Jaki dom seniora w Poznaniu wybrać?

Jaki dom seniora w Poznaniu wybrać?

Aktulności

Jeśli nurtuje Cię pytanie, jaki dom seniora w Poznaniu wybrać, to mamy dla Ciebie ważne informacje. Przed ulokowaniem bliskiej osoby w takim miejscu, warto z nimi się zapoznać.

Wybór odpowiedniego domu opieki dla seniora powinien być poprzedzony oceną sposobu funkcjonowania tej placówki. Powinna ona znajdować się blisko miejsca zamieszkania członków rodziny. To gwarancja, że dojazd do placówki nie będzie nastręczał żadnych trudności i będzie możliwe regularne odwiedzanie, umieszczonego w niej seniora. Warto jest także sprawdzić czy dom opieki dla seniora jest wpisany do urzędowego rejestru. Tego typu informacje znajdują się na stronie internetowej Urzędu Wojewódzkiego. Stanowią one gwarancję, że placówka spełnia wymogi opisane w rozporządzeniu ministra Polityki Społecznej z 2005 roku, dotyczące standardów architektonicznych, personelu placówki, wyposażenia, a także poddawania się niezbędnym kontrolom.

Jaki dom seniora w Poznaniu wybrać – podejmij właściwą decyzję

Przy wyborze domy opieki dla seniora należy koniecznie sprawdzić panujące tam warunki bytowe. W tym celu warto udać się do tej placówki i dokładnie ocenić zaplecze sprzętowe, skontrolować przystosowanie pomieszczeń sanitarnych do osób starszych i schorowanych. W trakcie podejmowania decyzji o umieszczeniu osoby w podeszłym wieku w domu opieki, warto jest także dowiedzieć się:

  • czy placówka ta posiada windę przystosowaną do przewozu osób na wózkach inwalidzkich i noszach,
  • czy dom opieki dysponuje odpowiednio wykwalifikowanym personelem, który jest w stanie zapewnić całodobową opiekę wszystkim przebywającym w tej placówce mieszkańcom,
  • ustalić czy w domu opieki pracują wykwalifikowane pielęgniarki, a także lekarz, który powinien dbać o dobry stan zdrowia przebywających tam osób.

Należy również ocenić wyżywienie i ustalić czy jest możliwość indywidualnego dopasowania diety do preferencji żywieniowych i stanu zdrowia danego seniora.

Idealny dom OPIEKI dla seniora

Dom opieki dla seniora powinien współpracować z pobliską przychodnią zdrowia, a także organizować wizyty specjalistów i opiekę szpitalną dla pensjonariuszy, których stan zdrowia uległ gwałtownemu pogorszeniu. Ważne jest także, aby w domu seniora prowadzone były zajęcia aktywizacyjne, które opóźniają rozwój demencji starczej i wpływają na lepsze samopoczucie pensjonariuszy. Polecanym domem opieki dla osób starszych jest Dzienny Prywatny Dom Seniora „Parasolka” w Poznaniu. Zapewnia on opiekę również dla osób dotkniętych chorobą Alzheimera. W trakcie całodziennego pobytu w placówce senior otrzymuje pełne wyżywienie, opiekę medyczną, pomoc rehabilitanta i fizjoterapeuty oraz uczestniczy w różnorakich zajęciach kulturalnych i aktywizacyjnych. Do dyspozycji pensjonariuszy są odpowiednio przygotowane pokoje i sanitariaty, dostosowane do osób z dysfunkcjami ruchowymi, a także zaburzeniami równowagi, wynikającymi z posiadania paraliżu poudarowego, choroby Parkinsona czy Alzheimera.

Wybór odpowiedniego domu dla seniora, to konieczność, gdy osoba ta wymaga całodobowej lub dziennej opieki. W profesjonalnej placówce można liczyć na fachową pomoc wykwalifikowanego personelu, jak również dozór w przypadku seniorów z zaburzeniami neurologicznymi.

Dziękujemy domu seniora „Parasolka” za pomoc w przygotowaniu artykułu

dom seniora poznań

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments