jedyną wadą może być ograniczony czas działania na jednym ładowaniu. Producent powinien go podać w karcie produktu. Z reguły wynosi od 20 do 45 minut. Ale bez obaw – 30 minut to czas wystarczający do posprzątania nawet dużego domu. Dlatego nie ma czym się przejmować, sytuacji, w których będziesz musiał przerywać sprzątanie, by go naładować, będzie naprawdę niewiele lub wcale. Dobry odkurzacz bezprzewodowy to naprawdę świetna inwestycja na długi czas. Pozostaje tylko pytanie – jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać?

Dobry odkurzacz bezprzewodowy, czyli jaki?

Odkurzacze bezprzewodowe warto porównać ze sobą ze względu na kilka ważnych parametrów. Czas ładowania i czas pracy akumulatora to tylko pierwsze dane, które w tym przypadku mają ogromne znaczenie. Jaki odkurzacz bezprzewodowy kupić? Ważnymi parametrami są moc i siła ssąca. Niekiedy można trafić na informację, że im wyższa moc, tym wyższa siła ssąca, ale to nie jest prawda. Oczywiście przy niskiej nocy nie można osiągnąć wysokiej siły ssania, ale jest ona zależna przede wszystkim od budowy i konstrukcji urządzenia. Odkurzacze bezprzewodowe firmy Samsung mają siłę ssącą od 150 do 200 W.

Warto także sprawdzić, jakie dodatkowe akcesoria ma odkurzacz. Dobrze sprawdza się elektroszczotka – mniejsza szczotka z wałkiem wewnątrz, która idealnie zbiera włosy i sierść psów. Warto sprawdzić, czy urządzenie ma także szczotki do precyzyjnego oczyszczania powierzchni mebli tapicerowanych lub szczelin. Są bardzo przydatne, więc to dobre rozwiązanie. Znaczenie może mieć także wielkość pojemnika na zanieczyszczenia. Im większy, tym rzadziej trzeba będzie go opróżniać.

A może odkurzacz bezprzewodowy 2w1?

Odkurzacz bezprzewodowy 2w1 to także opcja warta uwagi. Jest to urządzenie, które łączy w sobie opcje odkurzania i mycia na mokro. Jedno bezprzewodowe urządzenie, a aż dwie różne funkcje! Wbrew obawom odkurzacz dobrze się sprawdza do pielęgnacji podłóg każdego rodzaju. Zarówno płytki, panele, jak i drewno mogą być nim czyszczone.

Urządzenie ma liczne zalety. Przede wszystkim zajmuje mało miejsca, podobnie jak zwykły odkurzacz bezprzewodowy. Do tego jest dość lekkie, chociaż waga zależy od wielkości pojemnika na wodę. Z pewnością jest to opcja warta rozważenia. Jaki odkurzacz bezprzewodowy 2w1 będzie najlepszy? Odkurzacze porównuje się pod względem tych samych parametrów, co zwykłe odkurzacze: wielkość, moc oraz siła ssąca.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments